Medal Honoru

 • 01 Opis (armia)

  Medal honorowy armii to złota gwiazda o szerokości 1 3/8 cala, otoczona zielonym wieńcem lauren. Gwiazda ma pięć punktów, z których każdy zakończony jest koniczynami i zawieszony jest na sztabce ze złotym napisem "VALOR", na której znajduje się orzeł. Głowa Minerwy otoczona słowami "STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI" znajduje się pośrodku gwiazdy. Na każdym promieniu gwiazdy znajduje się zielony liść dębu. Na odwrotnej stronie krzyża znajduje się pasek wygrawerowany "KONGRES DO" i dostępne jest miejsce dla nazwiska odbiorcy.

 • 02 Opis (Navy / USMC / Coast guard)

  Obecny Medal Marynarki Wojennej to brązowa gwiazda z pięcioma punktami, z których każda zakończona jest trójlistnymi koniczynami i skupiona koroną wawrzynu i dębu. W koronie stojącej z lewej strony odpoczynku fasces i tarczą ozdobioną tarczą z herbu Stanów Zjednoczonych w prawej ręce znajduje się Minerva, personifikacja Stanów Zjednoczonych. Odrzuca Discord, reprezentowany przez węże. Medal jest zawieszony od przywiązań kotwicy.

 • 03 Opis (siła powietrzna)

  Medal of Honor of Air Force to złota pięcioramienna gwiazda, o jeden punkt niżej, w wieńcu zielonego lauru. Każdy punkt jest zakończony koniczynami i zawiera w tle koronę lauru i dębu. Rocznik 34 gwiazd, przedstawiający głowę Statuy Wolności, skupia się na gwiazdach. Gwiazda jest zawieszona na pasku i obnaża napis "VALOR" nad renderingiem pioruna Sił Powietrznych Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

 • 04 Wstążka

  Medal of Honor zawieszony jest na wstędze szyi o szerokości 1 3/8 cala, w kolorze Bluebird. Nad medalem znajduje się tarcza wstążki bluebird z trzynastoma białymi gwiazdkami ułożonymi w formie trzech ostróżek. Taśma serwisowa zawiera pięć gwiazdek ułożonych w kształcie litery "M" i szerokość 1 3/8 cala.

 • 05 Kryteria

  Prezydent, w imieniu Kongresu, przyznaje Medal Honorowy osobie, która będąc aktywnym członkiem Armii, wyróżnia się wyraźnie, ryzykując życiem ponad i poza obowiązki, przez odwagę i niezłomność. Akt uzasadniający przyznanie medalu musi być wykonany podczas walki z wrogiem Stanów Zjednoczonych lub podczas konfliktu z przeciwnymi / zagranicznymi siłami lub podczas służby z przyjaznymi siłami obcymi zaangażowanymi w walkę przeciwko wrogiej armii, w której znajdują się Stany Zjednoczone. nie stronica wojownicza. Akt lub akty heroizmu musiały wymagać ryzyka życia, a jednostka wykazała się osobistą odwagą lub poświęceniem tak niezwykłym, że odróżnia jednostkę od swoich towarzyszy. Niezbędny będzie niezaprzeczalny dowód aktu, a każda rekomendacja Medalu Honoru zostanie uznana za standard nadzwyczajnej wartości.

 • 06 Historia

  Od lewej do prawej, 1862 projekt, 1896 projekt i 1904 projekt.

  Odznaka Zasługi Wojskowej została stworzona przez generała George'a Washingtona 7 sierpnia 1792 roku. Po wojnie o niepodległość, naród amerykański miał niewiele lub nie ma żadnego zastosowania do dekoracji, jako że wydawało się, że odnosi się do europejskich członków rodziny królewskiej, a odznaka spadła do nieużywania. Jednak wojna secesyjna z ciężkimi walkami i czynami odwetowymi ujawniła potrzebę uznania takiego męstwa. Zezwolenie na medal dla armii zostało wprowadzone do prawodawstwa Senatu w dniu 17 lutego 1862 r. Dało to armii upoważnienie do medalu i było zgodne z wzorem nagrody zatwierdzonej dla marynarki wojennej w grudniu 1861 r. Postanowiono, że: " Prezydent Stanów Zjednoczonych, który jest niniejszym upoważniony do spowodowania, że ​​dwa tysiące "medali honoru" zostanie przygotowanych z odpowiednimi emblematycznymi urządzeniami, i nakazanie, aby to samo zostało przedstawione w imieniu Kongresu tym nieużywanym oficerom i szeregowcy jak najbardziej wyróżnią się swoją galanterią w działaniu i innymi cechami podobnymi do żołnierzy podczas obecnego powstania, a suma dziesięciu tysięcy dolarów będzie, i to samo zostanie przywłaszczone z wszelkich pieniędzy w Skarbie, które inaczej nie zostały przywłaszczone, dla cel wprowadzenia tej rezolucji w życie. " Christian Schussel stworzył oryginalny projekt identyczny z projektem zatwierdzonym przez marynarkę wojenną, z wyjątkiem lauru i dębu. Anthony C. Pacquot wyrył medal. Medal miał gwiazdę z pięcioma punktami, z których każda zakończona była trójlistnymi koniczynami i wyśrodkowana koroną wawrzynu i dębu. W środku 1862 roku znajdowała się grupa 34 gwiazd reprezentujących liczbę stanów. Minerwa, uosabiająca Stany Zjednoczone, stoi z lewą ręką opartą na fasciach, a prawa ręka trzyma tarczę z herbami Stanów Zjednoczonych.

 • 07 Historia (ciąg dalszy)

  Akt Kongresu zmienił pierwotną ustawę 3 marca 1863 r., Aby rozszerzyć przepisy ustawy o funkcjonariuszy. Niewłaściwe użycie przez organizacje niewojskowe w naśladowaniu wstęgi doprowadziło do Wspólnej Uchwały Kongresu, Pięćdziesiąty Czwarty Kongres, Sess. 2 maja 1896 r. Zatwierdzenie zmiany w projekcie wstążki. W zamian za medal założono kokardkę (rozetę). Wstążka i kokardka (rozetka), prawnie uznane i przepisane przez prezydenta, zostały zakomunikowane w rozkazach Departamentu Wojny z 10 listopada 1896 r. Wzór na obecny medal został opracowany przez generała majora George'a L. Gillespiego i upoważniony przez Kongres, 23 kwietnia 1904 r. Medal był noszony jako pierwszeństwo wszystkich innych wojskowych ozdób wiszących na szyi lub przypiętych do lewej piersi. W 1944 r. Przyjęto obecną wstążkę na szyję. Powinien być noszony na zewnątrz kołnierza koszuli i wewnątrz płaszcza, a przede wszystkim innych ozdób.

 • 08 Uprawnienia specjalne

  (1) Każdy nagrodzony Medal Honorowy może mieć swoje imię i nazwisko na Medal of Honor Roll (38 USC 560), tym samym kwalifikując się do Department of Veterans Affairs jako mający prawo do specjalnej emerytury w wysokości 400 USD miesięcznie. PRZEWODNIK UWAGA: Stawka emerytury MOH z 2008 roku wynosi 1 129 USD miesięcznie.

  (2) Zatrudniony personel Medal of Honor ma prawo do dodatkowej jednolitej diety.

  (3) Rozporządzenie DOD 4515.13-R przyznaje specjalne prawa do transportu lotniczego.

  (4) Karta identyfikacyjna, przywileje dla komisarza i wymiany dla osób posiadających Medal of Honor i ich kwalifikujących się osób pozostających na utrzymaniu.

  (5) Dzieci odbiorców są uprawnione do wstępu na amerykańskie akademie służbowe bez względu na wymogi dotyczące kwot.

  (6) Tytuł 10 USC 3991 przewiduje 10% podwyżkę emerytury.