Jak (Pomyślnie) Uruchom swój własny blog wiadomości

Rozpoczęcie blogu z wiadomościami pomaga dotrzeć do odbiorców w osobisty, bardziej nieformalny sposób. Konieczne jest staranne planowanie, aby blog z wiadomościami miał wartość dla osób, do których chcesz dotrzeć. Zacznij tworzyć własne blogi z tymi poradami.

Znajdź swoich odbiorców

Siedzisz w redakcji lub w biurze domowym, gotowy do napisania. Zastanów się, do kogo chcesz pisać - inni dziennikarze, ludzie z Twojego miasta lub ludzie na całym świecie?

Jeśli pracujesz w telewizji lub gazecie, prawdopodobnie przywykłeś rozmawiać z szeroką publicznością. Jednak Twoja firma ma prawdopodobnie docelową grupę demograficzną , do której chce dotrzeć i wybiera treści zaprojektowane z myślą o tych osobach.

Możesz zrobić to samo, uruchamiając własny blog z wiadomościami. Jeśli chcesz dotrzeć do młodych profesjonalistów w swoim mieście, rozważ ich potrzeby i pragnienia i usuń tematy, które ich nie interesują. Jeśli powiesz, że chcesz dotrzeć do wszystkich, najprawdopodobniej dotrzesz do nikogo, ponieważ Twoje treści będą zbyt szerokie.

Znajdź swój fokus

Następnie znajdź centrum swojego bloga z wiadomościami. To powinno zacząć od podania informacji lub perspektywy, której ludzie nie mogą osiągnąć nigdzie indziej.

Jeśli po prostu powtarzasz informacje, które odbiorcy mogą uzyskać z wiadomości telewizyjnych lub gazet, nie ma powodu, aby ktokolwiek dodawał do zakładek Twojego bloga. Twoje miasto prawdopodobnie nie ma niedoboru informacji, ale ludzie mają niedobór czasu, aby go poświęcić.

Dlatego Twój blog z wiadomościami musi mieć jasno zdefiniowany i spójny kąt. Możesz chcieć przedstawić wiadomości polityczne , wgląd w to, co naprawdę dzieje się w City Hall. Oznacza to, że powinieneś zignorować pisanie o przestępstwie, chyba że jest to spór polityczny, który możesz nałożyć.

Znajdź swój głos

Reporterzy z wiadomościami są uczeni, aby trzymać się z dala od historii, które obejmują.

Mają być bezstronnymi przenośnikami informacji.

To niekoniecznie musi odnosić się do Twojego bloga informacyjnego. Powinieneś zdecydować, ile z siebie zamieścić w opowiadaniach, które publikujesz. Możesz nawet zdecydować się pisać w pierwszej osobie, ponieważ to da czytelnikom osobisty związek z wiadomościami, których nie możesz przedstawić w swoim profesjonalnym piśmie.

Rozwijaj osobowość na swoim blogu z wiadomościami. Może podejmiesz dziwny lub sarkastyczny ton. Nie dla wszystkich, ale niektórzy czytelnicy lubią czytać obraźliwe komentarze na temat swojej społeczności, których nie mogą nigdzie indziej.

Jeśli lubisz pisać nowości o wpływie , znajdziesz nowy punkt twórczy w tworzeniu bloga wiadomości. Dzieje się tak dlatego, że możesz pisać bez ograniczeń firmy medialnej i znaleźć najlepszy, najbardziej osobisty sposób dostarczania informacji osobom, które tego pragną.