Jak pisać nowości Historie, które mają wpływ

Wyślij grupę reporterów, aby opisali tę samą historię, a każdy z nich napisze coś innego, nawet jeśli użyje tych samych faktów. Ale jeśli jesteś reporterem, który chce się wyróżnić ze swojej konkurencji, istnieją sposoby na pisanie nowości, które mają wpływ i sprawiają, że twoja relacja wyróżnia się z tłumu.

Skoncentruj się na tym, co odbiorcy chcą najbardziej poznać

Burmistrz organizuje konferencję prasową, aby wymienić wszystkie swoje osiągnięcia.

Przedstawia informacje w taki sposób, w jaki chce, by przynosiły korzyści samemu sobie.

Zobacz, co powiedział i zastanów się, co publiczność chce wiedzieć. Jeśli burmistrz jest dumny, że wynegocjował nową umowę dotyczącą sieci kanalizacyjnej, poinformuj tę informację w sposób interesujący ludzi w domu. Czy ich rachunek za ścieki będzie mniejszy? To jest informacja do podkreślenia.

Jeśli burmistrz przedstawi informacje, które nie mają wpływu na ludzi w domu, odrzuć go ze swojej historii. Na przykład, jeśli powie, że zreorganizował swój personel, czytelnicy lub widzowie nie będą postrzegani jako ważni, chyba że istnieje ku temu powód.

Przekonaj widzów lub czytelników, dlaczego powinni dbać

Czasami widzowie lub czytelnicy nie muszą być przekonani, dlaczego powinni dbać o wiadomości. Jeśli piszesz historię o swoich podatkach, będą zwracać uwagę.

Innym razem będą musieli im powiedzieć. Jeśli twoje miasto naprawia most z jednej strony miasta, ludzie po drugiej stronie mogą myśleć, że projekt ich nie dotyczy.

Jako reporter dowiedz się, jak sprawić, by Twoja historia miała szerszy zasięg.

Możesz napisać wiersz w stylu: "Nawet osoby, które nigdy nie korzystają z mostu, skorzystają z niego, ponieważ ułatwią ruch w całym mieście". Lub, "Most będzie kosztować tyle, aby naprawić, że plan miasta, aby umieścić nowy park w centrum, jest teraz na czas nieokreślony".

Napisz krótsze artykuły, które również są kompletne

Pisanie krótszych artykułów może znacznie zwiększyć wpływ pisania. To dlatego, że zaczniesz eliminować bałagan, który zakłóca ważną treść, którą chcesz zaprezentować. Krótsze artykuły są bardziej skoncentrowane i zapadają w pamięć. Uważaj, aby nie ignorować informacji, które widzowie muszą znać.

Obejmuje to podstawowe informacje, które sprawiają, że twoja historia jest zrozumiała. Na przykład, jeśli rozpatrujesz sprawę o morderstwo, nie możesz po prostu wykreślić zdań o tym, co oskarża się o to oskarżonego. Popracuj nad zwięzłym przedstawieniem tych zdań.

Poszukaj emocji w swoich wiadomościach

Jeśli piszesz historię o domu opieki, który się zamyka, trzymaj się wyłącznie faktów, to prawdopodobnie przegapisz okazję, by dotrzeć do serc swoich widzów i czytelników. Dlatego zawsze powinieneś pisać o emocjonalnym komponencie wiadomości.

Poszukaj rodzin mieszkających w domach spokojnej starości i opowiedz im swoje osobiste historie. Będą musieli znaleźć nowe miejsce, by umieścić swoich bliskich. Pracownicy w domu będą musieli znaleźć nowe miejsca pracy. Te emocjonalne haki pomogą ludziom w domu zrozumieć i docenić to, przez co przechodzą ci ludzie.

Nawet jeśli widzowie nigdy nie słyszeli o domach opieki, stworzyliście emocjonalne połączenie.

Sprzedawaj swoją historię poprzez skuteczny nagłówek

Tworzenie historii wiadomości o wpływie zaczyna się od fascynującego początku. Może to być świetny nagłówek na stronie internetowej, nagłówek prasowy lub wiadomość telewizyjna, aby przeczytać kotwicę wiadomości .

Zdecyduj, czy generowanie tego wspaniałego początku jest lepsze, zanim zrobisz to, zanim opiszesz swoją historię, lub kiedy skończysz. Zazwyczaj jest to kwestia osobistych preferencji.

"Oficjalne cele urzędników szkolnych" to płaski nagłówek, ponieważ nie ma emocji ani powodu, dla którego ludzie powinni się opiekować. "Urzędnicy szkolni chcą podwyżki podatku, aby zapłacić za ubezpieczenie dla nauczycieli", skłonią tych ludzi do czytania, ponieważ ich pieniądze są zagrożone i będą chcieli wiedzieć, czy będzie dobrze wykorzystany.

Zanim napiszesz historię wiadomości, nadaj priorytet wszystkim faktom i informacjom, które posiadasz na tej 5-punktowej liście kontrolnej. Odkryjesz, że możesz szybko dotrzeć do sedna każdego tematu wiadomości, który poprawi twoje umiejętności raportowania i pomoże w karierze medialnej.