TV News Anchor Career Profile i opis stanowiska

Kotwica wiadomości telewizyjnych to osoba, która prezentuje w studiu aktualności, a ta ścieżka kariery jest jedną z najbardziej poszukiwanych w mediach. Często mężczyzna i kobieta są sparowani jako współ-kotwice, aby stać się twarzami stacji zarówno na antenie, jak i we wspólnocie. Ich role są ważne, ponieważ przekształcają dzienne opowieści w spójny program telewizyjny.

Zakres wynagrodzeń dla kotwicy News TV

Nagroda dla kotwicy telewizyjnej obejmuje szeroki zakres.

W niewielkim wyznaczonym obszarze rynku , początkowa lub weekendowa kotwica wiadomości na poziomie stacji stowarzyszeniowej może nie zarabiać dużo więcej niż typowy reporter, prawdopodobnie od 25 000 do 30 000 USD. Po drugiej stronie skali najważniejsza koteria rynkowa z dziesięcioleciami doświadczeń może zarobić 250 000 $ i więcej. Sieciowe kotwice wiadomości zarabiają miliony. Agent ds. Talentów jest często wykorzystywany do negocjowania umów. Jednak pensje ogólnie spadały ze względu na gospodarkę i spadające oceny wielu wiadomości.

Edukacja i szkolenie wymagane do zostania kotwicą wiadomości telewizyjnych

Kronika telewizyjna zazwyczaj ma tytuł licencjata w zakresie komunikacji, dziennikarstwa lub radia / telewizji / filmu. Ale znajdziesz wiele wyjątków. Katie Couric o nowościach w sieci ma stopień naukowy w języku angielskim. CBS News kotwica Scott Pelley uczęszczał Texas Tech University, ale nie ukończył. Legendarny kotwica ABC News Peter Jennings nawet nie ukończył szkoły średniej.

Szkolenie w miejscu pracy jest ważne i dlatego możliwe jest, choć niełatwe, zrezygnowanie z formalnej edukacji i nadal zatrudniane jako kotwica telewizyjna. To wymaga praktyki, aby doskonalić konwersacyjne, ale profesjonalne przekazywanie głosu i wiedzieć, jak radzić sobie z ostatnimi minutami zmian, które mają miejsce tuż przed czasem antenowym.

Ale teraz, gdy wiele szkół wyższych i uniwersytetów ma urządzenia telewizyjne, szkolenie można znaleźć na terenie kampusu.

Specjalne umiejętności potrzebne, aby być kotwicą wiadomości telewizyjnych

Niektórych kotwicowych wiadomości telewizyjnych nie można uczyć w klasie. Jedną z nich jest możliwość ad libowania bez skryptu, podobną do tego, co aktor sceny może zrobić podczas gry. Kotwica wiadomości telewizyjnych musi być w stanie rozmawiać, jeśli jakiś sprzęt zepsuje się podczas wiadomości na żywo, lub zadać pytanie reporterowi na końcu historii, lub szczególnie w przypadku wiadomości, gdy nie ma czasu, aby pisz skrypty.

Ponieważ kotwica wiadomości telewizyjnych jest twarzą stacji lub sieci, istnieje również zrozumiały wymóg zaangażowania społeczności. Oznacza to, że kotwicy spędzą swój wolny czas na wolontariacie, dołączając do grup obywatelskich lub charytatywnych i rozmawiając z uczniami.

Typowy dzień dla kotwicy wiadomości telewizyjnych

Spotkanie w redakcji zwykle odbywa się po przybyciu kotwicy, aby można było uzyskać informacje o aktualnościach dnia. Ponieważ cykl informacyjny trwa zazwyczaj 24 godziny, w trakcie pisania pojawiają się kotwice, a historie są w trakcie realizacji. Spotkanie informuje zakotwiczonych, które opowieści będą prowadzić wiadomości, które są nadal badane i pozwala kotwicy pitch ich własnych pomysłów i pomóc producentom wiadomości rozwoju struktury programu.

Wiele kotwic zajmuje trochę czasu, aby edytować własną kopię. Może to być tak proste, jak zmiana niektórych sformułowań, aby skrypt brzmiał naturalnie, gdy czyta się go na antenie. Inni mają formalne tytuły, takie jak redaktor naczelny, co oznacza, że ​​zatwierdzają również skrypty reporterów w zakresie gramatyki, jasności, dokładności i uczciwości. Najlepsi kotwicy są zaangażowani w pisanie wiadomości i nie są tylko czytelnikami.

Godzina przed wiadomościami jest najbardziej intensywnym okresem dla kotwicy wiadomości telewizyjnych. Nadchodzi czas, gdy nadejdą przełomowe historie, wprowadzane są poprawki do skryptów, a kotwica przygotowuje się mentalnie do dostarczania wiadomości. To przygotowanie zapewnia, że ​​kotwica będzie pewna i zrelaksowana po włączeniu kamer.

Pierwsze kroki jako zakotwiczenie wiadomości telewizyjnych

Najłatwiejszą drogą do zostania kotwicą telewizyjną jest rozpoczęcie działalności jako reporter telewizyjny.

Będziesz mógł wzmocnić swoje umiejętności kamery, abyś czuł się komfortowo z adbbingiem i prezentował aurę pewności siebie i autorytetu. W końcu będziesz mógł wypełnić zastępczą kotwicę, nawet jeśli jest w Wigilię. To da ci doświadczenie, aby wziąć następne otwarcie kotwicy na twojej stacji, lub przynajmniej użyć twoich klipów, aby zbudować taśmę do wznowienia kotwicy lub DVD, by dostać pracę gdzie indziej.