Dowiedz się, jak rozumieć oceny telewizorów Nielsen

Profesjonaliści telewizyjni otrzymują regularne karty z raportami o swoich występach za pośrednictwem The Nielsen Company, która śledzi odbiorców stacji klienckich. Zrozumienie ich raportów ma kluczowe znaczenie dla tego, jak zbudować odbiorcę telewizyjnego i przyciągnąć reklamodawców do Twojej stacji lub sieci.

Zrozumienie, w jaki sposób Nielsen zbiera dane o swoich odbiorcach

Rodziny są proszone o śledzenie ich zwyczajów oglądania przez pewien okres czasu.

Niewielki zbiór tych rodzin stanowi próbkę, którą Nielsen wykorzystuje do oszacowania wielkości krajowej publiczności lub odbiorców w określonym regionie.

Pobierz raport Nielsena

Jeśli pracujesz w stacji telewizyjnej, poproś menedżera o przeczytanie książki ocen. Ponieważ ta informacja jest droga i tak ważna dla sukcesu firmy, zazwyczaj jest ściśle strzeżona. Jeśli nie możesz uzyskać aktualnej książki ocen, nieaktualny raport będzie działał równie dobrze.

W większości regionów kraju szczegółowe oceny są publikowane około 30 dni po kolejnych miesiącach - w lutym, maju, lipcu i listopadzie. W innych obszarach i sieciach oceny są stale monitorowane i wydawane jako raporty "z dnia na dzień".

Poszukaj oceny programu

To jest oszacowanie procentu odbiorców oglądających dany program. Jeśli "Wiadomości kanału 6 o 6:00" mają ocenę oglądalności dla gospodarstw domowych na poziomie 15, oznacza to, że Nielsen szacuje, że ogląda go 15% odbiorców na rynku.

Z drugiej strony 85% widzów może oglądać kolejną stację, gotować kolację lub oglądać filmy.

Domowa publiczność mierzy domy, nie ludzi. Technicznie rzecz biorąc, "Wiadomości kanału 6 o 6:00" są w 15% domów - jedna osoba może oglądać w jednym domu, a cztery w innym. Pomiar domowy nie uwzględnia tej różnicy.

Znajdź udział w programie

Udział jest oszacowaniem, ile procent gospodarstw domowych korzystających z telewizji ogląda program. Jeśli "Wiadomości kanału 6 o 6:00" mają udział w rynku wynoszący 30, oznacza to, że 30% domów oglądających telewizję o godzinie 6 ogląda te wiadomości. Ta liczba eliminuje gotowanie kolację, w filmach lub robi cokolwiek innego. W rezultacie udział zawsze będzie wyższy niż ocena. To dlatego, że ciasto zostało zmniejszone przez zabieranie domów, nie oglądanie telewizji.

Śledź dane demograficzne w programie

To tam zaczniesz widzieć liczby dla ludzi, a nie domów. Raport Nielsena jest podzielony na długą listę grup wiekowych. Chociaż porównywanie liczb pomiędzy kobietami w wieku 18-34 a mężczyznami w wieku 25-54 lat może być męczące, są to liczby, które mają największe znaczenie dla reklamodawców.

Ponieważ tort dla odbiorców jest teraz dzielony na grupy według płci i wieku, liczby będą coraz mniejsze. W rzeczywistości "Wiadomości kanału 6 o 6:00" mogą uzyskać "-" (potocznie zwane znakami hash) w niektórych kategoriach, np. Dzieci. To oznacza zero lub liczbę, która jest zbyt mała, aby była ważna.

Spot Trendy na rynku

Menedżerowie mediów używają ich do decydowania, czy ich program ma problemy z odbiorcami.

Raport Nielsena pokazuje te trendy. Ale ponieważ pomiar publiczności nigdy nie jest nauką ścisłą, po drodze mogą pojawić się zauważalne punkty.

Na przykład "Wiadomości kanału 6 o 6:00" mogą co roku źle radzić sobie z konkurencją w okresach majowych. Liczby mogą odzyskać w każdym listopadowym raporcie.

Przyczyną może być to, że newsy przyciągają młode rodziny. Ci ludzie cieszą się przyjemną pogodą w maju i tęsknią za wiadomościami. Wracają każdego listopada, kiedy jest zimno.

Zrób miejsce na błąd

Nielsen przez dziesięciolecia rozwijał swój system pomiaru widowni, ale przy lekturze liczb należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Nielsen zależy od ludzi, aby dokładnie rejestrować swoje nawyki oglądania. W niektórych częściach kraju obejmuje to wypełnianie dzienników papierowych, które należy wysłać pocztą.

Ludzie mogą popełniać błędy i zapisywać niewłaściwy kanał lub całkowicie zapomnieć o wypełnieniu dziennika. Przykładowe rozmiary są małe. Nielsen nie może monitorować każdego domu w mieście, a tym bardziej całego kraju, dlatego wybiera niewielką liczbę osób reprezentujących naród.

W jaki sposób sieci i reklamodawcy interpretują oceny

Gęsty raport Nielsena jest pełen różnego rodzaju liczb, ale wciąż jest tylko migawką chwili w czasie. Zajmuje się serią raportów, aby dokładnie zmierzyć nawyki oglądania. Ale nawet jedna książka z ocenami zawiera sekcję, która śledzi liczby w ciągu roku. To szybki sposób na wykrycie wzorców.

Większość stacji przekroczyła troskę o to, kto jest numerem jeden. To dlatego, że najlepsza stacja informacyjna może być na trzecim miejscu w godzinach popołudniowych lub porannych. Rzadko zdarza się znaleźć stację, która zajmuje najwyższą pozycję w ciągu całego dnia.

Ponadto reklamodawcy dbają o dane demograficzne. Jeśli chcą dotrzeć do młodych dorosłych, nie przejmują się, że Twoje wieści są na pierwszym miejscu wśród osób w wieku 55 lat i starszych.

Oceny mogą być interpretowane w nieskończony sposób. Stacja może powiedzieć, że jej oceny podwoiły się w związku z informacją o przebudzeniu. To może oznaczać, że program przeszedł z 1 do 2. Roszczenia o bycie "najszybciej rozwijającą się stacją informacyjną" tego obszaru mogą być prawdziwe, ale nadal wprowadzają w błąd.

Miej to na uwadze, gdy oceny są używane jako część reklamy . Każda stacja (lub sieć) może znaleźć coś, czym się chwalić, jeśli będzie wyglądać wystarczająco mocno.