Czy powtarzanie zabija twoją wiadomość?

To naturalne, że chcesz zbudować swoją markę medialną , mówiąc, że twoja stacja telewizyjna ma najwięcej wiadomości w mieście. Może twoja stacja ma lokalne wiadomości przez kilka godzin każdego ranka, potem wiadomości z południa, a potem kilka godzin wieczorem i późne wiadomości.

Dodanie wiadomości oznacza zwiększenie rozmiaru "dziury nowości". To znaczy ilość czasu antenowego, którą musisz wypełnić każdego dnia. Oznacza to, że od rana do południa powtarza się powtarzanie historii, do 5 i 6, a potem znowu do późnej wiadomości.

Dlaczego powtarzanie historii wiadomości jest problemem

Producentowi wiadomości telewizyjnych może pozostać mały wybór, ale powtórzyć wieści z wcześniejszych wiadomości, zwłaszcza jeśli jest to dzień wolny. Ale ta decyzja może zaszkodzić twojej marce.

Dzieje się tak dlatego, że lojalni widzowie dostroją się, by powiedzieć sobie: "Już to widziałem". Albo: "Stacja musiała zwolnić połowę działu informacyjnego na dzień wolny, ponieważ z pewnością nie ma dziś żadnych nowych wiadomości". Nawet "Pozwól mi zobaczyć, co mają inne stacje, które są różne", a następnie kliknij pilota do stacji rywala.

Czy ta marka wiadomości ma najwięcej wiadomości? Być może odniósł obrażenia. Twoi lojalni widzowie mogą nadal oglądać Twoją stację, ale może tylko przez pół godziny. Szkoliłaś ich, aby myśleć, że to tyle oryginalnych wiadomości, które możesz dostarczyć każdego dnia. Wysłałeś ich z telewizji lub do konkurencji, jeśli nadal chcą wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w ich społeczności.

Jak ustalić, czy spowodowałeś obrażenia

Ta potencjalna szkoda to tylko teoria, dopóki nie poparlibyście jej badaniami rynkowymi. Grupy fokusowe mogą pokazać, jak wielu widzów zauważyło powtórzenie historii i czy w rezultacie zmienili swoje nawyki oglądania.

W dwugodzinnym porannym wiadomościach może się zdarzyć, że to wcale nie jest problem.

O tej porze widzowie mogą oglądać tylko od 15 do 20 minut. Jeśli będziesz powtarzać historie co pół godziny, większość ludzi i tak zobaczy je tylko raz.

Ale masz typowy wczesny wieczorny blok wiadomości, który trwa od 5-6: 30 wieczorem, prawdopodobnie chcesz, aby widzowie trzymali się przez 90 minut. Powtarzanie tej samej opowieści co pół godziny w tej części dnia może być dosłownym zjazdem dla ludzi, zwłaszcza jeśli historia jest prezentowana w identyczny sposób za każdym razem.

Jak sprawić, by te same wiadomości wyglądały świeżo

Zaradny kucharz domowy może wziąć resztki indyka z Święto Dziękczynienia i ubić go w nową zapiekankę. Pomyśl o tym, tworząc swoją wiadomość.

Historia, którą robisz w pożarze domu o 17:00, może zawierać nowe informacje o godzinie 18, które możesz promować. Pod koniec historii o piątej godzinie wasza telewizyjna kotwica z wiadomościami może powiedzieć: "O 6, usłyszysz od naocznego świadka, który zauważył pożar, zadzwonił 9-1-1, a następnie uratował psa przed płomieniami. " Następnie o 6, możesz zrobić krótkie podsumowanie faktów dotyczących ognia, ale skup się na naocznym świadku, który jest świeżą informacją.

Takie podejście wymaga koordynacji wielu osób. Reporter telewizyjny zajmujący się ogniem musi wiedzieć, że celowo opuścił naocznego świadka z wersji opowiadania o 17:00, aby producent miał coś nowego w wieku 6 lat.

Reporterzy muszą być przeszkoleni, jak to zrobić, ponieważ instynktownie chcą umieścić wszystko w oryginalnej wersji.

Działa to tylko z niektórymi historiami i niektórymi faktami. Wersja 5 po południu nie może być pozbawiona podstawowych informacji tylko po to, aby służyć 6. To oszukuje twoich 5 pm publiczności. Więc nie chcesz powiedzieć podczas wiadomości o 17:00: "Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się, czy ktoś zginął w ogniu, zbliżając się do 6." Jeśli ktoś zginął, musisz to powiedzieć w każdej wersji.

W jaki sposób promocja i dokuczanie może pomóc

Jednym z 3 sposobów promowania swoich wiadomości jest efektywne pisanie smsów . Utalentowany producent wiadomości może użyć tego, by przyciągnąć widzów przez długi blok wiadomości, z których niektóre mogą wyglądać na powierzchni powtarzalnie.

Kotwica wiadomości może powiedzieć: "O 5, pokazaliśmy ci pierwszy dzień szkoły dla lokalnych uczniów szkół podstawowych.

O 6, zobacz, jak ci sami uczniowie są bezpieczni, gdy wracają ze szkoły do ​​domu. "Zdajesz sobie sprawę, że widzowie obejrzeli część twojego reportażu, próbując przekonać ich, by się trzymali, bo zaraz zobaczą Nowy.

Niektóre stacje idą o krok dalej i wizualnie przedstawiają całkowicie nową historię. Na ekranie może pojawić się czcionka z napisem "Wszystkie nowe o 6:00" lub coś podobnego do tej, która została celowo zapisana na nadawanie o godzinie 6, mimo że mogła zostać zebrana dzień wcześniej.

Jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z tych trików był nauczany w klasie dziennikarstwa. To dlatego, że w ogóle nie angażują dziennikarstwa. Zamiast tego, jest częścią marketingu, że większość specjalistów od wiadomości telewizyjnych uczy się w pracy, gdy zdają sobie sprawę, że historie o nowościach są produktem, który powinien być spakowany, oznakowany i dostarczony do widowni.