Strategie odporne na recesję w galeriach sztuki

Jak przetrwać galerie sztuki

Prowadzenie galerii sztuki podczas globalnej recesji wymaga zestawu unikatowych strategii, które nie mają zastosowania do przeciętnego małego biznesu konsumenckiego. Ponieważ wydatki na sztukę to dochód uznaniowy, spowolnienie gospodarcze może dotknąć galerie, handlowców i artystów. Oto, jak ty i twoja galeria sztuki możecie wyjść z recesji, korzystając z tych 10 najlepszych strategii dla galerii sztuki, odpornych na recesję.

 • 01 Cut Overhead

  W trudnych czasach musisz wydać mniej. Ogranicz niepotrzebne wydatki i zmniejsz wydatki. Przemyśl swoje drukowanie, wysyłkę, reklamę i dzienne koszty. Obniż koszty frameworku, na przykład poprzez oprawianie przez artystów własnej pracy. Niektóre podstawowe porady biznesowe dotyczące podatków od wynagrodzeń i aktywów biznesowych mogą dotyczyć galerii sztuki.
 • 02 Rozdanie starych mistrzów

  Sztuka współczesna i współczesna mają skłonność do podążania za trendami rynkowymi, które czasami mogą być niestabilne, podczas gdy obrazy Starego Mistrza nie.

  Londyński handlarz dziełami sztuki Charles Beddington zaleca rozdawanie obrazów Old Master. Mówi: "Dawni Mistrzowie, choć nie cieszą się okresami dramatycznego wzrostu widocznego na wielu innych polach, również nie cierpią z powodu tych spadków w ten sam sposób.

  Podczas ostatnich okresów recesji, postrzegana niezawodność pola Old Master doprowadziła wielu kolekcjonerów w innych obszarach do przekierowania ich zainteresowania w tym kierunku. "

 • 03 Dywersyfikacja

  Tradycyjne metody prowadzenia galerii nie wydają się istotne w dzisiejszym klimacie gospodarczym.

  Według Katherine Don, współzałożycielki i dyrektora RedBox Studio w Pekinie: "Teraz, po zmianie w globalnych gospodarkach, przemysł sztuki jest zmuszony do innowacji i dostarczania twórczych rozwiązań dla tworzenia zrównoważonego rozwoju na rynku, w produkcji , w programowaniu muzeum, w kolekcjach itp. "

  Doradza, że ​​galeria nie może być "jedynie podtrzymywana przez inwestycje i krótkoterminowe zyski finansowe, ale musi być podtrzymywana przez patronat i długofalowe inwestycje w rozwój społeczności kulturowej".

  Mówiąc o swojej prywatnej organizacji, mówi: "Zapewniamy usługi projektowania graficznego i doradztwa artystycznego, współpracujemy z artystami, kolekcjonerami i instytucjami w celu ułatwienia przejęć, wystaw, programów artystycznych i publikacji.

  Nasze usługi obejmują indywidualne doświadczenia artystyczne, zarządzanie kolekcjami, organizację wystaw, publikacje artystyczne i inicjatywy sztuki publicznej. "

 • 04 Drukuj na żądanie

  Właściciel galerii Jorn Middelborg z siedzibą w Bangkoku zaleca nowatorski sposób na pokonanie recesji. Mówi: "Książki i katalogi są integralną częścią pracy galerii, ale są drogie do wydrukowania.

  W związku z tym stwierdziliśmy, że publikowanie katalogów na stronie internetowej w postaci plików pdf jest sposobem na obniżenie kosztów, a także środowiska. Pliki są łatwe do przeglądania i pobierania i mogą być przechowywane w komputerze przez nieskończony okres czasu, bez zajmowania dużo miejsca. "

  Jest to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale także może zmniejszyć problemy z pamięcią masową. Mówi: "Oprócz plików PDF o niskiej rozdzielczości na stronie, robimy pliki pdf w wysokiej rozdzielczości, które mogą być używane do drukowania kopii katalogów.

  Są drukowane w formie cyfrowej, co oznacza, że ​​możemy drukować w nielicznych lub wielu kopiach, jakie lubimy, np. 20, 50 lub 100 kopii. Jest to system - druk na żądanie - w którym drukujemy więcej kopii, gdy jest taka potrzeba.

  Jest to dla nas lepsze niż drukowanie 500 lub 1000 kopii, które jest często wykonywane, a jeden z nich ma duży zapas, który wymaga czasu, aby się rozproszyć. "

 • 05 Pokaż swoim twórcom pieniędzy

  Recesja może nie być najlepszym momentem, aby wystawić swoich najbardziej eksperymentalnych lub kontrowersyjnych artystów, ani nie jest to czas odpowiedni, aby pokazać swoich wschodzących artystów, którzy nie zostali jeszcze udowodnioni na rynku.

  Konserwatywny wybór firmy polega na trzymaniu się swoich wypróbowanych i prawdziwych silnych sprzedawców. Ta strategia wystawiania popularnych i najlepiej sprzedających się artystów to wyjście z recesji bez bankructwa.

 • 06 Zostań prywatnym sprzedawcą online

  Masz połączenia: Internet i kolekcjonerowie. Maksymalizuj je. Ponieważ coraz więcej osób czuje się komfortowo z dokonywaniem transakcji biznesowych online, jest to dobry czas na stworzenie internetowej galerii sztuki.

  Amerykańskie Stowarzyszenie Muzeów opisuje strategie biznesowe online i partnerstwo nowojorskiego Muzeum Sztuki Współczesnej (MoMA) i brytyjskiej galerii Tate.

 • 07 Reorganizacja

  Ponownie skup swoją misję i plan biznesowy. Zastanów się, co działa, a co nie. Przyciąć nadmiar i sprawić, aby galeria stała się mocniejsza i szczuplejsza.
 • 08 Uruchom wystawy dłużej

  Zmniejszenie rocznego harmonogramu przez kilka programów pomaga zaoszczędzić na kosztach operacyjnych. Zamiast prowadzenia wystawy przez typowe 4 tygodnie, zamiast tego, należy prowadzić ją przez 5 lub 6 tygodni.

  Koszty reklam, publikacji i wysyłki zostaną zmniejszone. Jest to subtelna strategia, ponieważ większość odwiedzających galerię nie zdaje sobie sprawy, że Twoja dłuższa wystawa ma na celu obniżenie kosztów.

  Aby dowiedzieć się więcej o strategiach galerii, Sotheby's Institute oferuje kursy z zakresu zarządzania sztuką i galeriami.

 • 09 Bądź innowacyjny

  Wyróżnij się spośród konkurencji. Nie obniżaj drastycznie cen, ponieważ tylko zdestabilizujesz rynek; zamiast tego bądź kreatywny w rozszerzaniu swojej działalności i powiązań.

  Na przykład właściciele Kings Framing i Art Gallery w Ontario nie tylko wystawiają i sprzedają sztukę, ale oferują zajęcia plastyczne, tworzą dzieła publiczne i prowadzą sklep z oprawami i artykułami artystycznymi.

 • 10 Czas na zmianę

  Przemyśl swoje priorytety. Czy jest to dobry czas na emeryturę, na urlop lub na nowy kierunek pracy ? Co powiesz na powrót do szkoły i aktualizację swoich umiejętności zawodowych?