Przykładowe formaty wiadomości e-mail do wyszukiwania ofert pracy

Przykłady formatów dla e-maili o karierze i poszukiwaniu pracy

Podczas pisania wiadomości e-mail związanych z zatrudnieniem sposób komunikacji wpłynie na Twój sukces. Pracodawcy oczekują otrzymywania dobrze napisanych i bezbłędnych wiadomości e-mail. Ponieważ masz tylko krótki czas na zrobienie wrażenia, e-maile powinny być krótkie i skupione.

Co uwzględnić w profesjonalnej wiadomości e-mail

Jaki jest najlepszy sposób formatowania e-maili wysyłanych do pracodawców i połączeń? Wiadomość e-mail do celów związanych z zatrudnieniem powinna być tak profesjonalna, jak gdybyś pisała staroświecki list w formie papierowej i zawierała następujące elementy:

Przejrzyj przykłady formatów wiadomości e-mail

Przejrzyj przykłady formatów wiadomości e-mail dla listów przewodnich dla zleceń, referencji, listów rezygnacyjnych, wiadomości LinkedIn, komunikatów pożegnalnych i notatek z podziękowaniami, a także przykładów tematów i podpisów.

 • 01 Format listu obwiedni e-mail

  Wysyłając list motywacyjny na adres e-mail, aby ubiegać się o pracę, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami pracodawcy, jak przesłać wniosek, i upewnić się, że twój list motywacyjny jest napisany i poprawnie sformatowany.

  Pracodawca może poprosić Cię o dołączenie listu motywacyjnego do wiadomości e-mail lub możesz zostać poproszony o przesłanie załącznika. Gdy umieścisz swój list w wiadomości e-mail, po prostu wpisz lub skopiuj / wklej z edytora tekstu do wiadomości e-mail.

  Jeśli wyślesz list przewodni e-mail, oto jak go sformatować:

  Subject: Your Name-Job Title

  Pozdrowienie

  Treść wiadomości
  Pierwszy akapit listu e-mailowego powinien odnosić się do pracy, o którą się ubiegasz i gdzie znalazłeś ogłoszenie o pracy.

  Skorzystaj z drugiego paragrafu - a trzeci, jeśli go potrzebujesz - aby szczegółowo opisać, co masz do zaoferowania pracodawcy i wyjaśnić, dlaczego byłbyś świetnym pracodawcą.

  W ostatnim akapicie wiadomości, dziękuj firmie za rozpatrzenie Cię za tę pracę.

  Zamknięcie

  Podpis

 • 02 Farewell Email Message Format

  Wychodząc z pracy, dobrze jest wysłać spersonalizowaną wiadomość pożegnalną za pośrednictwem poczty e-mail lub LinkedIn, a nie grupowe wiadomości, aby Twoja pożegnalna wiadomość była osobista. Dodaj swoje dane kontaktowe, aby współpracownicy mogli pozostać w kontakcie.

  Oto, co należy uwzględnić w wiadomości:

  Temat: Twoje imię - Przeprowadzka

  Pozdrowienie

  Treść wiadomości
  Jeśli znasz dobrze osobę, możesz wysłać nieformalny komunikat przekazujący plany na przyszłość. W przypadku innych współpracowników i klientów wyślij oficjalny komunikat pożegnalny.

  Wspomnij, że idziesz dalej, podzielasz swoje uznanie i podziękowania i dodajesz prośbę o pozostanie w kontakcie.

  Dołącz swoje osobiste informacje kontaktowe do wiadomości lub do podpisu, aby łatwo było pozostawać w kontakcie.

  Zamknięcie

  Podpis

 • 03 Format wiadomości LinkedIn

  Wysyłając wiadomości i zaproszenia na LinkedIn, twoja komunikacja powinna być profesjonalna i dobrze napisana. Sformatuj swoją literę tak jak e-mail. Wyjaśnij, dlaczego zapraszasz osobę do kontaktu z Tobą lub prośby o informacje lub pomoc.

  Pamiętaj, aby wspomnieć, jak wiesz, że jesteś podłączony i jakiej porady lub pomocy potrzebujesz. Dołącz swoje dane kontaktowe (adres e-mail i numer telefonu) do wiadomości, aby można było łatwo połączyć się poza LinkedIn.

 • 04 Sieciowy format wiadomości

  Podczas tworzenia sieci, aby rozwijać swoją karierę lub ułatwić poszukiwanie pracy, ważne jest, aby podać informacje na temat tego, dlaczego piszesz i jakiego rodzaju pomocy szukasz. Jeśli piszesz do przyjaciela lub kolegi, twoja wiadomość nie musi być formalna.

  Jeśli pytasz kogoś, kto nie zna Cię o szukanie pracy lub pomoc w karierze, napisz formalną prośbę o pomoc.

  Temat: Twoje imię-polecenie (lub inny powód pisania)

  Pozdrowienie

  Treść wiadomości
  To, co uwzględnisz w swoim liście, zależy od tego, do kogo jest adresowany. Jeśli pytasz o pomoc w szukaniu pracy od kogoś, kogo znasz, możesz być mniej formalny niż w przypadku prośby o pomoc od kogoś, do kogo zostałeś skierowany.

  Zasadniczo, użyj swojego pierwszego akapitu, aby się przedstawić, i poniższych akapitów, aby wyjaśnić swoją prośbę. Zakończ swój list z prośbą o kontynuację.

  Zamknięcie

  Podpis

 • 05 Format liter referencyjnych

  Wysyłając wiadomość e-mail z listem referencyjnym dla osoby ubiegającej się o pracę, Twoja wiadomość powinna wyjaśniać twój związek z osobą, którą polecasz, w tym sposób, w jaki ją znasz. Podaj jak najwięcej szczegółów na temat odpowiednich kwalifikacji danej osoby.

  Temat: Nazwa wnioskodawcy - zalecenie

  Pozdrowienie

  Treść wiadomości
  Pierwszy akapit listu referencyjnego wyjaśnia, w jaki sposób znasz osobę, którą polecasz i dlaczego masz kwalifikacje, aby ją polecać.

  W akapicie drugim podaj szczegóły, dlaczego dana osoba jest kwalifikowana do pracy. W trzecim akapicie zaznacz, że "wysoce" lub "zdecydowanie" polecasz tę osobę.

  Zakończ swoje pismo, oferując dodatkowe informacje, aby wesprzeć kandydaturę danej osoby. Tutaj wpisz swój adres e-mail, numer telefonu i podpis.

  Zamknięcie

  Podpis

 • 06 Rezygnacja Format wiadomości e-mail

  Wysyłając e-mail, aby zrezygnować z pracy, powinien być krótki i na temat. Wpisz swoje nazwisko i "rezygnację" w wierszu tematu wiadomości. Twój adres e-mail musi uwzględniać fakt, że odchodzisz i kiedy będzie ostatni dzień pracy.

  Temat: Twoje imię - rezygnacja

  Pozdrowienie

  Treść wiadomości
  Pierwszy akapit wiadomości e-mail powinien zawierać informację, że rezygnujesz i podać, kiedy Twoja rezygnacja jest skuteczna.

  Następny (opcjonalny) akapit twojego listu z rezygnacją dziękuje pracodawcy.

  Zakończ e-mail (również opcjonalnie), oferując pomoc przy przejściu.

  Zamknięcie

  Podpis

 • 07 Dziękuję Format wiadomości e-mail

  Poświęcenie czasu na wysłanie wiadomości z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej to czas dobrze spędzony. Oprócz podziękowania ankieterowi za jego czas, możesz powtórzyć swoje zainteresowanie pracą i udostępnić wszystko, o czym zapomniałeś wspomnieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Temat - Wywiad z podziękowaniami

  Pozdrowienie

  Wiadomość e-mail
  List z podziękowaniami za rozmowę kwalifikacyjną powinien wyrazić uznanie dla czasu osoby przeprowadzającej wywiad, powtórzyć zainteresowanie pracą, podzielić się informacjami, których zaniedbałeś podczas wywiadu, i zaoferować dodatkowe informacje, które firma może potrzebować, aby zatrudnić pracownika. decyzja.

  Zamknięcie

  Podpis

 • Jak sformatować swój podpis e-mailowy

  Podczas korzystania z poczty e-mail do wyszukiwania ofert pracy ważne jest dołączenie podpisu wiadomości e-mail z danymi kontaktowymi, aby ułatwić zatrudnianie menedżerów i rekruterów w celu skontaktowania się z Tobą.

  Oto jak sformatować swój podpis w wiadomości e-mail:

  Twoje imię
  Adres e-mail
  Adres
  Numer telefonu

  opcjonalny:
  [URL LinkedIn]
  [Adres URL witryny]