Email Cover Letter Przykłady i formaty

E -mail list motywacyjny zawiera wszystkie istotne elementy listu przewodniego i służy temu samemu celowi: zaimponować menadżerowi ds. Zatrudnienia i przekonać go, aby przyjął cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Koniecznie postępuj zgodnie z instrukcjami pracodawcy, aby nie zostać odrzuconym ze względu na techniczne aspekty. Możesz zostać poproszony o przesłanie listu motywacyjnego w treści wiadomości e-mail lub załącznika, lub dodanie konkretnego wiersza tematu, lub wysłanie go jako określonego typu pliku, np. Dokumentu Word lub PDF.

Szczegóły listu motywacyjnego e-mailem

Oświadczenie listu motywacyjnego

Najlepiej zaadresuj swój list do konkretnej osoby, zamiast używać ogólnego pozdrowienia typu "Do czego może to dotyczyć" lub "Szanowny Panie lub Szanowna Pani". Mogą one wyglądać nieprofesjonalnie i jak się nie starali.

Body listowe

Treść listu motywacyjnego pozwala pracodawcy wiedzieć, na jakim stanowisku ubiegasz się, dlaczego pracodawca powinien wybrać ciebie na rozmowę kwalifikacyjną i jak będziesz postępować. Ta sekcja listu motywacyjnego zawiera:

Jak sformatować list motywacyjny e-mailem

Przykład listu motywacyjnego e-mailem

Większość listów motywacyjnych ma ten sam podstawowy format, ale zawartość będzie bardzo różna, w zależności od celów i okoliczności. Szablony te obejmują szeroki zakres sytuacji, od zimnego e-maila z zapytaniami o oferty pracy do wewnętrznego listu motywacyjnego dotyczącego promocji pracy do wniosku o przeniesienie pracy.

Artykuły listu przewodniego i porady

Niezależnie od tego, czy szukasz pierwszej pracy, czy zmieniasz karierę na coś nowego i innego, istnieją pewne wskazówki, które pomogą Ci stworzyć list motywacyjny, który naprawdę sprzedaje twoje wrażenia. Na przykład: