Jak znaleźć letnie praktyki

Wakacyjne staże są najpopularniejsze z nich, co roku przyciągają setki tysięcy studentów z całego świata. Ten rok będzie bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o znalezienie takich możliwości, ponieważ będą go szukać nie tylko studenci, ale także licealiści i absolwenci szkół wyższych. W tym artykule szczegółowo opisuję, jak znaleźć letni staż.

1. Zorganizuj się.

Stwórz swoją listę marzeń. Proponuję sporządzenie listy marzeń królowej intern (wspominam o tym we wszystkich pracach, bez wynagrodzenia ), w której wyszczególnia się nazwę firmy, dane kontaktowe firmy, wymagane materiały, termin i datę kontroli.

Znajdź stare materiały. Czy powróciłeś do CV kilka lat temu? Być może napisałeś list motywacyjny? Wyciągnij wszystkie te pliki do góry i wydrukuj je dla własnego użytku. Zakreśl wszystko, co wymaga aktualizacji, lub napisz notatki na temat elementów, które musisz dodać.

Stwórz listę kontaktów zawodowych. Kim są kontakty zawodowe już w twojej sieci, które mogą być pomocne, ponieważ prowadzą program praktyk lub są powiązane z osobami, które szukają?

2. Wykonuj swoje badania.

Odwiedź swoje centrum kariery. Każda szkoła ma centrum kariery. Umów się na spotkanie w celu omówienia swoich zainteresowań i potencjalnych możliwości stażu, które pasują do siebie. Podczas tej wizyty centrum kariery może doradzić ci zgodnie z twoimi ważnymi lub innymi interesami, o których wspomniałeś.

Kiedy lokalna firma chce rozpocząć program stażowy, centrum kariery jest często pierwszym wezwaniem. Oznacza to, że centrum kariery jest zazwyczaj w szranki, zwłaszcza jeśli chodzi o lokalne możliwości.

Przejdź bezpośrednio do firmowych stron internetowych. Zanurz listę swoich marzeń i sprawdź każdą firmę na swojej liście marzeń.

Wejdź na stronę firmy i kliknij sekcję dotyczącą kariery. Jeśli go nie mają, sprawdź, czy mają sekcję "o nas" lub "skontaktuj się z nami". Jeśli firma nie poda żadnych informacji o stażu, zacznij wykonywać zimne połączenia i pytaj, jak złożyć wniosek. Rób notatki o wszystkim, co znajdziesz.

Odwiedź strony internetowe dla stażystów. Kilka witryn wyświetla listę staży, ale jeśli chodzi o strony internetowe, które wymieniają tylko staże, jest ich tylko garstka:

Odwiedź strony internetowe poświęcone pracy i praktykom. Istnieje kilka znanych witryn, które specjalizują się w ofertach pracy, ale także odbywają praktyki:

Odwiedź witryny Job Aggregator i praktyki. Są to strony internetowe, które wyciągają oferty pracy i stażu z kilku różnych stron internetowych. Na przykład będą wykonywać zadania od Monster i Intern Queen.

3. Określ swoje priorytety i plan działania

Wróć do listy snów. Wyciągnij utworzoną przez siebie listę Intern Queen Dream i dodaj do niej wszystko, co spotkałeś podczas swojej fazy badań. Będziesz chciał priorytetyzować i skupić się na 10 najciekawszych stażach dla siebie.

Jeśli przeoczyłeś termin stażu w firmie, nie dodawaj go do listy życzeń.

Podaj sobie termin. Przygotuj dla siebie oś czasu. Kiedy zablokujesz czas na staż? Będziesz potrzebować kilku godzin na każde 5-10 staży, o które się ubiegasz, szczególnie na początku, kiedy możesz nie mieć wszystkich swoich materiałów gotowych. Kiedy powinny być wszystkie twoje aplikacje? W jakim terminie podasz siebie? Pamiętaj, aby zapisać te daty celów w terminarzu lub kalendarzu.

Nie wkładaj swoich jajek do jednego koszyka. Nie licz na 10 staży. Jeśli minie 10 dni, a ty nie otrzymasz od nikogo odpowiedzi, będziesz się starał o więcej - pamiętaj!

4. Połącz swoje materiały.

Twoje CV. Jeśli nie masz wznowienia, musimy zacząć od zera i złożyć je razem.

Podczas składania CV lub tylko jego aktualizacji, jest to kolejna świetna okazja, aby odwiedzić centrum kariery. Pomogą Ci one nie tylko przygotować konkurencyjny dokument, ale także pokażą kilka przykładów szablonów CV. Przygotowując swoje CV, przeczytaj uważnie ogłoszenie o pracy lub stażu i upewnij się, że zawierasz elementy związane z tym, czego szuka firma. Na przykład, jeśli chcą kogoś z doświadczeniem w mediach społecznościowych, w swoim CV powinieneś uwzględnić coś o swoim doświadczeniu społecznym. Upewnij się, że Twoje wykształcenie i oczekiwana data ukończenia są jasne w momencie wznowienia. Obserwuj formatowanie, marginesy, interpunkcję i gramatykę. A co najważniejsze - życiorysy powinny być tylko jedną stroną!

Twój list motywacyjny. List motywacyjny jest kluczem podczas ubiegania się o staż, polecam zawsze w tym jeden, aby pomóc wyróżnić się i połączyć kropki dla pracodawcy. List motywacyjny daje szansę osobiście przekazać, dlaczego firma powinna cię zatrudnić. Upewnij się, że jasno określasz pozycję, o którą się ubiegasz, semestr i miejsce, w którym będziesz spędzać lato. Podobnie jak CV, list motywacyjny powinien być tylko jedną stroną.

Listy rekomendacyjne. Zawsze dobrze jest zawsze mieć pod ręką trzy silne listy polecające (lub referencje). Proponuję profesjonalny list od poprzedniego pracodawcy lub koordynatora praktyk, osobisty odnośnik od znajomego (najlepiej kogoś z silnym tytułem / stanowiskiem / miejscem pracy) i list akademicki od profesora lub doradcy. Jeśli zawsze masz nowe, zaktualizowane listy, nie będziesz musiał się o to martwić, gdy zostaniesz o to poproszony.

Portfolio online. Jeśli ubiegasz się o stanowisko w branży pisemnej, redakcyjnej, reklamowej, public relations lub graficznej, możesz zostać poproszony o podanie przykładów swojej pracy. Zachowaj portfolio online swojej pracy, aby łatwo uzyskać dostęp do odpowiednich projektów i wysłać je do pracodawców.

5. Zastosuj i kontynuuj.

Wypchnij aplikacje. Po zebraniu wszystkich materiałów i dostosowaniu ich do każdej określonej pozycji nadszedł czas, aby je wysłać. Wysyłaj je tak blisko siebie, jak to możliwe, aby lepiej je śledzić.

Kontynuacja aplikacji. Tydzień po wysłaniu materiałów kontynuuj, aby upewnić się, że koordynator je otrzymał.

Złóż wniosek o więcej. Co 10 dni zasugerowałbym, aby ubiegać się o więcej możliwości, jeśli jeszcze nic nie wylądowałeś. Chcesz się upewnić, że umieściłeś wystarczająco dużo aplikacji, aby upewnić się, że coś wylądujesz. Pamiętaj, że nikt nie jest Twoim adwokatem - tylko Ty!

6. Przygotuj wywiad

Materiały do ​​drukowania. Wydrukuj garść kopii swojego CV i listu motywacyjnego na każde spotkanie, które posiadasz.

Kup notatki z podziękowaniami. Po wywiadzie wyślesz odręczną kartkę z podziękowaniami, kup ją przed wywiadzie, abyś mógł wysłać ją zaraz po.

Zbierz swoją garderobę razem. Na rozmowę kwalifikacyjną powinieneś nosić garnitur biznesowy - marynarkę i spodnie lub spódnicę. Możesz również nosić sukienkę, o ile nie jest bez rękawów, ani spódnica i top z kardiganem lub blezerem. Pamiętaj, kluczem jest wyglądać profesjonalnie. Chcesz, aby pracodawca powiedział: "Wow, oni się ubierają, żeby zaimponować!"

Ćwicz pytania. Twoje centrum kariery powinno mieć dla ciebie listę pytań do rozmowy kwalifikacyjnej. Idź, weź kopię listy i ćwicz jak najwięcej. Możesz również zaplanować próbny wywiad z centrum kariery. W ten sposób mogą wskazać wszelkie obszary poprawy. W razie potrzeby zaplanują również wywiady ze Skype'em.

Badania, ponownie. Nadszedł czas na ponowne badania. Codziennie odwiedzaj witrynę firmy, aby przejść do rozmowy kwalifikacyjnej, sprawdź, czy coś się zmieniło od czasu Twojej pierwszej fazy badań. Sprawdź też swoją firmę w Google News, aby sprawdzić, czy coś na jej temat nie pojawiło się.

Utwórz listę pytań. Bardzo ważne jest, aby zadawać pytania pod koniec wywiadu. Stwórz listę 5 pytań, które należy zadać pod koniec wywiadu. To zapewni, że będziesz mieć co najmniej 2-3 pytania do zadania.

7. Kolejny wywiad po spotkaniu.

E-mail. Wyślij wiadomość e-mail z podziękowaniem zaraz po zakończeniu stażu, dziękując firmie za poświęcenie czasu, aby usiąść z tobą.

Wyślij kartę z podziękowaniami. Umieść kartę z podziękowaniami w poczcie. To musi być tylko 4-6 zdań, dziękując pracodawcy za poświęcony czas, odwołując się do czegoś, o czym mówiłeś i powtarzając swoje zainteresowanie pozycją.

Powtarzaj, dopóki nie wylądujesz.

Powtórz ten cykl badań, przeglądaj swoje materiały, przygotuj się na wywiady i kontynuuj, aż wylądujesz na idealnym letnim stażu. Powodzenia!