Wywiad z menedżerem Amway

Internship Interview z Amway Managerem z College Talent & Candidate Experience

Kevin Douglas, PHR, menedżer z College Talent and Candidate Experience, odpowiada na kilka pytań dotyczących staży w firmie Amway. Amway korzysta z niskonakładowego, niskiego ryzyka planu rekompensat dla właścicieli, w ramach którego uczestnicy sprzedają produkty Amway swoim indywidualnym planom klientów.

Czego szuka Amway u stażysty ?

Amway poszukuje osób, które mają szerokie wykształcenie, są zaangażowane w organizacje studenckie, osoby, które szanują różne idee i kultury, osoby, które mają zdolność pracy w środowisku zespołowym, oraz osoby, które są bardziej zainteresowane wynikami, które przynoszą korzyści firma, a nie oni.

Jakie rodzaje staży oferuje Amway studentom?

Głównymi grupami są badania i rozwój (w tym chemiczne eng, mech eng, biology, chemistry), IT, łańcucha dostaw, finansów, HR, komunikacji i ogólnego biznesu. Każdy stażysta otrzymuje mentora i specjalny projekt do pracy w okresie 12 tygodni. Każde zadanie składa się z projektu "realnego świata", w przeciwieństwie do czegoś, co zostało stworzone, aby wypełnić czas stażysty.

Czy oferujecie stażystom jakieś korzyści?

Nie. Jednak stażyści mogą dołączyć do naszego centrum fitness za 8 USD miesięcznie, a także mogą kupować produkty w naszym sklepie firmowym po obniżonej cenie.

Czy płatne są staże Amway?

Tak ... stawka godzinowa waha się od 14 do 21 USD. Stawka jest wyższa dla osób korzystających z programu MBA.

Jaką wiedzę i umiejętności uzyskałby stażysta podczas stażu w firmie Amway?

Studenci pracują nad prawdziwymi projektami i uczą się komunikować i współdziałać w profesjonalnym środowisku biznesowym.

Stażyści mają również możliwość podejmowania ważnych decyzji i mają możliwość pracy z osobami z różnych kultur.

Czy firma Amway zatrudnia stażystów, aby stali się pełnoetatowymi pracownikami w przyszłości?

Tak, naszym celem jest przekształcenie odsetka naszych praktykantów w pełnoetatowych pracowników. W ubiegłym roku zamieniliśmy 33 stażystów na pełnoetatowych pracowników w firmie.

Jakiego rodzaju doświadczenia może oczekiwać uczeń z Amway?

Stażyści są traktowani jak pełnoetatowi pracownicy, ponieważ są zapraszani na spotkania z pracownikami i zachęcani do przedstawiania sugestii i pomysłów, projekt jest prawdziwy ... i gdyby nie pracowali nad nim, pracowałby w pełnym wymiarze czasu. Każdy stażysta jest dopasowany do mentora i oferuje członkostwo w klubie mowy Toastmasters. Stażyści spotykają się z innym wykonawcą co drugi tydzień, co naraża ich na różne perspektywy w wykonywaniu pracy. Amway organizuje także targi kariery odwrotnej, podczas których stażyści spotykają się z menedżerami z różnych części organizacji, aby omówić ich indywidualne umiejętności i rodzaj pracy, którą mają nadzieję wykonać.

Kiedy oferowane są staże iw jakiej lokalizacji?

Rozpoczynamy rekrutację na staże wiosenne jesienią podczas różnych targów kariery w całym kraju. Wszystkie możliwości odbycia stażu są zamieszczane na stronie Amway.com. Amway oferuje również spółdzielnie, które działają przez cały rok.