Oferta pracy Odrzucenie wiadomości e-mail Przykłady

Czy otrzymałeś ofertę pracy , której zdecydowałeś się nie przyjmować? Czy potrzebujesz pomocy w określeniu, co napisać, gdy ją odrzucisz? Te przykłady wiadomości e-mail pomogą Ci z wdziękiem odrzucić ofertę pracy; bez nagrywania mostów lub utraty potencjalnie wartościowych kontaktów sieciowych.

Kiedy zdecydujesz się odrzucić ofertę pracy, dobrym pomysłem jest powiadomienie pracodawcy przez telefon, osobiście lub na piśmie, że nie przyjmiesz oferty .

Powinieneś powiadomić firmę, gdy tylko zdecydujesz, że nie zaakceptujesz oferty pracy, aby mogli oni iść do przodu z alternatywnymi kandydatami.

Uważa się, że zarówno zwykła uprzejmość, jak i dobre maniery pozwalają na natychmiastowe poinformowanie pracodawcy , aby mogli przenieść się do innych wnioskodawców. Pomoże to również utrzymać pozytywne relacje z firmą, ponieważ mogą one mieć inne stanowiska, które są lepiej dopasowane do Ciebie i Twoich interesów w przyszłości.

W dzisiejszych czasach wielu pracodawców przekazuje oferty pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej. W związku z tym idealnie jest odpowiadać na ofertę pocztą e-mail, nawet jeśli zdecydowałeś się wybrać inny kierunek. Możliwe jest krótkie i na temat e-mail, pozostając serdecznym i uprzejmy.

Co uwzględnić w wiadomości e-mail

Pisząc list lub e-mail odrzucający ofertę pracy, nie musisz wiele mówić. Twój list powinien być grzeczny, krótki i na temat.

Ważne jest, aby był profesjonalny , pozytywny, lekki i pełen szacunku. Nie ma potrzeby dzielenia się tym, co nie podobało się w przypadku oferty pracy, pracy, szefa, firmy lub jakiejkolwiek innej negatywnej krytyki.

Zachowaj te myśli dla siebie, ponieważ możesz nieoczekiwanie znaleźć sobie drogę przejścia z tym pracodawcą w pewnym momencie w przyszłości.

Mogą istnieć inne stanowiska lub otwarte ról u tego samego pracodawcy, które są lepiej dopasowane i nie będziesz za nich uważany, jeśli wyślesz negatywną wiadomość z informacją, dlaczego zdecydowałeś się nie podejmować pracy.

Twoja wiadomość powinna zawierać:

Przykłady odrzucenia zleceń

Oto kilka przykładów wiadomości e-mail odrzucających ofertę pracy. Użyj ich do inspiracji i dopasuj swój list, aby odzwierciedlić Twoje osobiste i zawodowe uwarunkowania.

Przykład 1

Temat: Oferta pracy - Twoje imię

Drogi panie LastName,

Dziękuję bardzo za umożliwienie mi pracy w firmie ABCD. Niestety, nie zaakceptuję stanowiska, ponieważ nie pasuje do ścieżki, którą podejmuję, aby osiągnąć moje cele zawodowe.

Chciałbym ponownie wyrazić moją wdzięczność za ofertę i żałuję, że to się nie udało. Masz najlepsze życzenia w znalezieniu odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Życzę tobie i firmie dobrze we wszystkich przyszłych staraniach.

Z poważaniem,

Twoje imię
Telefon
E-mail

Przykład # 2

Temat: Twoje imię - oferta pracy

Droga Pani LastName,

Bardzo dziękuję za oferowanie mi pozycji Koordynatora Szkolenia z firmą XYY. Doceniam ofertę i zainteresowanie zatrudnieniem mnie.

Niestety, przyjąłem stanowisko w innej firmie, która dobrze pasuje do moich obecnych celów zawodowych.

Znowu doceniam zarówno ofertę zatrudnienia, jak i twoją uwagę. Dziękuję za tak miłą rozmowę kwalifikacyjną.

Z poważaniem,

Twoje imię
E-mail
Komórka

Przykład # 3

Temat: Twoje imię - oferta pracy

Drogi panie LastName,

Dziękuję bardzo za wysłanie listu z ofertą dotyczącą roli Specjalisty ds. Zasobów Ludzkich, z którą niedawno przeprowadziłem wywiady. Szczerze dziękuję za rozszerzenie oferty i zainteresowanie zatrudnieniem mnie.

Jak pamiętacie z naszej ostatniej rozmowy, zostałem właśnie przyjęty do programu studiów podyplomowych i od tego czasu postanowiłem posuwać się naprzód z moim wykształceniem, nadchodzącą jesienią. Z tego powodu przepraszam, że muszę odrzucić Twoją hojną ofertę.

Chcę powtórzyć, że naprawdę doceniam tę ofertę i żałuję, że nie będę w stanie dołączyć do firmy w tym czasie. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Z poważaniem,

Twoje imię
E-mail
Numer telefonu