Przykłady najlepszych pozdrowień z wiadomości e-mail

Wskazówki dotyczące tworzenia e-maili, które są odczytywane

Według BusinessInsider.com, przeciętny pracownik przeznaczył około 25 procent swojego dnia na przerzucanie setek wiadomości e-mail. Podczas gdy niektórzy ludzie potrzebują posprzątania podstawowej etykiety e-mailowej , inni popełniają błędy, ponieważ są przytłoczeni ogromem komunikacji.

Podczas wyszukiwania ofert prawdopodobnie wyślesz wiele e-maili, w tym listy motywacyjne , notatki z podziękowaniami i wiadomości do połączeń związanych z wyszukiwaniem pracy.

W tych wiadomościach e-mail nie należy wprowadzać żenujących błędów (takich jak błędy w pisowni czyichś nazwisk). Będziesz także chciał napisać notatki, które dostaną odpowiedź. Czytaj dalej, aby uzyskać informacje na temat etykiety e-mailowej, a także porady dotyczące tworzenia powitania.

Rozpocznij swój e-mail z profesjonalnym powitaniem

Dąż do przejrzystości w temacie wiadomości. Wybierz coś bezpośredniego, które identyfikuje cel Twojego e-maila, np. "Czas spotkania zmieniony" lub "szybkie zapytanie o ofertę". Unikaj zwisania marchewki z napisem "Muszę Cię poinformować ...", który próbuje zwabić czytanie, aby otworzyć wiadomość e-mail, aby uzyskać twoją intencję.

Ludzie często decydują, czy otworzyć wiadomość e-mail na podstawie wiersza tematu, wybierz więc taki, który jasno określa cel.

Użyj profesjonalnego powitania. Dołącz odpowiednie powitanie dla okoliczności i odbiorcy. Istnieją życzenia, które są akceptowane w wiadomości e-mail, które nie są używane w zwykłym liście, i pozdrowienia, które są używane dla obu.

Wybierz powitanie na podstawie tego, jak dobrze znasz osobę, do której piszesz, i rodzaju wiadomości, którą piszesz. Na przykład, jeśli piszesz kogoś, kogo znasz, odpowiednie jest "Cześć Jim". "Szanowny Pan / Pani Smith" byłby odpowiedni przy ubieganiu się o pracę lub pisaniu listu biznesowego.

Unikaj otwierania wiadomości e-mail z "hej", która jest bardzo nieformalna i na ogół nie jest używana w miejscu pracy.

Nie podoba mi się też "Cześć ludzie" lub "Cześć chłopaki", nawet jeśli charakter wiadomości e-mail jest rozluźniony.

Oto kilka przykładów pozdrowień do wykorzystania :

Dodaj adres e-mail jako ostatni. Jeśli nie masz opcji, aby odrzucić wiadomość e-mail, dodaj adres jako ostatni, jeśli masz skłonność do szybkiego naciśnięcia spustu. Wpisz nazwę odbiorcy tylko wtedy, gdy masz pewność, że wiadomość e-mail jest gotowa do użycia.

Unikaj starego błędu "odpowiedz wszystkim". Uważaj na palec spustowy po naciśnięciu "Odpowiedz wszystkim". Zastanów się, czy wszyscy na liście naprawdę muszą przeczytać, co masz do powiedzenia. Pamiętaj też o starszych wiadomościach e-mail w sieci, które być może nie chcesz, aby ktoś na liście "Odpowiedz wszystkim" widział.

Pośpiesz się z humorem. Humor może być trudny do zauważenia w e-mailu, ponieważ twój ton nie musi świecić. Bez mowie ciała, wyrazu twarzy czy kadencji humor może upaść, a nawet nieumyślnie znieważyć czytelnika. Graj bezpiecznie i zostaw to.

Czytać korektę! Nie popełnij błędu myśląc, że ludzie będą wybaczać literówki w nieformalnych wiadomościach e-mail lub, że błędy można się spodziewać, jeśli piszesz na telefonie. Możesz zostać osądzony ostro przez błędy w e-mailu, zwłaszcza jeśli są nieokiełznane. Nie polegaj na sprawdzaniu pisowni, który często może wybrać niewłaściwe słowo dla ciebie - sprawdzaj wiadomości e-mail tak, jakbyś był ważnym dokumentem .

W szczególności zawsze sprawdź i sprawdź, czy nazwiska ludzi są napisane poprawnie.

Nie używaj emotikonów ani emotikonów. Coraz częściej wiadomości e-mail przypominają wiadomości tekstowe. Wiadomości w miejscu pracy czasami zawierają emotikony typu "kciuk w górę" lub buźki. Mimo że stają się coraz częstsze, unikaj emoji i emotikonów w oficjalnej korespondencji. (Wskazówka: jeśli twoje powitanie e-mailowe zawiera nazwisko, to jest pewny znak, że powinieneś zostawić emotikony i emotikony).

Pamiętaj, że e-mail będzie trwał wiecznie. Pomyśl dwa razy, zanim wyślesz e-mailem coś osobistego lub poufnego, strzelając do kogoś pocztą e-mail, dyskredytując kogoś lub odpowiadając z gniewem.

Tego rodzaju interakcje można lepiej wykonywać osobiście. Zasada dwudziestu czterech godzin jest dobra. Jeśli nie masz pewności, czy wysłać wiadomość, czy nie, poczekaj do następnego dnia, aby podjąć decyzję. Inna dobra zasada: nie pisz w wiadomości e-mail, której nie chciałbyś publicznie udostępnić (na przykład w depozycie lub w mediach społecznościowych).

Więcej informacji na temat pisania i wysyłania wiadomości e - mail: Wskazówki dotyczące etykiety e - mail dla osób poszukujących pracy List pozdrowienia i pozdrowienia