Przed wywiadzie o zlecenie sprzedaży

Chcesz zdobyć pracę sprzedażową (lub uzyskać lepszą sprzedaż). Przesyłasz więc aplikacje i nareszcie dotarłeś do etapu rozmowy kwalifikacyjnej. Gratulacje! Teraz zaczyna się praca przygotowawcza.

Posiadanie firmy wyrażającej zainteresowanie w Tobie jest świetne, ale ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest teraz to zrobić. Trochę pracy przygotowawczej z twojej strony pomoże ci ukończyć wywiad. Jeśli nic innego nie zrobisz, praca z wyprzedzeniem sprawi, że poczujesz się pewniej - co jest absolutnie niezbędne w każdej sytuacji sprzedaży.

A jeśli prowadzisz rozmowę kwalifikacyjną, to sytuacja sprzedaży.

Przygotuj się dobrze wyglądać

Kiedy wchodzisz w rozmowę kwalifikacyjną, twój ankieter zakłada, że ​​jesteś ubrany, by zrobić wrażenie. Innymi słowy, szukanie wywiadu jest najlepsze, na co spojrzysz. I w każdej pracy sprzedażowej , wygląd jest krytyczny - więc Twój ankieter będzie jeszcze bardziej skłonny do osądzania ciebie pozornie niż do innego rodzaju pracy.

Idealnie chcesz nosić coś podobnego do tego, co nosi Twój ankieter. Ponieważ prawdopodobnie nie wiesz, co to będzie, błądzić po stronie ubierania się. W razie wątpliwości skłaniają się ku konserwatywnym strojom. Dobry garnitur prawie zawsze będzie odpowiedni do rozmowy sprzedażowej . I bądź absolutnie pewny, że twoje ubrania są w dobrej formie!

Wybierz ubrania nie później niż poprzedniej nocy i sprawdź strój pod kątem plam, zmarszczek itp. Sprawdź buty i wypoleruj wszelkie zarysowania lub matowe plamy.

Panie, wybierz swoją biżuterię z wyprzedzeniem i wypoleruj ją. I nie zapomnij sprawdzić rajstop na biegi.

Zbadaj swojego przyszłego pracodawcę

Przynajmniej przejrzyj uważnie stronę swojego rozmówcy. Poznaj ich produkty i usługi oraz przeczytaj najnowsze informacje prasowe. Następnie sprawdź wiadomości na temat firmy.

Jeśli widzisz dobre wiadomości, możesz wspomnieć o tym w wywiadzie jako o "dlaczego chcę pracować dla ciebie". Jeśli widzisz złe wiadomości, możesz porozmawiać o tym, jak możesz pomóc firmie to naprawić.

Jeśli masz czas, wykonaj ten sam poziom badań na głównych konkurentów firmy. To uzbroi Cię w jeszcze bardziej inteligentne komentarze.

Kontynuując, pomyśl o pytaniach, które możesz zadać swojemu rozmówcy. Większość ankieterów da ci szansę, aby ich o coś zapytać, a będziesz wyglądać bardzo inteligentnie, jeśli możesz wymyślić kilka szczegółowych pytań na temat firmy i jej produktów.

Dokumentuj swoje zwycięstwa

Za każdym razem, gdy klient napisze do Ciebie list z podziękowaniami za wspaniałą usługę lub wiadomości od szefa, aby pogratulować dobrze wykonanej pracy, wykonaj kopie tych dokumentów. Są świetną amunicją do wywiadów. Nie tylko dają dowód na to, że jesteś tak dobry, jak twierdzisz, ale także dają ci coś fizycznego, co pozostawiasz z ankieterem. Pomyśl o tym, jako o poszukiwaniu pracy, o pozostawieniu broszury, na którą patrzą potencjalni klienci.

Jeśli nie masz kopii, a rozmowa odbędzie się jutro, będziesz musiał improwizować. Czy masz jakieś nagrody sprzedaży lub plakietki? Zrób zdjęcia z nich aparatem cyfrowym i przyklej zdjęcia do dokumentu za pomocą opisowego tekstu.

W przeciwnym razie, zapisz listę niektórych z twoich największych osiągnięć w pracy i / lub w jaki sposób byłbyś odpowiedni dla firmy (a tu jest inne miejsce, w którym możesz skorzystać z badań, które zrobiłeś wcześniej).

Dowiedz się z poprzednich wywiadów

Jeśli byłeś już w kilku wywiadach, prawdopodobnie zostałeś trafiony kilkoma pytaniami, które Cię zaskoczyły. Te będą się wahać od klasycznych "Jakie są twoje słabości?" Do konkretnych scenariuszy, takich jak "Jeśli spotkałeś się z potencjalnym klientem, a X się stało, co byś zrobił?" Zawsze czułem jedyną w 100% szczerą odpowiedź na pytanie "Jakie są twoje słabości? "to" Nie zamierzam ci tego mówić ", ale kiedy przeprowadzasz wywiady w sprawie sprzedaży, twój przyszły szef będzie szukał mądrych, przekonujących odpowiedzi na trudne pytania.

Zanim przejdziesz do następnego wywiadu, usiądź i wypisz solidne odpowiedzi na wszelkie pytania, które pozostawiły cię bełkoczącym.

Jeśli przeprowadzasz wywiady za podobne prace, szanse na to, że otrzymasz jedno lub więcej z tych pytań, będą gotowe i tym razem będziesz gotowy.