Oczekiwania na staż

Staże stwarzają możliwości dla osób pragnących zdobyć umiejętności wymagane, gdy poszukują pełnoetatowej pracy na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy. Wielu studentów, którzy chcą odbyć praktykę, nie wie, czego się spodziewać i co powinni zrobić w pierwszej kolejności.

Czym jest praktyka

Staż jest doświadczeniem przeddyplomowym, w ramach którego osoby uzyskują wymagane doświadczenie, aby zostać zatrudnionym w dziedzinie kariery zawodowej.

Poprzez ukończenie stażu studenci będą rozwijać wiedzę i umiejętności poszukiwane przez pracodawców na tym konkurencyjnym rynku pracy.

Chociaż kursy podjęte w college'u mogą pomóc w przygotowaniu się do przyszłej kariery w określonej dziedzinie, jest to komponent empiryczny, który zapewnia umiejętności niezbędne do wejścia na pole i osiągnięcia sukcesu. Istnieje wiele rodzajów staży.

Staż dla studenta sztuki poszukujący doświadczenia w muzeum będzie wyglądał zupełnie inaczej niż staż, który student środowiskowy może zrobić, aby poprawić jakość wody w lokalnej społeczności. Podobnie jak praca, staże są w różnych kształtach i rozmiarach, a nie ma ograniczeń co do rodzajów praktyk dostępnych, ponieważ mogą one być wszystkim, co pasuje do wyobraźni.

Oprócz studentów, istnieje wiele osób zmieniających karierę, którzy zdecydują się na staż, aby dowiedzieć się więcej o karierze i uzyskać niezbędne doświadczenie.

Zamiast natychmiast wracać do szkoły, odbywanie stażu jest sposobem na wypróbowanie nowej pracy lub kariery bez stałego zaangażowania. Testowanie wód poprzez praktykę może otworzyć drzwi i może prowadzić do nowej kariery, która jest satysfakcjonująca i satysfakcjonująca.

Wartość realizacji stażu

Praktyki mogą otworzyć drzwi do zdobycia pracy.

Dla studentów, ważne jest, aby ukończyć wymagane kursy, aby uzyskać dyplom, ale często to nie wystarczy, aby móc złamać rynek pracy i zatrudnić się w terenie. Oprócz zdobycia wymaganej wiedzy i umiejętności, staże dają także obraz tego, jak by to było pracować w danej dziedzinie.

Badanie karier, a nawet przeprowadzanie wywiadów informacyjnych z osobami obecnie pracującymi w tych dziedzinach, może zapewnić tylko pewien poziom informacji, ale nie może dać prawdziwego obrazu codziennych działań, np. Biologa morskiego czy analityka finansowego w jego prawdziwej formie.

Praktyki w zakresie wymogów kredytowych

Praktyki na zaliczenie mogą być wymaganiem w przypadku konkretnej dużej, a nawet ukończonej szkoły, która nie pozostawia wyboru, jeśli staż powinien być wykonywany w celu uzyskania kredytu. Spełnienie wymagań akademickich programu studiów jest ważnym powodem odbywania stażu na kredyt . Praktyki na zaliczenie również dodają element akademicki do stażu na kredyt.

Sponsor wydziału zwykle określa kryteria dla studentów, którzy odbywają staż na kredyt i może wymagać dziennika, eseju, projektu badawczego lub prezentacji klas jako dodatkowy aspekt rzeczywistych staży.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że pracodawcy zwykle nie mają preferencji, aby uczeń ukończył staż za zaliczenie lub wydarzenie, za które student otrzymuje wynagrodzenie za praktykę.

Pracodawcy są zwykle bardziej zainteresowani zatrudnieniem kandydata, który posiada niezbędną wiedzę i umiejętności oraz znalezienie kogoś, kto miał kontakt z tą dziedziną, co, miejmy nadzieję, zmniejszy prawdopodobieństwo, że nowy pracownik odejdzie, ponieważ praca nie była zgodna z oczekiwaniami.

Dopasowanie stażu do już istniejącego harmonogramu uczelni

Staże mogą wymagać od ośmiu do czterdziestu godzin tygodniowo. Praktyki na kredyt zwykle mają określoną liczbę godzin, które są wymagane, aby spełnić wymagania kolegium. Zazwyczaj od otrzymania 130 punktów kredytowych wymaga się od 130 do 150 godzin. Wielu pracodawców, szczególnie tych w pobliżu kampusów uniwersyteckich, oferuje bardzo elastyczne godziny, aby uczniowie mogli uczęszczać na zajęcia, a także odbywać staż.

Znalezienie stażu

Istnieje wiele sposobów na znalezienie stażu. Trzy najważniejsze to sieci, internetowe bazy danych i wykazy oraz poszukiwania.

Networking

Ponieważ tworzenie sieci jest uważane za najlepszą strategię poszukiwania pracy , może być również bardzo przydatne przy wyszukiwaniu staży. Kontakt z rodziną, przyjaciółmi, wykładowcami, poprzednimi pracodawcami i absolwentami uczelni wyższych z twojej uczelni może dostarczyć cennych wskazówek na temat dostępnych praktyk. Nie przegap tej cennej techniki, gdy szukasz stażu.

Internetowe bazy danych praktyk / strony firmowe

Internet dostarczył wiele informacji dla tych, którzy szukają stażu. Sprawdzanie w biurze karier w swojej uczelni jest dobrym miejscem do rozpoczęcia lokalnych, krajowych i międzynarodowych staży. Biuro ds. Karier zasadniczo poświęci specjalną sekcję na swojej stronie internetowej, aby studenci mogli znaleźć staże.

Jeśli nie możesz znaleźć praktyki, którą chcesz zrobić

Perspektywy dają szansę na zdobycie niezapowiedzianej praktyki i możliwości zatrudnienia. Jeśli istnieje konkretny pracodawca, nad którym chciałbyś pracować, ale nie widzisz żadnych reklamowanych ofert, spróbuj skontaktować się z nimi bezpośrednio, aby sprawdzić, czy istnieją potencjalne staże lub oferty pracy w przyszłości.