Rozwiązywanie konfliktów z współlokatorem z uczelni

Wyjazd na studia daje świetną okazję do wypróbowania nowych rzeczy i poznania nowych ludzi. Ponieważ ten czas jest zazwyczaj bardzo ekscytujący i satysfakcjonujący dla większości studentów, często nie przewidują nieuniknionych problemów, które mogą wyniknąć. Nowi uczniowie mogą doświadczać niezależności po raz pierwszy w życiu, co może jednocześnie wywoływać zarówno pozytywne, jak i lękowe uczucia. W ciągu pierwszego miesiąca college'u możesz doświadczyć więcej nowych zmian niż kiedykolwiek w życiu.

Chociaż wiąże się to z nowymi możliwościami , których nigdy wcześniej nie doświadczyłeś, możesz również doświadczyć pewnych sytuacji, w których wcześniej nie byłeś przeszkolony. Życie blisko z innymi osobami może mieć swoje zalety i niepowodzenia.

Konflikty mogą wystąpić, ponieważ ludzie o różnych środowiskach i zwyczajach nie mają doświadczenia, aby poradzić sobie z takimi sytuacjami. Możesz myśleć o tym jako o nowym małżeństwie, z tym, że miejmy nadzieję, że dwoje ludzi, którzy się pobiorą, ma pewne wcześniejsze doświadczenie i znajomość. Umieszczenie w sytuacji, w której mieszkasz z jednym lub więcej współlokatorami może być zupełnie inną sytuacją. Ponieważ istnieją sposoby na lepsze radzenie sobie z konfliktami , może być bardzo pomocne, jeśli masz świadomość pewnych strategii i technik, które mogą pomóc.

Dostosowywanie swoich oczekiwań

Nawet jeśli trafisz na idealnego współlokatora, muszą istnieć różnice, którymi trzeba się zająć.

Uczciwa komunikacja to najlepszy sposób na natychmiastowe rozwiązanie tych problemów, aby uniknąć narastania napięcia i frustracji. Dla studentów, którzy nie musieli wcześniej dzielić pokoju, mogą pojawić się pewne niespodzianki, z którymi będziesz musiał się zmierzyć, gdy styl życia współlokatora będzie inny niż twój.

Rozwiązanie problemu, zanim będzie za późno

Nie powinieneś żyć, ignorując swoje problemy i wierząc, że nic nie możesz zrobić z tym, co się dzieje. Znajdowanie rozwiązań i opcji burzy mózgów może być świetnym doświadczeniem i prowadzić do silniejszych relacji w końcu. Odkładanie czasu na słowne komunikowanie o tym, co się dzieje, jest świetnym sposobem na rozwiązanie każdego problemu. Czekanie nie tylko nasili problem, ale może również doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia samego związku. Kiedy już zaczniesz krzyczeć i wrzeszczeć i atakować kogoś innego, zazwyczaj niewiele możesz zrobić, aby przywrócić związek w miejscu, w którym kiedyś był.

Bądź gotów do kompromisu

Niektóre problemy są bardziej zbywalne niż inne. Ustalenie, kto pierwszy raz pójdzie do łazienki rano, może być łatwe do rozwiązania, ale posiadanie chłopaka przez całą noc przez 5 dni w tygodniu może nie być aż tak do negocjacji. I tu właśnie komunikacja ma kluczowe znaczenie dla lepszego zrozumienia potrzeb drugiej strony i znalezienia sposobów, w jaki oboje moglibyście rozwiązać problem, nie powodując szkód w związku.

Tworzenie umowy z współlokatorem

Aby obaj studenci mogli się dobrze rozwijać w ich osobistej przestrzeni życiowej, rozsądne może być zawarcie umowy lub umowy współlokatora.

Sposoby, w których dwoje ludzi może nauczyć się żyć razem, mogą być określone w umowie i ułatwić dyskusję w przypadku pojawienia się konfliktów. Niektóre kwestie, które można poruszyć w umowie, to sposób, w jaki oboje będziecie chcieli utrzymać swoją przestrzeń życiową, aby poradzić sobie z poziomami hałasu, gdy jeden współlokator próbuje się uczyć, a także ustalić wspólną płaszczyznę, kiedy przyjaciele mogą odwiedzać i kiedy nie są.