Wskazówki dotyczące używania Google for Jobs

W jaki sposób Google for Jobs sprawi, że Twoja praca będzie łatwiejsza

Twoje poszukiwanie pracy jest teraz o wiele łatwiejsze. Google wkroczyło na arenę kariery dzięki nowemu produktowi - Google for Jobs.

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, zaprezentował nową platformę dla osób poszukujących pracy 17 maja 2017 r. Na konferencji Google I / O dla programistów. Pichai powiedział: "Google for Jobs to nasze zobowiązanie do korzystania z naszych produktów, aby pomóc ludziom znaleźć pracę". Został wdrożony w Stanach Zjednoczonych, a później rozszerzy się na inne kraje.

Podczas przemówienia programowego Pichai odniósł się do danych wskazujących, że 46% pracodawców zgłosiło niedobór talentów i miało trudności ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na kluczowe stanowiska. Google dokłada wszelkich starań, aby rozwiązać ten problem, zapewniając skuteczniejszy sposób dopasowywania kandydatów do pracy. Google for Jobs integruje zaawansowane narzędzia Google, aby umożliwić osobom poszukującym pracy znalezienie pozycji ściśle odpowiadających ich preferencjom.

Dowiedz się więcej o tym, czym jest Google for Jobs, jak to działa i jak może usprawnić Twoje wyszukiwanie pracy.

Co to jest Google for Jobs?

Google for Jobs to nowa wyszukiwarka ofert pracy obsługiwana przez Google. Osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać i stosować się do otwartych pozycji bezpośrednio z wyszukiwarki Google. Zaawansowana technologia Google ułatwia znalezienie pracy, która pasuje do tego, czego szukasz na następnej pozycji.

Google for Jobs jest podobny do Indeed.com , który ściąga oferty pracy z wielu różnych źródeł.

Różnica polega na tym, że Google wyciąga oferty pracy do oceny, a technologia Google będzie zasilać wyniki wyszukiwania.

Jak działa Google for Jobs

Korzystając z Google for Jobs, możesz zapisać krok lub dwa, gdy szukają pracy. Zamiast korzystać z konkretnej witryny wyszukiwania ofert pracy w poszukiwaniu ofert spełniających podane kryteria, możesz to zrobić bezpośrednio w Google.

Podobnie jak inne produkty Google działa bardzo prosto. Google współpracuje z miejscami pracy w celu generowania list otwartych pozycji dla osób poszukujących pracy. Po wpisaniu zapytania w wyszukiwarce Google wyświetli listę zadań pasujących do tego zapytania. Mechanizm wyszukiwania Google for Jobs pobierze zadania z wielu różnych miejsc pracy i wyświetli je u góry wyników wyszukiwania. TechCrunch informuje, że CareerBuilder , Monster , Linkedin , Glassdoor , Facebook , Care.com i inne usługi nawiązały współpracę z Google. Należy pamiętać, że jedna witryna, która jeszcze nie współpracuje z Google for Jobs, jest rzeczywiście .

Jeśli na przykład wpiszesz "zlecenia koordynatora marketingu" w wyszukiwarce Google, uzyskasz listę wpisów z różnych stron z ofertami pracy. Będą one wyświetlane w górnej części wyników wyszukiwania w polu "Zadania". Wyświetli listę ofert pracy, a następnie kliknięcie łącza u dołu pola, aby wyświetlić jeszcze więcej ofert pasujących do wyszukiwane hasła.

Następnie możesz filtrować te oferty pracy bezpośrednio w Google, tak jak robisz to teraz, gdy korzystasz z zaawansowanych opcji wyszukiwania na tablicy ogłoszeń. Możesz zawęzić wyszukiwanie według słów kluczowych, daty ogłoszenia pracy, rodzaju pracy (pełny etat, niepełny etat itd.), Rodzaju firmy i / lub konkretnego pracodawcy.

Możesz również zawęzić wyszukiwanie według lokalizacji: Google for Jobs oferuje opcje zadań w odległości 2, 5, 15, 30, 60, 100 i 200 mil od Twojej lokalizacji (lub dowolnej wybranej lokalizacji).

Inną funkcją Google for Jobs jest to, że możesz zobaczyć informacje dotyczące wynagrodzenia za pracę, nawet jeśli lista nie zawiera żadnych informacji o zarobkach. Jeśli informacje o zarobkach nie zostaną uwzględnione, Google for Jobs będzie zawierał dane o typowym wynagrodzeniu za tego typu pracę, na podstawie informacji zebranych przez Glassdoor , PayScale, Paysa, LinkedIn i inne witryny.

U dołu każdej listy zadań można zobaczyć jeszcze więcej informacji zebranych przez Google. Możesz zobaczyć rating firmy na Glassdoor i innych stronach związanych z karierą (jeśli takie informacje są dostępne), link do strony internetowej firmy, a nawet więcej ofert pracy od firmy.

Możesz również zobaczyć wyniki sieci dla firmy, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą, możesz wyświetlić listę ofert pracy i złożyć wniosek o pracę na konkretnej stronie internetowej. Google for Jobs pokaże Ci wszystkie tablice ogłoszeń, które mają ten wpis (w tym stronę firmy), dzięki czemu możesz wybrać, która tablica ogłoszeń lub strona internetowa ma zostać użyta do zgłoszenia. Jest to przydatne, jeśli masz już konto na niektórych tablicach ogłoszeń, ale nie na innych.

Możesz także dodać zakładkę do listy zadań, klikając przycisk zakładki obok wpisu. Następnie możesz uzyskać dostęp do wszystkich zadań dodanych do zakładek, klikając kartę "Zapisane prace" w Google. Ta funkcja zakładek ma być gotowa do grudnia 2017 r.

Możesz także skonfigurować alerty dotyczące zadań, a Google powiadomi Cię, gdy pojawi się nowe zadanie odpowiadające Twoim wymaganiom.

Lepsze oferty pracy / kandydackie

Narzędzia Google do sztucznej inteligencji pomogą osobom poszukującym pracy znaleźć pracę, która może nie pojawić się w tradycyjnym wyszukiwaniu. Użytkownicy będą mogli zawęzić wyniki i utworzyć bardziej osobiste listy zadań, używając filtrów dla takich czynników, jak branża, tytuł pracy, lokalizacja i data publikacji.

Pichai powiedział, że zaawansowane uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja pozwolą użytkownikom zidentyfikować i pogrupować trudne do skategoryzowania zadania, które mogą nie zostać znalezione poprzez kliknięcie na tradycyjne kategorie stanowisk, takie jak sprzedaż detaliczna, sprzedaż lub finanse. Optymalnie, użytkownicy będą mieli lepszy wybór zadań do rozważenia i będą mogli łatwiej uzyskać do nich dostęp. To wygrana zarówno dla osób poszukujących pracy, jak i dla pracodawców, którzy mają trudności ze znalezieniem silnych kandydatów.

Gdy osoby poszukujące pracy wygenerują listę ofert pracy, będą mogły kliknąć poszczególne oferty i złożyć wniosek bezpośrednio na stronie internetowej pracodawcy lub na innej tablicy ogłoszeń. To kolejny oszczędność czasu. Pichai zauważa: "Jesteś o krok od kliknięcia i zastosowania."

Więcej informacji o Google for Jobs: Google chce ułatwić wyszukiwanie pracy

Więcej narzędzi do wyszukiwania ofert od Google: Dokumenty Google wznawiają i zasłaniają listy | Wskazówki dotyczące używania Google+ do pracy w sieci