Co to jest agent muzyczny?

Praca z zespołami i promotorami

W ścisłej definicji tego słowa agent jest osobą odpowiedzialną za rezerwacje biletów dla zespołów. Agenci przybliżają promotorów o pokazach, negocjują kontrakty na występy na żywo iw zasadzie upewniają się, że koła koncertowej trasy koncertowej, a nawet jednego serialu, płynnie się obracają. Agent będzie współpracował z promotorem, aby upewnić się, że wszystko, czego potrzebuje zespół, będzie na miejscu, że zostanie wyznaczony odpowiedni okres testowania dźwięku dla zespołu, i oczywiście, jaka będzie płatność za wykonanie i jeśli zakwaterowanie zostanie dostarczone przez promotora.

Chcesz za kulisami tylko czerwonych M & M? Twój agent jest tym, który upewni się, że promotor wie.

Agenci muzyczni, zwani także agentami rezerwacyjnymi lub agentami talentów , tworzą muzykę na żywo. Dobry agent z dobrze umiejscowionymi powiązaniami może uzyskać zespół przed odpowiednią publicznością i zwiększyć swój profil. Agenci ściśle współpracują z promotorami i wytwórniami płytowymi, aby mieć pewność, że zespoły w swoich książkach uzyskają odpowiednią ekspozycję.

Obowiązki agenta muzycznego

Podczas gdy poziom odpowiedzialności za agenta muzycznego może być różny w zależności od widoczności zespołu, z którym pracuje, podstawowe zadania pozostają takie same, bez względu na to, czy rezerwujesz pokazy klubowe dla mniejszego zespołu indie, czy pokazuje się na arenie głównej. Zadania agentów obejmują:

Wynagrodzenie za agenta muzycznego

Agenci muzyczni zarabiają procent zysków z wycieczki. Kwota ta jest ograniczona do rzeczywistych płatności za spektakle i nie obejmuje pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży towarów. Najczęstsze porozumienie daje agentowi 10-15% pieniędzy wpłaconych na zespół na koncert, choć 18%, a nawet 20% nie jest niespotykane.

Dlatego najlepszym interesem agenta jest zapewnienie jak największej możliwej ilości pieniędzy dla zespołu od promotora - im więcej pieniędzy zrobi zespół, tym więcej pieniędzy zrobi agent.

Co może zrobić dobry agent w zespole?

Agenci muzyczni są kluczem do dobrych występów, a jako dobrze zapowiadający się zespół, dobry agent po twojej stronie może oznaczać grę przed większą publicznością wcześniej niż prawdopodobnie poprzez rezerwowanie własnych koncertów . Jeśli zarejestrujesz się z agentem, który pracuje z większymi zespołami, będziesz mieć wewnętrzny tor na umieszczeniu gniazda wsparcia na trasach z większymi zespołami. Agenci muzyczni mają także uszy wszystkich dobrych promotorów , co oznacza, że ​​masz natychmiastową stopę w drzwiach z lokalami i promotorami, zamiast przekonać ich, by dać ci szansę. Agenci również mają siłę, by zdobyć więcej pieniędzy, niż możesz sami.

Umowa z agentem

Umowa pomoże odeprzeć wszelkie nieporozumienia na drodze, a także określi, czego muzycy oczekują od agenta, a agent oczekuje od zespołu. Nie będziecie walczyć o pieniądze ani spierać się o to, kto miałby zorganizować zestaw perkusyjny, jeśli wszystko jest udokumentowane na papierze.

Jak zostać agentem muzycznym?

Podejdź do uznanych agencji i poproś o staż; nawiążesz wspaniałe kontakty i nauczysz się lin od profesjonalistów.

Lub jeśli jesteś kupcem, spróbuj swoich sił w rezerwacji biletów niezależnie . Jeśli chcesz zbudować własną agencję od podstaw, zajrzyj do znajomych, którzy są w zespołach i zacznij dla nich rezerwować lokalne programy. Wykorzystaj te kontakty, aby przejść do rezerwacji z promotorami spoza Twojej okolicy. Przygotuj się na długie godziny za niewielkie wynagrodzenie (lub brak zapłaty), podczas gdy Ty się o tym dowiesz.