Dowiedz się, jak promować swoją następną muzykę Gig

Masz zarezerwowane miejsce i zespół na pokładzie, teraz wszystko, co musisz zrobić, to promować koncert. Promocja koncertu może być ciężką pracą - do zrobienia jest dużo pracy i często nie ma zbyt wiele czasu, aby to zrobić. Praca staje się jeszcze trudniejsza, jeśli jesteś nowym promotorem. Jeśli stres związany z uzyskaniem spektaklu z ziemi powoduje obracanie się głowy, weź głęboki oddech i sprawdź ten przewodnik, który przeprowadzi cię przez to.

Jedna uwaga - różne rodzaje pokazów wymagają różnego rodzaju promocji, a ponieważ koncerty stają się większe, podobnie jak promocja. Te wskazówki są najlepsze dla nowych promotorów i mniejszych występów.

Zbierz materiały

Zanim zaczniesz promować koncert, potrzebujesz odpowiednich materiałów. Zbierz następujące rzeczy, abyś był gotowy: Jeśli nie masz jeszcze konta, poświęć trochę czasu na zbudowanie bazy danych lokalnych kontaktów z mediami (e-mail, faks, telefon i adres zamieszkania), a także terminów publikacji dla lokalnych gazet. .

Stwórz kontakty

Z całym materiałem na miejscu możesz zbudować pakiet promocyjny , który możesz wysłać do lokalnych gazet i stacji radiowych, które reklamują lokalne koncerty.

Podaj informacje o miejscach / godzinach pokazu i cenie biletu, a także informacje o artystach grających w serialu.

Jeśli zespoły są dostępne podczas wywiadów w ramach przygotowań do pokazu, poinformuj o tym w swojej informacji prasowej . Dokonaj wstępnego kontaktu z jak największym wyprzedzeniem (przynajmniej z wyprzedzeniem co najmniej ośmiu tygodni).

Nie przejmuj się, że zbyt wcześnie kontaktujesz się z ludźmi - później skontaktujesz się z tymi kontaktami.

Wykonaj zadanie

To prawda, że ​​nie jest to najfajniejsza część promocji, ale nie można jej pomóc - wybierz się na miejsce koncertu i do każdego innego miejsca w mieście, które pozwoli ludziom na umieszczanie plakatów i umieszczenie twojego przodu i środka. Możesz wysyłać plakaty pocztą i pytać o miejsca, gdzie możesz je powiesić, ale nie licz na to, że tak się stanie. Jeśli chcesz mieć pewność, że twój awans jest promowany, musisz sam wyjść i zrobić brudną robotę.

Kontynuacje, działania następcze

Gdy koncert zbliża się, utrzymuj linie komunikacyjne z prasą otwartą. Wyślij kilka e-maili na swoją listę mailową przypominając im o programie. Wykonaj kilka połączeń telefonicznych i zobacz, czy możesz zachęcić lokalnego dziennikarza do zainteresowania się pisaniem o serialu lub zespołach.

To, jak często powinieneś robić te rzeczy, zależy od tego, ile czasu upłynie od momentu, kiedy zarezerwujesz program i wielki dzień. Przynajmniej upewnij się, że z wyprzedzeniem program będzie wyświetlany na wszystkich lokalnych przewodach po koniach i wyśle ​​wiadomość e-mail na listę mailingową w dniu pokazu przypominającą wszystkim, co się dzieje.

Wydłuż zaproszenia

Jednym świetnym sposobem na zwiększenie zasięgu swojego show jest zaoferowanie dziennikarzom miejsc na liście gości .

Jeśli uda Ci się przekonać ich do uruchomienia podglądu lub recenzji programu w zamian za miejsce na liście, to świetnie, ale nawet jeśli nie możesz, możesz je wpuścić. Będziesz mógł zarobić na dobra wola, którą tu stworzyłeś w przyszłości. Jeśli chcesz zwiększyć swoją wiarygodność promotora i zdobyć inne zespoły w swojej okolicy, aby zwrócić się do Ciebie na przyszłe spektakle, rozszerz także listę miejsc dla gości, biorąc pod uwagę przestrzeń.

Nie zapomnij o zespole

Zachęcaj zespoły projektowe do udziału w promocji, reklamując program na swoich stronach internetowych i wysyłając e-mail na swoją listę mailingową.

Zaplanuj na następny czas

Jeśli jest to Twój pierwszy program, stwórz własną listę mailingową, zachęcając ludzi do opuszczania swoich adresów e-mail przy drzwiach. W ten sposób będziesz mieć kolejny kanał promocji w przyszłości - będziesz mógł komunikować się bezpośrednio z ludźmi, którzy chcą przyjść na twoje koncerty.

Bądź realistą

Czasami możesz promować i promować, a mimo to wydaje się, że nikt nie chce się pojawić na tym koncercie. Wszystko, co możesz zrobić, to rozpowszechniać słowo - nie możesz zmusić ludzi do wzięcia udziału. Promotorzy często znajdują się na celowniku zespołu po złym występie, ale przyjmują go z przymrużeniem oka i realistycznie myślą o tym, co dokładnie można zrzucić. Jeśli zrobiłeś wszystko, co możliwe, by promować program, to może nie potrzebujesz lepszych technik promocji - może potrzebujesz tylko różnych artystów.

Nie zaniedbuj swoich innych obowiązków

Promocja jest w rzeczywistości tylko częścią obowiązków promotora - nie zapominaj, że musisz także zająć się takimi sprawami jak opracowanie umowy finansowej z miejscem i zespołami, upewnienie się, że wszystkie wymagania techniczne są spełnione, planowanie harmonogramu noc programu i tak dalej i tak dalej.