Jak uzyskać staż MTV

"Jak uzyskać staż MTV?" Jest to popularne pytanie skierowane do pracowników branży muzycznej, którzy chcą robić karierę za kulisami w MTV lub przed kamerami. Konkurencja jest ostra na stażach MTV (i stażach w siostrzanych sieciach muzycznych), ale nagroda jest tego warta. Tego rodzaju praktyczne doświadczenie w dużej firmie z branży muzycznej i ekspozycja na rzeczywiste środowisko, którego można się spodziewać po ukończeniu studiów, może przyspieszyć rozwój kariery.

MTV jest częścią firmy medialnej Viacom, która oferuje letni program stowarzyszeniowy. Przyszli letnicy współpracują z portalem Viacom Careers Summer Associate. Ten 10-tygodniowy program przeznaczony jest dla absolwentów szkół wyższych, a według witryny Viacom to więcej niż zakulisowy obraz branży muzycznej.

Czego można oczekiwać od praktyki Viacom

Ci, którzy zostali wybrani jako letnicy współpracujący z jedną z właściwości Viacom, która wraz z MTV to Nickelodeon, Comedy Central, Spike TV i VH1, otrzymają to, co firma nazywa "wciągającym" doświadczeniem. Doradcy pomogą współpracownikom opracować propozycję biznesową grupy do kierownictwa wyższego szczebla, a wielu byłych współpracowników zatrudnianych jest pod koniec ich letniego programu.

Zapoznaj się z kanałem, w którym chcesz pracować, i bądź skłonny do przestawienia się, jeśli nie otrzymasz pierwszego wyboru. Warto zastanowić się nad ofertą pracy w VH1, jeśli na przykład w MTV nie ma dla ciebie miejsca.

Jeśli jest dużo kandydatów na pozycje w kamerze, zastanów się, czy chcesz być częścią zespołu obsługującego strony MTV na Facebooku czy Twitterze. Staraj się nie ograniczać do jednej potencjalnej pracy; stopa w drzwiach jest zawsze cenna dla absolwentów chcących włamać się do branży.

Latem współpracownicy Viacom i MTV pracują w różnych działach, w tym w projektowaniu inżynieryjnym, produktowym, UX i UI, badaniach cyfrowych, produkcji treści i marketingu. Może to obejmować pracę wykraczającą poza projekty na żywo, w tym media społecznościowe, wydarzenia na żywo oraz strony internetowe i mobilne.

Aplikacje są otwierane w październiku i kończą w listopadzie, z określonymi datami w zależności od działu. Kandydaci z pierwszej rundy wybierani są do stycznia, z wywiadami osobistymi pod koniec stycznia i lutego. Kandydaci będą wiedzieć, czy dokonali cięcia do połowy marca. Letni program stowarzyszeniowy rozpoczyna się w czerwcu.

Upewnij się, że spełniasz wymagania

Letni program partnerski MTV przeznaczony jest dla absolwentów ostatnich lat studiów, ale zazwyczaj istnieją inne możliwości dostępne dla studentów studiów licencjackich w dziale wydziałów Kolegium Viacom. Różnią się one w zależności od działu i poszczególnych kanałów. Możesz również szukać informacji o stażu w swoim biurze pośrednictwa pracy. A MTV często prowadzi staże w kampusach uniwersyteckich, więc dowiedz się, czy i kiedy mają zamiar rzucić szkołę.

Przygotuj swoje CV

Oto Twoja szansa na sprzedaż siebie. Chociaż nie ma doświadczenia w branży muzycznej, nie jest to przełom, jeśli masz jakąś praktyczną pracę muzyczną, zrób to tutaj.

A im bardziej jesteś wszechstronny, tym większe masz szanse na różne pozycje. Będziesz chciał, aby Twoje praktyki zostały wznowione, aby odzwierciedlały wszelkie inne umiejętności, dzięki którym staniesz się realnym kandydatem, na przykład dzięki mediom społecznościowym lub doświadczeniu w pisaniu.

Byli internauci MTV informują, że proces przesłuchania może przebiegać szybko, więc przygotuj się dobrze, zanim dostaniesz pierwszą rozmowę telefoniczną. Podczas gdy staże w dowolnych nieruchomościach Viacom są bardzo konkurencyjne, bycie dobrze uzbrojonym i entuzjastycznym kandydatem zapewni ci długą drogę na każdą okazję.