Music News Szablon prasowy

Kiedy otrzymujesz dobre wiadomości o projekcie, nad którym pracowałeś - na przykład artysta z Twojej wytwórni został poproszony o zrobienie specjalnej sesji radiowej lub autor piosenek w twoim zespole właśnie odebrał nagrodę - nie trzymaj tego siebie! Upewnij się, że dzielisz się tymi wiadomościami z mediami; za każdym razem, gdy coś nowego dzieje się z zespołem lub etykietą, daje to prasie jeszcze jeden powód, aby umieścić swoje nazwisko w druku.

Ten szablon pomoże Ci rozpowszechniać dobre słowo.

Zanim zaczniesz, zastanów się nad kilkoma podstawowymi informacjami prasowymi. Tego typu wydania powinny być na ogół krótsze niż szablony prasowe i szablony prasowych albumów . Twoim celem jest sprawienie, by wiadomość była główną cechą Twojej informacji prasowej, więc rozbuduj tę informację i przejdź do materiału z tła. Podobnie, nie martw się o to, że złapiesz najlepszy czas na wysłanie informacji prasowej . Masz tutaj najświeższe wiadomości - w mediach, jak to się dzieje! Teraz przejdź do szablonu.

Nagłówek

Nagłówek to miejsce, w którym powinieneś umieścić nagłówek - podsumowanie wiadomości w kilku słowach, takich jak "(nazwa zespołu) do pojawienia się w (Radio Show)!" Nagłówek powinien być większy niż reszta tekstu na stronie i może być dalej rozdzielany za pomocą pogrubienia i umieszczenia tekstu w ramce. Pod nagłówkiem możesz także umieścić zdanie zawierające kilka bardziej istotnych szczegółów na temat wiadomości, na przykład "(Radio show) do hosta (nazwa zespołu) w studio w dniu 25 stycznia". To dodatkowe zdanie powinno być mniejsze niż nagłówek, ale większe niż reszta tekstu na twojej stronie.

Pochylenie tego zdania spowoduje, że przeskoczy on ze strony. Na górze strony nad nagłówkiem można również umieścić logo zespołu lub etykiety, jeśli dotyczy.

Akapit pierwszy

W przeciwieństwie do innych komunikatów prasowych , nie będziesz używać wielu akapitów, aby otrzymywać wiadomości o nowościach muzycznych, więc to jest miejsce, w którym chcesz wszystko wydobyć.

Uwzględnij wszystkie podstawowe informacje o nowościach, takie jak:

W tym paragrafie powinieneś również powtórzyć informacje w nagłówku o tym, kto i kiedy otrzymasz wiadomości.

Opcjonalne - osobiste oświadczenie:

Często wiadomości z muzyką zawierają jakiś honor lub uznanie dla artysty lub wytwórni w centrum historii. Jeśli tak jest w przypadku wiadomości, które chcesz udostępnić, i piszesz o swojej wytwórni lub zespole, dołącz cytat z informacją o tym, co myślisz o otrzymywaniu tego rodzaju uwagi. Jeśli jesteś labelem, który pisze informację prasową o nowościach dotyczących jednego z twoich artystów, zdobądź od nich cytat. Te gotowe wyceny ułatwiają życie prasie, co zawsze jest krokiem we właściwym kierunku, aby uzyskać zasięg.

Akapit drugi: Użyj tego paragrafu, aby krótko przypomnieć ludziom o danym zespole lub etykiecie.

Wspomnij najnowsze wydarzenia, aby wspomnienia ludzi pomogły im w zrozumieniu, dlaczego mogą wiedzieć o Twojej muzyce, i wskaż im kierunek, w którym mogą znaleźć więcej informacji. Jeśli uważasz, że potrzebujesz więcej wprowadzenia, umieść szablon oświadczenia prasowego albumu, zespół / wytwórnię bio osobno.

Zamknięcie

Twoje zamknięcie powinno zawierać dane kontaktowe osoby, która będzie wysyłać prośby o więcej informacji o nowościach i Twojej stronie. Najlepiej ustawić ten tekst poza tekstem komunikatu prasowego w taki sam sposób, jak w nagłówku.