Dowiedz się o różnych typach sprzedaży

Jak zarabiasz

Sprzedaż i prowizje idą w parze jak masło orzechowe i galaretka. Jeśli jesteś w pozycji sprzedaży , spodziewaj się, że prowizje będą częścią całkowitego odszkodowania. Dla tych, którzy są nowi w sprzedaży lub zdezorientowani w związku z różnymi typami prowizji, ten artykuł powinien Cię zainteresować ważnymi warunkami i względami, abyś mógł się wycofać i sprzedać!

 • 01 Zysk brutto

  Wszystko sprzedawane ma podstawę kosztową, która jest po prostu ilością produktu lub kosztów usług do wyprodukowania lub dostarczenia. W przypadku sprzedaży klientowi za cenę wyższą niż koszt, różnica między tymi dwoma cenami stanowi zysk brutto.

  Załóżmy, że sprzedajesz komputery na XYZ Worldwide. Każdy komputer ma koszt, często nazywany "podłogą". Oznacza to, że nie możesz sprzedać komputera za mniej niż piętro lub będziesz tracić pieniądze. Sprzedajesz ABC komputer, który ma podłogę 1000 $ za 1400 $. Zysk w transakcji byłby różnicą między ceną sprzedaży wynoszącą 1400 USD a dolną wartością 1000 USD lub 400 USD.

  Oczekuj, że zarobisz od 10% do 50% zysku z prowizji.

 • 02 Komisja skarbowa

  Inną powszechną formą prowizji jest prowizja od przychodu. Mówiąc najprościej, specjaliści od sprzedaży otrzymują określony procent wszystkich przychodów, które sprzedają. Sprzedaj 100 000 USD przychodu podczas pracy z firmą, która wypłaca 5% przychodu, a Twoja prowizja wyniesie 5000 $.

  Plany prowizyjne oparte na przychodach mogą być bardzo opłacalne, jeśli sprzedajesz przedmioty o wysokich biletach. Jest oczywiste, że plan prowizji od przychodów dla sprzedawców, którzy sprzedają specjalnie zaprojektowane dysze, byłby bardziej atrakcyjny niż ten sam plan dla kogoś, kto sprzedaje tenisówki.

  Podobnie jak prowizje wypłacane z zysku brutto, prowizje od przychodu są często używane w połączeniu z innymi formami rekompensat.

 • 03 Opłaty za plasowanie

  Najczęściej spotykany w sprzedaży samochodowej , opłaty za umieszczenie dają ustaloną kwotę dla każdej sprzedanej jednostki. Powiedz, że sprzedajesz samochody. Jeśli otrzymasz 300 $ za każdy samochód, 300 $ to opłata za umieszczenie. Opłaty za miejsca docelowe są często dodawane jako dodatkowe bonusy w planach Comp i służą zwiększeniu innych prowizji, które mogą być uzyskane przez specjalistów ds. Sprzedaży.

  Jeśli rozważasz pozycję w firmie, która płaci tylko opłaty za umieszczenie, powinieneś wiedzieć, że branże, które płacą wyłącznie za opłaty za umieszczenie, są bardzo konkurencyjne. Firmy te zwykle mają również wysoki wskaźnik rotacji wśród swoich pracowników sprzedaży.

 • 04 Bramy skarbowe

  Niektóre plany prowizji opierają się na przychodach lub bramach wydajności i mogą być najbardziej dochodowe dla osób osiągających dobre wyniki. Mogą być również skomplikowane i trudne do zrozumienia.

  Ten rodzaj modelu ma taką strukturę, że im więcej sprzedajesz, tym więcej zarabiasz na sprzedaż. Aby pomóc wyjaśnić, spójrzmy na przykład.

  TTS Corporation korzysta z planu prowizyjnego opartego na wynikach, który zwiększa procent prowizji od przychodu i zysku brutto. Ich struktura wygląda następująco:

  Przychody Sprzedawany przychód Procent Zysk Procent

  0- 10 000 $ 1% 8%

  10 001 USD - 20 000 USD 3% 10%

  20,001 USD + 7% 13%

 • 05 Zrozumienie twojego planu Komisji

  Tego typu prowizje są najczęściej stosowane w planach dla specjalistów ds. Sprzedaży i należy je rozumieć przed zaakceptowaniem pozycji sprzedaży. Najtrudniejszą częścią większości planów prowizyjnych jest to, że wielu z nich używa kombinacji dwóch lub trzech z tych typów. Oceniając, jak dobry jest twój lub twój plan prowizyjny, musisz zrozumieć branżę, w której działa firma. Jeśli firma sprzedaje głównie wyspecjalizowane produkty lub usługi, plany ciężkich zysków byłyby najlepsze dla ich zespołów sprzedażowych. Jeśli firma sprzedaje niedrogie produkty, wówczas opłaty za rozmieszczenie i bramki przychodowe byłyby bardziej atrakcyjne. Wartość planu prowizyjnego opiera się na dwóch czynnikach: Sprzedawanych produktach lub usługach oraz specjalistą ds. Sprzedaży, który dokonuje sprzedaży.