4 Gorące trendy i okazje dla małych firm

Obserwowanie tendencji pojawiło się w dużym biznesie jako dyscyplina zarządzania biznesem i popularny temat wśród czołowych publikacji medialnych i futurystów. Małe firmy mogą również czerpać korzyści z trendów.

Najlepszym momentem na wejście na rynek jest moment, w którym trend ten staje się coraz bardziej powszechny, więc kształcenie rynku jest tańsze. Poniższe cztery trendy z określonymi możliwościami biznesowymi zostały wybrane pod kątem długowieczności, świadomości rynku i potencjalnej rentowności.

1. Rynek młodzieżowy

Pokolenie Y to siła rynkowa, z którą należy się liczyć. Ta moc sprawia, że ​​mała pop-sensacja pop, Avril Lavigne, może przejść od niejasności do piątego najczęściej wyszukiwanego słowa w Internecie i przejść do miejsca z muzyką numer 2 na 200 listach przebojów Billboardu. Ta siła jest również powodem, dla którego branża motoryzacyjna może spodziewać się rekordowej liczby sprzedanych 27 milionów nabywców samochodów i 4 milionów nowych nabywców rocznie przez kolejne 8 lat.

Szybką techniką rozpoznawania trendów jest przejście do lokalnego regału magazynowego. Możesz szybko wejść na rynek, patrząc na grubość publikacji. Czasopisma komputerowe i biznesowe, Red Herring i Fast Company, przerzedziły się z braku reklamodawców. Spójrz na ogromny rozmiar Muscle Magazine i Muscle & Fitness, ponieważ nastoletnie rynki kulturystyki urosły, tak samo jak reklama.

Możliwości: obsłużenie sklepu z akcesoriami dla nastolatków z dostosowywaniem powinno być gorące.

Wypróbuj Klasyczną Szkołę Jazdy, wyjątkowe, nastoletnie doświadczenie w treningu kierowcy z Porsche. Dodatki sportowe dla młodzieży powinny nadal rosnąć, ale przy silnej konkurencji. Poszukaj dróg w fitness zmieszanych z ekstremalnymi postawami.

2. Zielona moc

Trend środowiskowy był i jest walką dla wielu firm, takich jak producenci samochodów elektrycznych, próbujących wykorzystać ekologiczną świadomość.

Opieka nad Matką Ziemią nadal stanowi poważny problem społeczeństwa. Według ostatniego badania Harrisa, ponad 74% dorosłych Amerykanów wierzy w teorię globalnego ocieplenia. Ponad 73% obywateli USA zgadza się na porozumienie z Kioto, aby kraje ograniczyły emisję tlenku węgla i gazów cieplarnianych. Chociaż Stany Zjednoczone nie podpisały porozumienia, kraje takie jak Kanada, które zaakceptowały, porozumienie będzie miejscem obserwacji wpływu.

Możliwości: Tendencja ta będzie wspierana przez firmy zmniejszające uzależnienie od ropy i gazu o nowe formy energii, takie jak energia wiatrowa. Zobacz także firmy pomagające firmom zmniejszyć zużycie energii dzięki nowym formom produktów oszczędzających energię. Na przykład jedna mała firma czerpie zyski z instalacji energooszczędnych drzwi transportowych dla firmowych operacji wysyłkowych.

3. Jakość życia

Trend zdrowia i odnowy biologicznej nie wykazuje oznak spowolnienia od wczesnego dzieciństwa w latach 80. ruch fitness. Tendencja ta polega na konwergencji rosnących kosztów opieki zdrowotnej we wszystkich krajach rozwiniętych, starzeniu się pokolenia wyżu demograficznego , chęci zachowania naszej młodości i rosnącej średniej długości życia. Wellness obejmuje: dobry wygląd, dobre samopoczucie, zdrowie i zwalczanie starzenia się i chorób.

Możliwości: Szeroka gama produktów i usług takich jak; BOTOX i napoje energetyczne, do nutraceutyków i kremów zmarszczkowych, aby służyć temu dużemu i stałemu trendowi. Sam rynek napojów energetycznych zarobił 275 milionów dolarów w 2001 r., Co więcej niż podwojenie zysków z poprzedniego roku.

4. Internet

Krach Internetu był okresem wyzwolenia dla kapitalistów, którzy chcieli zarobić szybki milion. Na początku stulecia powstało wiele firm, które skorzystały z narodzin przemysłu motoryzacyjnego. Tylko garstka graczy stała się domownikami, ale możliwości były obfite w obszarze; budowa dróg, społeczności podmiejskich i restauracji. Internet stanowi podobne miejsce.

Korzystanie z Internetu stale rośnie. Ankieta przeprowadzona przez Ankietera, Ipsos-Reid, pokazuje, że 72% Amerykanów korzysta z internetu przynajmniej raz w ciągu 30 dni w zeszłym roku. Kanada ma drugą co do wielkości penetrację użytkowników 62% Kanadyjczyków.

Wraz ze wzrostem wykorzystania pojawia się więcej wydatków online.

Możliwości: dzięki miliardom dolarów towarów sprzedawanych online wiele firm będzie potrzebować pomocy przy odbudowy stron i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Szukaj rosnących rynków e-learningu i gier online. Nie zapomnij o bezpieczeństwie komputera. Gartner Group szacuje, że tylko 35% małych i średnich firm korzysta z odzyskiwania danych po awarii.

Wpływ tych długoterminowych trendów będzie nadal kształtował rynki i branże. W przypadku nowych przedsiębiorców należy uważnie obserwować rynek. Jeśli rozwijasz firmę, szukaj uzupełniających się rynków do tych, które obecnie obsługujesz. W przypadku istniejących firm, które nie mają planów rozwoju, obserwuj i planuj, w jaki sposób trendy te mogą wpłynąć na Twoją branżę.

Edytowane przez Alyssa Gregory