Najważniejsze rzeczy do zrobienia, aby odwrócić spadek sprzedaży

Nie pozwól swojej karierze zejść do drenażu

Pozostań w sprzedaży wystarczająco długo i doświadczysz spadku sprzedaży: gdy klienci albo nie kupują od ciebie, albo wypuszczają oferty do "przyszłego miesiąca". Czasy, w których nawet najlepsi klienci nie podejmą decyzji, a zysk jest bardziej koncepcją niż rzeczywistością .

Chociaż nie ma żadnych gwarantowanych poprawek, istnieje 6 łatwych rzeczy, które każdy sprzedawca może zrobić, aby odwrócić sytuację.

 • 01 Zrób mini-wakacje

  Czasami problemem, który powoduje spadek sprzedaży, jest sprzedawca. Każdy przedstawiciel handlowy wie, że sprzedaż jest trudna, wymagająca, frustrująca i może pochłaniać mnóstwo energii. Jeśli zauważysz, że jesteś w kryzysie lub idziesz w kierunku obniżenia sprzedaży, rzuć uczciwie na siebie.

  Jeśli uważasz, że twoja cierpliwość jest krótka, a małe rzeczy, które zwykle do ciebie nie doprowadzają, powodują twój smutek, możesz potrzebować trochę przerwy od codziennej harówki sprzedaży.

  Może się to wydawać sprzeczne, ale czasami najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, aby odwrócić spadek sprzedaży, jest po prostu przestać sprzedawać, przestać myśleć o sprzedaży i robić wszystko, co przypomina o sprzedaży.

 • 02 Ciesz się

  Detektyw telewizyjny Colombo słynął nie ze swojego schludnego i zadbanego wyglądu, ale z ciekawości. Rzeczy, którymi inni nie byli zainteresowani, przyciągną uwagę Colombo. Zadawał pytania o rzeczy, ludzi, wydarzenia, które wprawiłyby w osłupienie ludzi.

  A jego ciekawość zawsze się opłacała na dłuższą metę.

  Jeśli podejmiesz podobne podejście do przyczyn spadku sprzedaży, możesz odkryć coś prostego, co w innym przypadku przeoczyłbyś, może przynieść natychmiastowy spadek.

 • 03 Znajdź mentora

  Mentor może być partnerem biznesowym lub profesjonalnym mówcą. Brian Tracy International

  Jeśli jesteś nowicjuszem w sprzedaży, spadek sprzedaży może być pierwszym. Ale dla tych bardziej stałych, spadki są częścią kariery. Znajdź kogoś z działu sprzedaży, zatrudnionego w firmie lub w domu i zapytaj go, jak radzi sobie ze spadkiem sprzedaży.

  Najprawdopodobniej twój mentor doświadczył kilku spadków sprzedaży i prawdopodobnie będzie miał dla ciebie unikalną radę . Kto wie, może nawet znalazłby sekret, by całkowicie uniknąć załamań w sprzedaży!

 • 04 Zdobądź trochę treningu

  Trening sprzedażowy to jedna z najważniejszych rzeczy, do których możesz się zaangażować podczas swojej kariery w sprzedaży. Czasami powoduje to spadek sprzedaży, gdy przestajesz używać podstawowych, podstawowych umiejętności sprzedaży. Proste szkolenie "blokowanie i rozwiązywanie", które prawdopodobnie przeszedłeś, gdy po raz pierwszy dostałeś się do sprzedaży, może być potężnym, skutecznym i łatwym sposobem odkrywania czegoś, o czym zapomniałeś, że powinieneś robić.

  Może zająć trochę "połykania pychy", ale czy wolisz zakończyć swój kryzys lub zakończyć karierę?

 • 05 Pracuj nad swoimi umiejętnościami słuchania

  Wielu sprzedawców wywołuje własne załamania poprzez prostą rozmowę z klientami, zamiast słuchania ich. Czemu? Gdy sprzedawca zdobywa doświadczenie, często sądzi, że dokładnie wie, czego potrzebuje klient, jak sprzedać klienta i co jest najlepsze. Innymi słowy, uważają, że nie muszą już tak ściśle słuchać swoich klientów, jak wtedy, gdy po raz pierwszy rozpoczęli pracę.

  Nie mogli być bardziej w błędzie.

  Jeśli znajdziesz się w kryzysie, zobowiązuj się do odwiedzania jak największej liczby klientów w ciągu tygodnia i skup się na słuchaniu 2 do 3 razy więcej niż mówisz. Będziesz zaskoczony wynikami.

 • 06 Być bardziej pozytywnym

  Kiedy jesteś w kryzysie sprzedaży, czujesz, że "potrzebujesz", aby zrobić sprzedaż. To uczucie "potrzeby" jest najbardziej szkodliwym uczuciem, które możesz przynieść na spotkanie z klientem. Zamiast skupiać się na poczuciu "potrzeby", skup się na całym sukcesie, jakiego doświadczyłeś podczas swojej kariery. Skoncentruj się na wszystkich dobrych rzeczach, które dzieją się w twoim życiu i na wszystkich rzeczach, które chcesz osiągnąć.

  Na czym się skupiasz, to czego doświadczasz w życiu. Skoncentruj się na "potrzebie", a doświadczycie więcej tego samego. Skoncentruj się na tym, co chcesz i na tym, co dzieje się "świetnie" w Twoim życiu i karierze, a otrzymasz więcej tego samego!