Pomysły kontra rzeczywistość

Masz pomysł, że kariera w sprzedaży jest wszystkim Sunshine and Vacations ?. Thomas Phelps

Są pomysły i jest rzeczywistość. Kiedy wszystko działa najlepiej, nasza rzeczywistość pasuje do naszych pomysłów. Kiedy doświadczamy zmagań, zawirowań lub trudności, często dzieje się tak dlatego, że nasza rzeczywistość nie pasuje do naszych pomysłów.

Sprzedawcy, którzy rozważają rozpoczęcie kariery zawodowej, często mają własny zestaw pomysłów dotyczących sprzedaży i kariery sprzedażowej. A kiedy te pomysły nie pasują do ich rzeczywistości, wiele z nich rezygnuje ze sprzedaży i decyduje, że sprzedaż nie jest po prostu dla nich.

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś powinien wybrać karierę w sprzedaży i niektóre powody, dla których ktoś nie powinien wybrać kariery w sprzedaży. Ale jeśli zastanawiasz się nad karierą w sprzedaży i masz zestaw pomysłów na temat tego, jaka sprzedaż będzie lub powinna być podobna, musisz zawczasu rozważyć niektóre aspekty kariery w cudownym świecie sprzedaży.

POMYSŁ: "Zarobię dużo pieniędzy w sprzedaży"

Wielu, którzy zdecydują się wejść do branży sprzedaży, wierzy, że zarobi znaczną ilość pieniędzy. Słuchają lub czytają historie ludzi, którzy przeszli z bankructwa do milionerów w wyniku sukcesu w sprzedaży. Czytają listy ofert i plany wynagrodzeń zawierające zwroty typu "zarób nieograniczony dochód" i "rób tyle, ile chcesz". Osoby nowe w sprzedaży lub osoby rozważające sprzedaż często mają mocno zasadzone przekonanie, że kariera w sprzedaży jest wypełniona bogactwem, bogactwami i nieograniczonym potencjałem zarobkowym.

REALITY: "Zarobisz tyle, ile zasługujesz"

W rzeczywistości, podczas gdy każda szanowana praca sprzedażowa oferuje nieograniczony potencjał dochodu, a wiele stanowisk sprzedaży nagradza skuteczne powtórzenia z wysokimi zarobkami, hojnymi planami wynagrodzeń, nagrodami, nagrodami i premiami, to tylko ci, którzy naprawdę celują w sprzedaży, cieszą się tymi ofertami .

Większość sprzedawców, którzy nie chcą pracować ciężej i dłużej niż ktokolwiek inny w swojej branży, często zarabiają dokładnie to, na co zasługują: kwota równa ich poziomowi zaangażowania, poziomowi umiejętności i poświęceniu się doskonałości. Chociaż pomysł zarobienia miliona dolarów rocznie jest z pewnością atrakcyjny, w rzeczywistości tylko najlepsi z najlepszych zarabiają na dochodach, które według wielu mogą zarobić.

POMYSŁ: "Będę miał mnóstwo elastyczności i autonomii"

Wielu przyciąga do sprzedaży, szczególnie do sprzedaży zewnętrznej, ponieważ wierzą, że będą mogli ustawić swoje własne godziny, ściskają kilka rund golfa między rozmowami sprzedażowymi i mają zdrową dawkę autonomii. Słyszeli historie o tym, że profesjonaliści zajmujący się sprzedażą spędzają większość czasu na rozrywkowych klientach i jak najdłużej radzą sobie z propozycjami. Widzą niektórych swoich odnoszących sukcesy przyjaciół, którzy prowadzą wyprzedaże w egzotycznych miejscach i słyszą o tym, że nigdy nie mogli wykonywać pracy, która wymagała spędzenia 8 godzin w środku, siedząc za biurkiem.

RZECZYWISTOŚĆ: "Oczekuje się, że będziesz konsekwentnie dostarczał wyniki, zanim zaczniesz zarabiać"

Jeśli profesjonaliści zajmujący się sprzedażą spędzają tyle czasu na polu golfowym lub w barze, jak ludzie myślą, bardzo mało by się udało osiągnąć.

Prawdą jest, że czasami zdarza się, że handlowiec jest bardziej skłonny do gry w golfa niż za biurkiem lub przeziębieniem, ale skuteczni przedstawiciele handlowi w 100% upewniają się, że ich praca jest wykonywana, zanim spędzą sekundę na polu golfowym . Menedżerowie sprzedaży zazwyczaj nie są zainteresowani przyznaniem nowych powtórzeń lub wydajnym przedstawicielom dużo swobody lub elastyczności. Oni również mają kwoty, aby osiągnąć i prawdopodobnie chcą się upewnić, że przedstawiciele, którzy nie udowodnili, że mogą i będą dostarczać swoje własne kontyngenty konsekwentnie spędzają każdą minutę swojego czasu pracy, pracując.

Elastyczność i autonomia są często przyznawane tym, którzy udowodnili, że są godni elastyczności i autonomii. Przedstawiciele ci "zarabiają prawo" i konsekwentnie informują swoich menedżerów, że dostarczą.