Problem zmęczonych policjantów i co z tym zrobić

Dowiedz się wszystkiego o zmęczeniu egzekwowaniem prawa

Egzekwowanie prawa, ze względu na jego charakter, wymaga od funkcjonariuszy policji i urzędników poprawczych pracy całych godzin nocnych. Aby utrzymać bezpieczne społeczeństwo i aktywnie walczyć z przestępczością, departamenty policji i biura szeryfa powinny utrzymywać zasięg 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Wakacje, noce i weekendy to tylko kolejny dzień w pracy dla większości funkcjonariuszy . Niefortunnym skutkiem ubocznym tych długich i nieregularnych godzin jest zmęczenie organów ścigania.

Jakie są konsekwencje zmęczonych funkcjonariuszy policji i co oni i ich działy mogą zrobić, aby zwalczyć te niechciane efekty?

Stres pracy policji

Powszechnie przyjmuje się, że egzekwowanie prawa jest z natury stresującym zajęciem. Pozbądź się stresorów środowiska pracy - takich jak praca zmianowa - a wciąż masz problemy związane z martwieniem się, czy dzisiaj jest twój ostatni dzień. Zagrożenia są dobrze udokumentowane. Zwiększone ryzyko chorób zakaźnych, możliwość odniesienia obrażeń zabitych przez podejrzanego, nieuważnych kierowców i wypadków szkoleniowych to tylko kilka.

Niebezpieczeństwa związane z pracą policji, strach przed nieznanym i konieczność zachowania stałej czujności wystarczą, aby zostawić każdego zmęczonego i wyczerpanego pod koniec dnia. Gdy dodamy nieregularne godziny pracy, niestandardowe godziny pracy i rotacyjne zmiany, łatwo zauważyć, jak szybko może zabraknąć oficera.

Zagrożenia dla zdrowia i karnictwo

Poza tym oczywiste są zagrożenia dla zdrowia związane z pracą policji. Kilka badań, w tym kompleksowe badania przeprowadzone przez University of Buffalo, wykazało silną korelację między karierą organów ścigania a złym stanem zdrowia. Wśród zidentyfikowanych zagrożeń wymienić można zwiększoną liczbę chłoniaków, wyższy odsetek samobójstw i większe występowanie otyłości wśród aktywnych gliniarzy.

Oprócz stresu, złe nawyki snu były wymieniane jako główny czynnik w mniej niż gwiazdowym stanie zdrowia funkcjonariuszy policji.

Niebezpieczeństwo zmęczenia egzekwowaniem prawa

Stres i zły sen niosą ze sobą jeszcze większe ryzyko: zmęczenie organów ścigania. Kiedy policja pracuje i znajduje się w stanie snu, mogą się łatwo zmęczyć.

Jeśli kiedykolwiek byłeś zmęczony w pracy, prawdopodobnie zauważyłeś, że popełniłeś więcej błędów niż zwykle i być może trudno było podjąć szybkie decyzje.

Badanie przeprowadzone przez Australię przez Drew Dawsona i Kathryn Reid, zatytułowane " Zmęczenie", alkohol i zaburzenia wydajności , pokazało, że po zaledwie 17 godzinach bez snu, umiejętności motoryczne pacjentów były podobne do tych z poziomem alkoholu we krwi wynoszącym 0,05. Po 24 godzinach bez snu ich zdolności motoryczne były podobne do osób z BAL 0,10.

Ujmując to w perspektywie, w Stanach Zjednoczonych kierowców uważa się za upośledzonych i kierujących pojazdami pod wpływem z BAL równym 0,08. Krótko mówiąc, przechodzenie przez długie okresy bez snu naśladuje upośledzenie alkoholowe.

Kiedy funkcjonariusze policji są zmęczeni lub zmęczeni, mogą stać się bardziej podatni na popełnianie błędów. A kiedy policja popełnia błędy, ryzykują zranienie nie tylko samych siebie, ale także innych oficerów i członków społeczeństwa.

Wykazano, że zmęczenie organów ścigania prowadzi do wzrostu liczby wypadków w miejscu pracy, a także wypadków samochodowych. W rzeczywistości w " Zmęczonych policjach": "Wagę zmęczenia policji" Bryan Vila zauważa, że ​​4 z 8 wypadków przy pracy i urazów odniesionych przez funkcjonariuszy policji miało miejsce, gdy oficer był zmęczony lub zmęczony.

Według National Institute of Justice, oprócz ryzyka obrażeń, zmęczeni funkcjonariusze policji częściej zgłaszali się do szpitala, częściej spotykali się z innymi oficerami i członkami społeczeństwa, a także angażowali się w sytuacje nadmiernej siły i niewłaściwe wykorzystanie kontrola . Okazało się również, że funkcjonariusze, którzy wykazywali oznaki zmęczenia, umierają w trakcie służby.

Przyczyna zmęczenia egzekwowaniem prawa

Nieregularne godziny związane z pracą zmianową, niestandardowymi zmianami w pracy i wysokim poziomem stresu przyczyniają się do braku snu urzędnika.

Są też inne przyczyny, które wydają się odgrywać dużą rolę w zmęczeniu oficerem. Czynniki te, takie jak nadgodziny z powodu połączenia przychodzącego pod koniec zmiany lub mandatowe wystąpienia sądu w dniu wolnym od pracy, również przyczyniają się do problemu.

Praca poza służbą, w której funkcjonariusze wykonują zabezpieczenia i inne funkcje u prywatnych pracodawców za dodatkową gotówkę, również biorą pod uwagę. W niektórych przypadkach funkcjonariusze spędzają prawie tyle samo czasu na swoich normalnych zadaniach, jak podczas pracy poza służbą, co oznacza, że ​​wielu funkcjonariuszy rutynowo pracować 70 i 80 godzin tygodni pracy.

Zwalczanie zmęczenia egzekwowaniem prawa

Zwalczanie problemu zmęczenia policji nie jest łatwym zadaniem; charakter pracy oznacza, że ​​będą czasy, w których funkcjonariusze będą musieli pracować dobrze po zakończeniu ich zmian. Kwestie takie jak występy w sądzie i inne nadgodziny będą nadal wpływać na karierę policjanta. Praca poza służbą pełni ważną funkcję, wypełniając luki w bezpieczeństwie, w których funkcjonariusze służb specjalnych nie byliby dostępni ze względu na ograniczenia siły roboczej, a jednocześnie zapewnili potrzebujący dodatkowy dochód dla oficerów.

Są jednak pewne kroki, które można podjąć, i na szczęście wiele departamentów w całym kraju bierze je. Regulacja liczby godzin, przez którą funkcjonariusze mogą pracować, jest początkiem. Podejście holistyczne poprzez wdrażanie solidnych programów odnowy biologicznej, które zachęcają do redukcji stresu i zdrowych wzorców spania, jest kolejnym.

Ostatecznie, indywidualny policjant musi wziąć na siebie odpowiedzialność za własne zdrowie i nawyki snu. Departamenty policji, a nawet inni oficerowie mogą pomagać, ucząc pracowników i rówieśników niebezpieczeństw związanych ze zmęczeniem policji i znaczenia odpowiedniego snu.

Zwiększenie Oficera Bezpieczeństwo, zmniejszenie Oficerów Oficer

Pracując nad zmniejszeniem liczby zmęczonych gliniarzy chodzących w rytm, nie tylko ma się nadzieję, ale możliwe jest zmniejszenie liczby obrażeń i zgonów związanych z obowiązkami służbowymi. Będzie to oznaczać, że więcej policjantów i urzędników poprawczych dotrze do domu pod koniec ich zmiany i będzie mógł cieszyć się karierą sądową, aż do zasłużonej emerytury.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak to jest pracować z organami ścigania? Czytaj więcej: