Fajne prace pilotów

Korporacyjne latanie ma swoje wzloty i upadki. Zwykle są to całkiem dobre pieniądze, ale zawiera zwariowany harmonogram. Często dzwonisz do klientów, którzy muszą natychmiast wyjść, kiedy zasiadasz z rodziną na kolacji.

Podczas gdy na FBO czeka dużo czekania, korporacyjne loty często wiążą się z lataniem do egzotycznych miejsc i spędzaniem mnóstwa czasu na ziemi, podczas gdy ty tam jesteś.

Możesz być na tydzień w Maui, a potem w Dallas, a potem wyjechać do Londynu na kilka dni i wrócić, by spędzić tydzień w domu z rodziną. Harmonogram jest często nieprzewidywalny, ale wiąże się z innymi korzyściami, a czasem więcej w domu.

Niektóre działy lotów korporacyjnych są znane z dobrej pracy, a inne nie. Usłyszysz przerażające historie o firmach, które wymagają, aby ich piloci latali o każdej porze, przy każdej pogodzie i czy są zmęczeni, czy nie. Harmonogram może być wyczerpujący lub może być całkiem niezły. A jeśli mieszkasz w miejscu takim jak Los Angeles, możesz nawet polecieć i spotkać się z gwiazdami. Zadania korporacyjnych pilotów zwykle nie są wymienione na planszach pracy, więc może być konieczne nawiązanie kontaktów w celu znalezienia otworów.

Latanie dla organizacji charytatywnej

Organizacje charytatywne, takie jak Angel Flight lub Corporate Angel Network, latają na cele charytatywne. Wielokrotnie loty odbywają się w samolocie ochotniczym, a wiele razy piloci pracują na zasadzie wolontariatu, ale to dobre doświadczenie dla tych, którzy chcą zbudować czas robiąc coś dobrego na świecie.

Organizacje te często latają pacjentów chorujących na leczenie do iz placówek opieki zdrowotnej, do których inaczej nie byliby w stanie dotrzeć, ponieważ nie wolno im latać komercyjnymi liniami lotniczymi (zamówienia lekarzy) lub dlatego, że nie mogą sobie pozwolić na komercyjne loty. Ten typ latania wymaga miłego serca, cierpliwości i umiejętności, ponieważ będziesz miał do czynienia z różnymi wyzwaniami i będziesz musiał latać w trudnych warunkach IFR .

Nauczanie naszej nowej generacji pilotów

Wiele osób uważa, że instruktorzy lotów mają najgorszą pracę , ale jeśli masz serce nauczyciela i lubisz małe samoloty, to jest to zadanie, które powinieneś rozważyć. Szkolenie w locie nie jest łatwe - dużo się wałęsa po wyboistej pogodzie blisko ziemi i wiąże się z wieloma innymi wyzwaniami. Łatwo jest też zignorować karierę instruktorską ze względu na niskie zarobki i ograniczone możliwości awansu, ale jeśli możesz żyć skromnie i czerpać przyjemność z nauczania, nauka w locie jest świetną karierą.

I wielu z nich osiągnęło przyzwoite życie. Korzyścią jest także nauczanie, jak elastyczne godziny pracy lub czasem, harmonogram, który jest całkowicie własny, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto nie chce być związany z rozkładem lotów, gdzie utknąłeś święta, noce i weekendy, przynajmniej do czasu uzyskania stażu pracy.

Instruktorzy lotnictwa powinni korzystać z lotnictwa ogólnego i powinni mieć zamiłowanie do dzielenia się miłością do lotu z innymi. Jeśli tak, to świetna kariera do wyboru.

Latający rząd

Latanie dla organizacji rządowej, takiej jak Służby Leśne, FAA, wojsko czy Departament Transportu, połączy stabilność z ekscytacją lecących samolotów.

Piloci rządowi są pełnoetatowymi pracownikami rządowymi, którzy wykonują takie usługi, jak lokalizacja i stłumienie pożaru, nadzór, misje obrony narodowej oraz inspekcje przestrzeni powietrznej i wyposażenia.

Zadania rządowe obejmują latanie tankowcem lub samolotem wiodącym do służby leśnej, latanie w wojsku lub latanie jako pilot testowy. Te prace są oferowane z dobrymi wynagrodzeniami i stałymi korzyściami, ale często mają też standardowy 40-godzinny tydzień pracy oraz nadzór i dysfunkcje występujące w większości programów rządowych.