Jak radzić sobie z niewłaściwą degradacją

Co zrobić, jeśli zostałeś niewłaściwie zdegradowany

Czy zostałeś zdegradowany w pracy? Jeśli uważasz, że upośledzenie było niesprawiedliwe, następnym pytaniem może być: "Co mogę z tym zrobić?" Niestety, Twoje możliwości radzenia sobie z niewłaściwym degradacją mogą być ograniczone. Oto, co musisz wiedzieć.

Kiedy pracownicy mogą zostać zdegradowani

Większość pracowników w USA jest zatrudniona do woli . Oznacza to, że twój pracodawca może zwolnić cię lub zdegradować z jakiegokolwiek innego powodu, niż dyskryminacja lub zgłaszanie nieprawidłowości .

Jeśli więc Twój pracodawca uważa, że ​​Twoje wyniki w żaden sposób nie występują, możesz zostać zdegradowany, a Twoja płaca lub godziny mogą zostać zmniejszone .

Twój pracodawca ma również możliwość zmiany opisu stanowiska pracy, przypisania nowych obowiązków służbowych i obniżenia wynagrodzenia, jeśli reorganizuje pracowników lub warunki biznesowe narzucają zmianę zasobów ludzkich.

W niektórych okolicznościach możesz być chroniony przez umowę o pracę lub umowę o pracę, która zapewnia ochronę pracownikom. Istnieją również zabezpieczenia prawne, które obejmują bezprawne degradacje.

Pracownicy chronieni przed wyrzuceniem

Pracownicy z umowami o pracę, które określają role w pracy i ochronę pracy, mogą być izolowani przed pewnymi democjami lub mogą odwoływać się do degradacji.

Pracownicy nie mogą zostać zdegradowani ze względu na rasę, płeć, wiek, przekonania religijne lub informacje genetyczne. Pracownicy nie mogą zostać zdegradowani jako odwet za złożenie pozwu o molestowanie seksualne lub ponieważ poinformowali władze o nielegalnym działaniu ze strony swojej organizacji.

Odwoływanie się do nieuczciwej lub bezprawnej degradacji

Nawet jeśli nie istnieją żadne zabezpieczenia prawne, możesz skontaktować się z działem zasobów ludzkich w swojej organizacji, jeśli uważasz, że jesteś niesprawiedliwie traktowany. Firmy często chcą uniknąć pozornie niesprawiedliwych obniżek, biorąc pod uwagę potencjalny negatywny wpływ na morale pracowników.

Kiedy rozmawiasz z ludźmi, utrzymuj swój ton jako dojrzały i nie obronny. Jeśli istnieje formalny proces odwoławczy, poproś o sprawdzenie swojej degradacji. Jeśli nie, poproś o spotkanie w celu omówienia twoich okoliczności. Inną opcją jest napisanie listu odwoławczego z prośbą o decyzję o obniżeniu cię do ponownego rozpatrzenia. Korzystaj z dokumentacji, takiej jak e-maile z pochwałami, pozytywne opinie o wydajności i szczegółowe informacje o najważniejszych osiągnięciach, aby pokazać, że degradacja nie jest pożądana i ostatecznie będzie działać przeciwko długoterminowym celom firmy.

Jeśli uważasz, że degradacja może być niezgodna z prawem, możesz skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach zatrudnienia lub z Departamentem Stanu Pracy, aby uzyskać formalną opinię prawną.

Jak wytłumaczyć skłonność do potencjalnych pracodawców

Niezależnie od tego, czy degradacja była nieprawidłowa, czy nie, podczas ubiegania się o przyszłe prace, musisz być przygotowany, aby potwierdzić sytuację. Na szczęście nie ma potrzeby używania słowa "degradacja" w swoim CV lub liście motywacyjnym. W swoim CV możesz po prostu dołączyć nowy tytuł pracy wraz z wszelkimi obowiązkami.

W liście motywacyjnym możesz podkreślić wszystkie szczególne umiejętności lub osiągnięcia z niższego poziomu. Zachowaj to pozytywnie, podkreślając to, czego nauczyłeś się od pracy, którą wykonałeś i co możesz wnieść do roli, z którą rozmawiasz.

Degradacja może również pojawić się w wywiadzie; być przygotowanym na omówienie okoliczności. Nie krytykuj firmy ani menedżerów w odpowiedzi. Jednym z najprostszych sposobów wyjaśnienia tego, co się stało, jest opisanie pracy jako nieodpowiedniej. Zachowaj swój ton rzeczowy i podkreślaj wszelkie pozytywne rezultaty, które mogły się pojawić, takie jak uczenie się nowych umiejętności lub branie udziału w zajęciach, aby wzmocnić swoje umiejętności.

Możesz także zastanowić się nad zaleceniami swoich kolegów i powiązań sieciowych. Posiadanie ludzi, którzy mogą ręczyć za twoje umiejętności i umiejętności, ma duży wpływ na zatrudnianie menedżerów, niezależnie od tego, czy próbujesz wyjaśnić degradację w historii pracy.

Wreszcie, szukaj okazji w tym trudnym doświadczeniu. Podobnie jak w przypadku pytań dotyczących Twojej największej słabości , możesz wykorzystać to jako okazję do omówienia, w jaki sposób zmieniłeś i poprawiłeś.

Jeśli menedżer ds. Rekrutacji zapyta Cię o twoją degradację podczas rozmowy kwalifikacyjnej , bądź uczciwy i pozytywny, podkreślając, co zrobiłeś, aby przezwyciężyć deficyty swoich umiejętności.

Przede wszystkim oprzyj się pokusie zamieszkiwania. Ścieżki kariery nigdy nie są prostą linią. Szanse są takie, że menedżer ds. Zatrudnienia ma odwrócenie lub dwa w swojej historii pracy. Jeśli spotkasz się z poczuciem komfortu, autentyczności i pewności siebie, jedno uderzenie w twoje CV nie powinno sprawić wielkiej różnicy - szczególnie w kontekście wszystkich twoich innych osiągnięć.

Powiązane artykuły: Jak radzić sobie z degradacją | Jesteś zwolniony! Jak radzić sobie z rozwiązaniem umowy Przyczyny rezygnacji z pracy | Bezprawne wypowiedzenie