Jak poprosić o rekomendację pracy

Kiedy szukasz pracy, stałe rekomendacje są zawsze ważne. Pytanie o właściwe osoby w najbardziej efektywny sposób na odniesienie może w dużym stopniu wpłynąć na ostateczną jakość twoich rekomendacji. Zapoznaj się z tymi poradami, prosząc o rekomendację - i otrzymasz - dobrą rekomendację.

Bądź wybiórczy o kim pytasz o rekomendację

Najważniejszym krokiem jest upewnienie się, że wybieracie entuzjastycznych kibiców jako referencyjnych dawców.

Częstym błędem jest subtelne naciskanie niechętnych pisarzy. Może to być fatalny błąd, gdy dostarczasz poufne referencje, ale możesz również wycofać się, nawet jeśli zobaczysz rekomendację, która wydaje się być pozytywna.

Dzieje się tak, ponieważ pracodawcy często podążają za Twoimi referencjami . Sondowanie pytań podczas rozmowy może ujawnić szkodliwe informacje od referencyjnych, którzy mogą mieć wątpliwości dotyczące twoich kwalifikacji, ale nie wspomnieli o nich na piśmie.

Najlepszą strategią jest podanie potencjalnym twórcom referencji. Daj im znać, że chcesz zebrać silny zestaw zaleceń i zapytać, czy są one wygodne, dostarczając wysoce pozytywnych referencji.

Użyj e-maila, aby poprosić o rekomendację

Gdy poprosisz kogoś o rekomendację, wyślij prośbę o e-mail. W ten sposób niechętni pisarze mogą starannie wybrać sformułowanie odpowiedzi i nie muszą patrzeć ci w oczy, aby odmówić.

Możesz powiedzieć: "Czy znasz mnie w sposób, który pozwoliłby Ci napisać naprawdę pozytywną rekomendację"? Przy początkowej prośbie powinieneś również wspomnieć o tym, że dostarczysz dodatkowe informacje dodatkowe, które pomogą ci, gdyby zdecydowali się napisać dla ciebie. Oto przykładowe listy i wiadomości e-mail z prośbą o rekomendację .

Jakie informacje należy dostarczyć

Gdy potencjalny pisarz potwierdza zainteresowanie referencjami, należy podać im jak najwięcej informacji, w tym:

  1. Kopia Twojego CV zapewni osobie udzielającej rekomendacji wyczerpujące podsumowanie Twojego pochodzenia.
  2. Kopię twojego listu motywacyjnego, jeśli piszesz rekomendację dla konkretnego zadania. Twój list motywacyjny pokaże im, jak kształtujesz swoją sprawę i może zachęcić ich do wykorzystania niektórych z tematów, które przedstawiłeś.
  3. Adres do Twojego profilu na LinkedIn, szczególnie jeśli masz kilka bardzo pochwalnych rekomendacji i rekomendacji umiejętności. Twoi rekomendujący mogą cię bardziej pochwalić, gdy zobaczysz te pozytywne komentarze.
  4. Szczegółowe podsumowanie obowiązków i osiągnięć związanych z ich ekspozycją na twoją pracę może pomóc im być bardziej szczegółowymi i przekonującymi, gdy piszą dla ciebie. Będzie to szczególnie przydatne, jeśli minie trochę czasu, od kiedy z nimi pracowałeś.
  5. Kopia ogłoszenia o pracę, aby mogli zobaczyć, czego oczekuje pracodawca i dostosować swoje odniesienie do stanowiska, jeśli by sobie tego życzyli.
  6. Dostarcz kopię swojego osobistego oświadczenia, jeśli ubiegasz się o przyjęcie do szkoły wyższej.