Najlepsze oferty pracy dla 17-latków

Jeśli jesteś 17-latkiem szukającym letniej pracy, wiele branż jest dla ciebie otwartych. Pamiętaj jednak, że zadania i płace są zmiennymi zależnymi od Twojej lokalizacji, stopnia trudności i czasu potrzebnego na ukończenie każdego zadania.

 • 01 Zarejestruj się, aby zostać ratownikiem

  Jeśli jesteś nastolatkiem, który lubi pływać, może to być świetna wakacyjna praca. Będziesz spędzać czas na świeżym powietrzu na plaży lub przy basenie.

  Ratowanie, oczywiście, nie polega tylko na spędzaniu czasu, ale na utrzymywaniu innych ludzi w bezpiecznym miejscu. Być może będziesz musiał uratować pływaka w niebezpieczeństwie. W rezultacie będziesz potrzebował szkolenia i będziesz osobą, która może reagować szybko i spokojnie w trudnych chwilach.

  Czy jesteś tą osobą? Jak radzisz sobie ze stresem? Rozważ te pytania, zanim zdecydujesz się zostać ratownikiem.

 • 02 Handel detaliczny

  Zazwyczaj 17-latkowie mogą pracować w sklepach detalicznych; prawa różnią się w zależności od stanu. Sprawdź zgodnie z lokalnymi rozporządzeniami, aby ustalić ograniczenia wiekowe i jeśli potrzebujesz zezwolenia pracownika i co to jest upoważniająca agencja. Wielu studentów otrzymuje pozwolenia na pracę ze swoich okręgów szkolnych.

  Handel detaliczny może oznaczać, że musisz wchodzić w interakcję z klientami, działać jako sprzedawca lub wykonywać za kulisami zadania, takie jak magazynowanie i księgowanie zapasów. Czy te obowiązki cię interesują? Jeśli tak, pomyśl o pracy w sprzedaży detalicznej na lato i później.

 • 03 Zostań pracownikiem restauracji

  W zależności od przepisów prawa pracy obowiązujących na danym obszarze, możesz być legalnie zatrudniony w restauracji. Powszechne oferty pracy w tym wieku to stoły autobusowe, hosting i, w niektórych obszarach, oczekiwanie na stoły.

  Czy chcesz kontaktować się z klientami? Praca w restauracji może być bardziej odpowiednia dla ekstrawertyków, w zależności od tego, jakie zadania będziesz musiał wykonać. Jeśli jesteś gospodynią lub kelnerką, z pewnością będziesz potrzebować czatowania z klientami. Jeśli jesteś kowbojem lub zmywarką, prawdopodobnie wszystko będzie dobrze, nawet jeśli jesteś introwertykiem.

 • 04 Rozpocznij pracę jako opiekunka do dziecka

  Opieka nad dziećmi jest popularną letnią pracą do zbadania, kiedy szkoła jest poza domem. Jako 17-latek prawdopodobnie będziesz miał przewagę nad młodszymi nastolatkami walczącymi o te same zadania. Rodzice zdają sobie sprawę z tego, że jesteś prawie dorosłym i prawdopodobnie bardziej dojrzałym człowiekiem i większym autorytetem dla dzieci niż, powiedzmy, 12-letnia opiekunka.

  Czerwony Krzyż oferuje zajęcia dla opiekunek do przygotowania nastolatków do pracy z opieką nad dziećmi. Zapisanie się na te kursy może również sprawić, że będziesz bardziej konkurencyjnym kandydatem do opieki nad dziećmi, ponieważ może zapewnić ci szkolenie w zakresie wykonywania CPR, manewru Heimlicha i innych środków ratujących życie, jeśli obserwowane dziecko potrzebuje interwencji w nagłych wypadkach.

 • 05 Pracownik pola golfowego

  Jeśli jesteś nastolatkiem, który lubi grać w golfa, letnia praca na polu golfowym może być idealnym letnim zadaniem. Nastolatki powinny badać miejsca pracy, w których spędzają dużo czasu, aby znaleźć pracę na wakacjach , która im się spodoba.

  Praca na polu golfowym może również dać szansę na spotkanie z graczami z branży, którzy mogą połączyć cię ze stażami i innymi możliwościami. Pole golfowe jest jednym z miejsc, które oferują możliwości dla nastolatków i dzieci w każdym wieku, więc jeśli masz młodsze rodzeństwo szukające pracy, oboje moglibyście uzyskać letnie posady pracujące razem na polu golfowym.