Prawny wiek produkcyjny w Ohio

Jeśli jesteś młodocianym w Ohio zainteresowanym zdobyciem pracy , musisz wiedzieć, jaki jest wiek legalny w tym stanie. Dzięki odpowiednim informacjom możesz planować zarabianie gotówki, aby opłacić college, ubrania, samochód lub noce w mieście z przyjaciółmi. Oczywiście, niektórzy młodzi ludzie również wchodzą na rynek pracy, aby pomóc ich walczącym rodzinom związać koniec z końcem.

Jak stary musisz zacząć pracę w Ohio?

Federalne przepisy prawa pracy określają, że minimalny wiek do pracy to 14 lat, chociaż są pewne wyjątki.

Ponadto przepisy dotyczące pracy dzieci w każdym państwie mogą również wskazywać na minimalny wiek wymagany do pracy i pozwalający młodym ludziom na to. W przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej restrykcyjne prawo.

W szczególności w Ohio małoletni muszą mieć co najmniej 14 lat, aby uzyskać pozwolenie na pracę, więc nie ma tutaj konfliktu między prawem stanowym a federalnym. Chociaż młode nastolatki mogą pracować, istnieje kilka ograniczeń w zakresie możliwości zatrudnienia.

Na przykład nastolatki z Ohio w przedziale wiekowym 14-15 lat mogą nie pracować przed 7 rano lub po 19:00. Dodatkowo mogą nie pracować więcej niż trzy godziny w ciągu dnia szkolnego lub ponad 18 godzin w tygodniu szkolnym. Nie wolno im również pracować w godzinach szkolnych, chyba że ich praca związana jest z programem szkolenia zawodowego. Ogólnie oznacza to, że młodzi nastolatkowie nie będą mogli zrezygnować ze szkoły, aby pracować w pełnym wymiarze godzin.

Biorąc to pod uwagę, nawet jeśli szkoła nie odbywa się w sesji z powodu ferii zimowych, wiosennych lub letnich, młode nastolatki nie mają wolnego miejsca w miejscu pracy.

Nadal mogą nie działać przed godziną 7, ale mogą pracować po godzinie 21.00. Nie wolno im też pracować dłużej niż osiem godzin dziennie lub więcej niż 40 godzin tygodniowo.

Wreszcie, stanowe prawo stanu Ohio wymaga, aby dzieci w wieku poniżej 16 lat miały do ​​pracy zaświadczenie o zatrudnieniu. Nastolatki w wieku 16-17 lat potrzebują takich zezwoleń na pracę w godzinach szkolnych.

Szkoły zapewniają te świadectwa pracy.

Starsze nastolatki w sile roboczej

Nastolatki nie potrzebują świadectwa wiekowego do pracy, ale wymagany jest dowód wieku, aby 16 i 17-latkowie mogli pracować podczas wakacji. Wyjątki mogą dotyczyć nieletnich, którzy pracują sezonowo w parkach rozrywki.

Kiedy szkoła jest w trakcie sesji, 16 i 17-latkowie mogą nie pracować przed 6 lub 7 rano, jeśli nie pracują po 20 wieczorem poprzedniej nocy lub po 23:00 od niedzieli do czwartku. W przeciwieństwie do młodszych nastolatków nie mają ograniczeń co do godzin pracy w ciągu dnia lub tygodnia.

Kiedy szkoła jest na zimę, wiosenne lub letnie przerwy, starsze nastolatki nie mają ograniczeń dotyczących czasu rozpoczęcia lub zakończenia dni pracy.

Zawijanie

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat pracy dzieci, odwiedź stronę Ohio State Labor. Jeśli interesują Cię wymagania dotyczące pracy dzieci w innych państwach, zapoznaj się z listą minimalnego wieku do pracy według stanu .