Minimalny wiek legalny do pracy w Nebrasce

Dowiedz się, ile masz lat, aby zacząć zarabiać

Jeśli jesteś mieszkańcem Nebraski, który jest zainteresowany uzyskaniem dochodu, musisz najpierw zastanowić się, czy spełniasz minimalny wiek wymagany do pracy. Jeśli tak, to jest ekscytująca wiadomość. Oznacza to, że możesz zacząć oszczędzać na coś, o czym marzyłeś - być pierwszym samochodem, wydatkami na studia lub wycieczką do miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić po ukończeniu szkoły średniej. Wcześniejsze

Być może mieszkasz w gospodarstwie domowym z jednym rodzicem, a pieniądze są napięte, albo masz rodzica, który nie może pracować z jakiegoś powodu i chcesz pracować, aby pomóc swojej rodzinie walczącej.

Niezależnie od przyczyny, która wywołała Twoje pragnienie wejścia na rynek pracy, musisz dowiedzieć się, jakie ograniczenia napotykasz w miejscu pracy. Chociaż nieletni mogą pracować, nie mogą wykonywać wszystkich prac, a ich praca może się ograniczać do pracy w określone godziny.

Ile lat masz być w pracy w Nebrasce?

Z nielicznymi wyjątkami federalne prawa pracy dotyczące dzieci stwierdzają, że minimalny wiek do pracy to 14 lat, i to samo dotyczy Nebraski. Ale prawo pracy dzieci w każdym stanie może również wskazywać na minimalny wiek do pracy i jakie pozwolenia są potrzebne, więc jeśli przeprowadzisz się gdzie indziej, możesz napotkać inne przepisy. Jednak w przypadku konfliktu między prawem federalnym i stanowym zastosowanie ma bardziej restrykcyjne prawo. Dobrą wiadomością jest to, że przepisy państwowe są na ogół zgodne z prawem federalnym, jeśli chodzi o minimalny legalny wiek produkcyjny.

Jeśli masz mniej niż 14 lat i chcesz zarobić trochę pieniędzy, wciąż masz nadzieję. Ustawodawstwo dotyczące pracy dzieci na ogół nie zabrania młodym ludziom swojego wieku opieki nad dziećmi, dostarczania gazet, pracy w kijach golfowych lub wykonywania prac podwórkowych, które nie wymagają maszyn napędzanych energią.

Tak więc, dopóki nie osiągniesz pełnoletności, być może będziesz musiał przejść przez ten rodzaj pracy, zanim będziesz mógł pełnić różne role pełnoprawnych nastolatków.

Dzieci aktorzy, modelki lub osoby pracujące w firmie rodzinnej lub gospodarstwie rolnym zazwyczaj mogą pracować przed upływem czternastych urodzin. To powiedziawszy, zanim dzieci zaczną pracować dla dzieci , ważne jest, aby zapoznać się z zasadami i ograniczeniami dotyczącymi drobnych praw pracowniczych.

Certyfikaty potrzebne do pracy w Nebrasce

Prawo stanowe w Nebrasce wymaga, aby nieletnie osoby poniżej 16 roku życia otrzymywały zaświadczenie o zatrudnieniu dziecka do pracy. Świadectwa zatrudnienia są dostarczane przez szkołę lub uzyskiwane online. Zapytaj urząd administracyjny, jak uzyskać certyfikat. Ponadto, młodzież w wieku 16 lat i starsza otrzyma świadectwo wiekowe na żądanie ze swojej szkoły. Jednak nie jest to wymagane na mocy prawa stanu Nebraska.

Ile godzin mogą pracować nastolatki?

Nebraska w wieku 14 i 15 lat nie może pracować dłużej niż osiem godzin dziennie lub 48 godzin tygodniowo. Nie wolno im również pracować przed 6 rano lub po 22.00

Dzieci w wieku poniżej 16 lat nie mogą być zatrudnione w niebezpiecznych pracach, które mogą spowodować poważne obrażenia lub śmierć lub niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie. Mogą również nie pracować w zawodzie, w którym ich moralność może zostać zdeprawowana.