FAQ: Certyfikaty medyczne dla pilotów

Aby zostać pilotem, FAA wymaga pilota do uzyskania lotniczego świadectwa zdrowia od lekarza medycyny lotniczej FAA. Z wyjątkiem certyfikatu pilota sportowego, wszyscy studenci-piloci muszą uzyskać świadectwo medyczne przed samodzielnym lotem lub uzyskaniem certyfikatu pilota . Pilotażowe wymagania medyczne różnią się w zależności od wieku i rodzaju certyfikatu pilota, o który się ubiegasz.

Kto potrzebuje certyfikatu medycznego?

Po pierwsze, piloci baloni i piloci szybowcowi (oraz studenci ubiegający się o certyfikat pilota w balonie lub szybowcu) nie muszą posiadać świadectwa lekarskiego lotnictwa, aby móc korzystać z ich przywilejów.

Piloci sportowi i studenci ubiegający się o certyfikat pilota sportowego również nie potrzebują świadectwa lekarskiego. Dopóki kandydat na pilota sportowego nie ma znanych schorzeń, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i nie odmówiono mu wcześniej opieki lekarskiej, wymagane jest tylko amerykańskie prawo jazdy.

Piloci studenci pracujący w kierunku licencji pilota rekreacyjnego lub prywatnego, a także piloci rekreacyjni, prywatni, komercyjni i przewoźnicy lotniczy muszą uzyskać świadectwo medyczne lotnictwa.

Jak uzyskać certyfikat medyczny lotnictwa?

Umów się na spotkanie z lekarzem lotniczym. Skorzystaj ze strony internetowej FAA, aby wyszukać wykwalifikowanego lekarza medycyny lotniczej w Twojej okolicy.

Warto również poprosić instruktora lub innych pilotów na lokalnym lotnisku o rekomendację. Jeśli mieszkasz w małym miasteczku, być może będziesz musiał udać się do najbliższego miasta, aby znaleźć egzaminatora. Należy pamiętać, że nie wszyscy lekarze orzecznicy są uprawnieni do przeprowadzania pierwszorzędnych badań lekarskich, a będziesz chciał upewnić się, że uzyskasz właściwą, jeśli rzeczywiście potrzebujesz pierwszej klasy zaświadczenia lekarskiego.

Po zlokalizowaniu egzaminatora i upewnieniu się, że egzaminator może przeprowadzić rodzaj wymaganego zaświadczenia lekarskiego , będziesz chciał zapytać o dokumenty lub informacje, które powinieneś zabrać ze sobą na spotkanie. Na przykład, możesz potrzebować nosić lub przynosić swoje kontakty lub okulary do testu wzrokowego.

Jaki rodzaj certyfikatu medycznego jest mi potrzebny?

Jako student, pilot rekreacyjny lub prywatny , potrzebujesz przynajmniej trzeciej klasy medycznej. Dla studentów, którzy planują karierę w lotnictwie, często zaleca się opiekę medyczną na najwyższym poziomie, aby zapewnić, że twoje zdrowie spełnia standardy wymagane w przypadku certyfikatów pilotów komercyjnych i lotniczych, zanim zainwestujesz dużo czasu i pieniędzy w zrobienie latania. kariera.

Piloci komercyjni (tj. Każdy pilot, który leci za odszkodowanie lub na wynajem - a nie piloci linii lotniczych!) Potrzebują co najmniej świadectwa lekarskiego drugiej klasy.

Piloci transportu lotniczego (ATP) muszą posiadać zaświadczenie lekarskie pierwszej klasy.

Ile to kosztuje?

Lotnicze lekarze orzecznicy (AME) ustalają ceny egzaminów medycznych w lotnictwie. Koszt jest zwykle podobny do rutynowego, ale zależy od rodzaju badania lekarskiego i osobistej historii zdrowia. Możesz spodziewać się zapłaty od 75 $ do 150 $ za lekarstwa trzeciej klasy. Zaświadczenia lekarskie pierwszej klasy na ogół kosztują od 50 do 100 dolarów więcej, ponieważ są dużo bardziej rozległe niż w klasie drugiej lub trzeciej. Specjalne egzaminy medyczne (przeprowadzane w przypadku stwierdzenia problemów zdrowotnych lub zrzeczenia się) często mają wyższą cenę ze względu na dodatkowe testy i procedury, a także dłuższy czas przetwarzania z FAA.

Co się dzieje na egzaminie?

Medycyna trzeciej klasy to najmniej inwazyjna z trzech medycznych. Jest podobny do fizycznego lub corocznego badania sportowego. Lekarz najprawdopodobniej będzie zadawał pytania, aby uzyskać ogólną historię zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego i neurologicznego. Wtedy prawdopodobnie będziesz mieć badania wzroku i słuchu. Większość lekarzy zapewnia, że ​​możesz "pop" uszy, aby zmniejszyć ciśnienie: ważny szczegół dla pilotów.

Lekarstwa drugiej klasy obejmują te same przedmioty, co trzecia klasa, ale są nieco bardziej szczegółowe i gwarantują wyższe standardy widzenia.

Pierwszorzędne egzaminy medyczne obejmują te same przedmioty, które wykonuje lekarka drugiej kategorii, z bardziej rygorystycznymi standardami i naciskiem na funkcje układu krążenia, a także ogólny stan zdrowia. EKG jest wymagane w przypadku pierwszej klasy lekarstw, a dla starszych pilotów lekarz może bardziej skupić się na problemach związanych z wiekiem, które mogą zakłócać wykonywanie lotów.

Jak długo ważny jest certyfikat medyczny?

Lekarstwa trzeciej klasy są ważne przez pięć lat dla osób w wieku poniżej 40 lat, a dwa lata w przeciwnym razie.

Lekarstwa drugiej klasy są ważne przez dwa lata dla pilotów wykonujących uprawnienia pilotów komercyjnych. W przypadku innych osób (pilotów prywatnych lub pilotów rekreacyjnych lub instruktorów lotów), lekarstwa drugiej klasy są ważne przez pięć lat, jeśli nie przekroczyły 40. roku życia i dwa lata, jeśli są w wieku powyżej 40 lat. W takim przypadku świadectwo medyczne drugiej klasy przechodzi na lekarstwo trzeciej kategorii. przywileje po pierwszych dwóch latach.

Lekarze pierwszej klasy są ważni przez rok, jeśli korzystają z przywilejów ATP i mają mniej niż 40 lat lub sześć miesięcy, jeśli korzystają z przywilejów ATP w wieku powyżej 40 lat. Pierwszorzędna medycyna może być ważna przez dwa lata dla komercyjnych pilotów innych niż ATP, ponieważ świadectwo zdrowia przywraca przywileje drugiej klasy. Prywatni lub rekreacyjni piloci i instruktorzy lotów z pierwszorzędnym personelem medycznym mają przywileje medyczne przez pięć lat, jeśli mają mniej niż 40 lat i dwa lata, jeśli mają 40 lat.

Co się stanie, jeśli nie zdam egzaminu?

Wielu lekarzy lotnictwa jest samymi pilotami i będzie chciało pomóc ci zdać egzamin. Chociaż istnieją pewne schorzenia, które uniemożliwiają stania się pilotami, większość z nich wymaga jedynie obszerniejszego egzaminu, a następnie prawdopodobnie będziesz musiał wykonać pewne formalności zanim otrzymasz "specjalny certyfikat medyczny wydany" od FAA. Jeśli masz dolegliwości medyczne, które Twoim zdaniem mogą Cię zdyskwalifikować, najlepiej przeanalizuj informacje z wyprzedzeniem, aby wiedzieć, czego się spodziewać, gdy pojawi sięsz na egzaminie. Odmowa wydania zaświadczenia lekarskiego nie jest powszechna, ale odstępstwa i wydłużony czas przetwarzania są.