Dowiedz się, jak zdobyć ocenę wielu silników jako pilot

Jeśli chcesz latać wyżej, dalej i szybciej, oprócz prywatnego certyfikatu pilotażowego lub komercyjnego certyfikatu pilota , będziesz chciał zdobyć uprawnienia do wykonywania samolotów z wieloma silnikami. Ocena wielosilnikowa jest również niezbędnym krokiem dla każdego profesjonalnego pilota na drodze do linii lotniczych i jest znana jako jeden z bardziej przyjemnych (i drogich!) Programów treningowych, które wytrzymasz!

Wnioskodawca ubiegający się o ocenę na wielu silnikach jest zwykle już prywatnym pilotem lub komercyjnym pilotem. Rzadko, student-pilot zdecyduje się na uzyskanie prywatnego certyfikatu pilota w samolocie wielosilnikowym.

Istnieje powszechne nieporozumienie, że samoloty wielosilnikowe są "bezpieczniejsze" niż samoloty jednosilnikowe. W końcu, czy redundancja nie jest dobra? W większości przypadków tak; ale niektóre dwusilnikowe samoloty mogą być trudne do kontrolowania, gdy silnik zawiedzie. Ocena wielosilnikowa skupia zatem wiele uwagi na sterowaniu samolotem, osiągach i operacjach jednosilnikowych oprócz zwykłych tematów szkolenia.

Poza systemami, sterowalnością i wydajnością, ocena dla wielu silników jest dość prosta. Chociaż szkolenie z samolotu dwusilnikowego jest droższe, szkolenie jest niezbędne dla profesjonalnego pilota i oczywiście ważne dla właściciela samolotu, który chce uzyskać wyższą wydajność, ładowność, przestrzeń pasażerską i prędkość.

Oto kroki, aby uzyskać ocenę dla wielu silników:

 • 01 Upewnij się, że jesteś uprawniony

  Jeśli już zdobyłeś prywatny lub komercyjny certyfikat pilotażowy, po prostu musisz zdobyć niezbędne szkolenie potrzebne do uzyskania oceny na wiele silników, zgodnie z FAR. Jeśli ubiegasz się o certyfikat prywatnego pilota w samolocie wielosilnikowym, obowiązują normalne wymagania kandydata prywatnego pilota. Na przykład, będziesz musiał czytać, mówić, pisać i rozumieć angielski, mieć co najmniej 17 lat (18 dla pilotów komercyjnych) i mieć świadectwo zdrowia FAA .
 • 02 Pomiń egzamin wiedzy!

  Nie ma pisemnego egzaminu FAA dla uprawnienia do wielokrotnego dodawania silnika; Będziesz musiał tylko przestudiować wiedzę na temat wielu silników (osiągi, aerodynamika, osiągi jednosilnikowe, operacje awaryjne itp.) w celu sprawdzenia jazdy. Jeśli jesteś prywatnym kandydatem na pilota w samolocie wielosilnikowym, musisz zdać egzamin wiedzy na temat egzaminu Private Pilot FAA. Egzamin z wiedzy pilota prywatnego pilota składa się z 60 pytań, a aplikantom można poświęcić dwie i pół godziny na jego ukończenie. Potrzebujesz 70 lub więcej punktów do zaliczenia.
 • 03 Zacznij latać

  Aby prywatny pilot mógł uzyskać dodatkową homologację dla wielu silników w ramach części 61 CFR, należy przeszkolić się w zakresie osiągów i ograniczeń samolotu, systemów samolotu, manewrów wykonania, operacji jednosilnikowych, świadomości wirowania, operacji w sytuacjach awaryjnych i podejścia według wskazań przyrządów (pojedynczy silnik), jeśli dotyczy. Nie ma dodatkowych wymagań dotyczących godzin lotu na podstawie prywatnego pilota lub komercyjnego certyfikatu pilota, z tym że musisz mieć co najmniej trzy godziny na samolocie wielosilnikowym przed rozpoczęciem jazdy próbnej.
 • 04 Weź Checkride

  Po wykazaniu się biegłością w samolocie wielosilnikowym prawdopodobnie będziesz gotowy na checkride. Musisz posiadać umiejętność latania dwusilnikowym statkiem powietrznym z jednym silnikiem, który nie powiódł się, i będziesz ćwiczyć w wielu różnych sytuacjach: start, lądowanie, manewrowanie, awaria silnika podczas podejścia według wskazań przyrządów itp. zapewne już wcześniej brałeś kontrole, wiesz czego się spodziewać: kilka godzin pracy przygotowawczej do części ustnej egzaminu i lot to wszystko, czego potrzeba. W przypadku wielosilnikowego checkride będziesz musiał wiedzieć, co robić w wielu różnych scenariuszach z jednym silnikiem. I nie zapomnij o papierkowej robocie!