Dowiedz się, czym jest kapitał obrotowy i jaki jest jego wpływ na biznes

THANANIT SUNTIVIRIYANON

Kapitał obrotowy to kwota płynnych aktywów, które firma ma pod ręką. Kapitał obrotowy jest potrzebny, aby zapłacić za zaplanowane i nieoczekiwane wydatki, spełnić krótkoterminowe zobowiązania firmy i zbudować biznes. Brak kapitału obrotowego sprawia, że ​​trudno przyciągnąć inwestorów lub uzyskać pożyczki biznesowe lub uzyskać kredyt.

Co to jest formuła rachunkowości do określenia kapitału obrotowego firmy?

Formuła rachunkowa zastosowana do obliczenia dostępnego kapitału obrotowego firmy to:

Aktywa bieżące - zobowiązania bieżące = kapitał obrotowy

Kapitał obrotowy może być odzwierciedlony jako liczba dodatnia lub ujemna, w zależności od tego, ile długu przynosi biznes.

Skąd pochodzi kapitał pracujący?

Z punktu widzenia rachunkowości kapitał obrotowy pochodzi z:

Kapitał obrotowy jest wymagany, aby rozpocząć i rozwijać firmę

Kiedy zaczynasz działalność gospodarczą, potrzebujesz kapitału obrotowego na start, ponieważ firma nie zarabia jeszcze na utrzymanie. Głównym powodem, dla którego większość firm zawodzi podczas pierwszych dwóch lat działalności, jest brak kapitału obrotowego.

Posiadanie wystarczającego kapitału obrotowego nie tylko pomaga ci wywiązać się ze swoich zobowiązań, ale także jest niezbędne do rozwoju Twojej firmy.

Sposoby podnoszenia kapitału obrotowego

Każda nowa firma staje przed wyzwaniem pozyskania kapitału obrotowego.

Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz pozyskać kapitał obrotowy na własną, nową lub istniejącą działalność:

Podsumowanie

Kapitał obrotowy to pieniądze potrzebne na pokrycie wydatków służbowych , spełnienia zobowiązań krótkoterminowych i rozwoju firmy. Kapitał początkowy to pieniądze potrzebne do założenia firmy, dopóki nie wygeneruje ona wystarczających dochodów, aby zapłacić za siebie. Start-up i kapitał obrotowy mogą pochodzić z pożyczek, dotacji, inwestorów i partnerów, ale wiele kobiet biznesu korzysta z osobistych zasobów finansowych na finansowanie swojej działalności.