Wskazówki dotyczące przetrwania pierwszego roku w biznesie

Przygotowanie do sukcesu oznacza przygotowanie do przeciwności

Niewiele małych firm osiąga duży zysk w pierwszym roku - jeśli w ogóle osiągają zysk. Nawet przy niskim koszcie początkowej działalności będziesz musiał zainwestować pieniądze w swój biznes, aby móc go rozwijać, rozszerzając produkty, usługi, wprowadzając się na nowe terytoria geograficzne lub zatrudniając innych, aby Ci pomógł.

Stare, znajome powiedzenie jest prawdziwe: potrzeba pieniędzy na zarabianie pieniędzy. Rule of Thumb: Mają jeden rok oszczędności już w banku, aby żyć, zanim zrezygnujesz z pracy na dzień.

Jeśli nie planujesz osobiście sfinansować swojej firmy, pozyskaj kapitał przed rozpoczęciem działalności. Obietnica pieniędzy nigdy nie jest tak dobra, jak gotówka na twoim koncie bankowym.

Chroń swoje małżeństwo, nie stając się nadopiekuńczym wobec Twojej firmy

Jeśli jesteś w związku małżeńskim, bądź uczciwy ze swoim współmałżonkiem, zanim zrezygnujesz z pracy i powiesz, że interes jest nieprzewidywalny i możesz polegać na swoim dochodzie przez nieokreślony okres czasu. Lepiej być zaskoczonym przez "dobry" miesiąc niż przez "zły" miesiąc.

Powinieneś także przedyskutować, jak poradzisz sobie z biznesem jako para. Wczesne ustalanie, kto będzie robić co (jeśli pracujesz razem ), uratuje ci ból w kłótni o wzloty i upadki firm. Jeśli masz małe dzieci, spodziewaj się, że staną się zazdrosne, jeśli poświęcisz więcej czasu na pracę niż na nich. Umożliwienie im pomocy na małe sposoby może przynieść duże nagrody.

Jeśli stajesz się terytorialny w swoim biznesie zamiast angażować rodzinę, masz gwarancję przynajmniej pewnego tarcia.

Nawet gdy członkowie rodziny (i przyjaciele) oferują złe pomysły, chwal ich i zatwierdź za opiekę. Zobacz ich wkład jako pragnienie, aby pomóc ci odnieść sukces, a nie jako krytykę ciebie. Odkładanie na bok swojej dumy i posiadanie grubej skóry pomoże ci podejmować lepsze decyzje biznesowe i utrzymywać zdrowe i silne relacje międzyludzkie.

Nadejdzie deszczowy dzień

Inne koszty początkowe pierwszego roku obejmują ubezpieczenie, podatki i nieoczekiwane wydatki. Na przykład większość firm potrzebuje pewnej formy technologii, aby działała sprawnie. Jeśli Twój komputer umiera lub musi zostać zaktualizowany, możesz być martwy w wodzie, jeśli nie masz funduszy, aby wykorzystać awarie obsługi.

Mimo, że doświadczeni nowi właściciele firm będą uwzględniać w niektórych deszczowych dniach koszty dla firm, mogą zapomnieć o konieczności uwzględnienia osobistych deszczowych dni. Jeśli podjąłeś decyzję o powrocie do pracy i chcesz zarabiać na swoim biznesie, co się stanie, jeśli Twoja firma nie może ci zapłacić, a poniesiesz niespodziewane koszty leczenia, samochód lub dom wymaga poważnej naprawy lub musisz ulepszyć swoją garderobę, aby zaimponować klientom ?

Nie podnieś zbytnio zysków

Pieniądze napływają do twojego biznesu, a ty (i powinieneś) robić cartwheels. Ale nie zapominaj, że będziesz musiał płacić kwartalne podatki rządowi federalnemu i twojemu państwu za wszelkie zyski. O ile nie zamierzasz płacić podatków za rok, nie musisz płacić podatków.

W zależności od struktury firmy może to oznaczać zarówno podatki od wynagrodzeń, jak i podatki dochodowe. Wiele miejscowości również opiera się na opłatach licencyjnych od firm, od których pieniędzy zarabiasz.

Miej opłacalny rok, a Twoja licencja może kosztować więcej w przyszłym roku.

Płacić się

Najważniejszym początkowym kosztem, jaki należy rozważyć, jest twoja własna pensja. Wielu właścicieli firm chce (i oczekuje), że będą pracować za darmo lub przy obniżonej pensji podczas zakładania własnej firmy. Jednak nadal będziesz mieć wydatki osobiste i rachunki do zapłacenia poza swoimi wydatkami służbowymi. Jeśli nie masz osobistych funduszy przeznaczonych na pokrycie miesięcy, w których firma nie przynosi wystarczających dochodów, aby zapłacić samodzielnie, szybko znajdziesz się w trudnym miejscu.

Przygotuj zapasowy spadochron

Jeśli tworzysz jednoosobową działalność gospodarczą, ty i firma jesteście istotnym podmiotem prawnym. Jeśli ktoś pozywa firmę, może odebrać ją osobiście. Jeśli firma ma długi - to twoje długi.

Jeśli założysz korporację, ograniczysz swoją odpowiedzialność finansową, jednak możesz również zostać zwolniony z własnej firmy, jeśli zarząd zwoła cię.

Aby chronić swoją długoterminową przyszłość osobistą i biznesową, należy zbadać różne typy struktur biznesowych, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. To, że twój przyjaciel wybrał jeden rodzaj struktury biznesowej, nie oznacza, że ​​jest ono odpowiednie dla ciebie.

Zadaj sobie pytanie z wyprzedzeniem - co się stanie, jeśli firma zawodzi, a ty już zrezygnowałeś z pracy? Niespodziewany nie zaskoczy cię, jeśli planujesz z wyprzedzeniem. Utrata firmy jest na tyle trudna, że ​​można sobie z tym poradzić, ponieważ nieudany biznes jest znacznie gorszy.