Poznaj kilka porad i wskazówek dotyczących pracy z małżonkiem

Praca z małżonkiem nie zawsze jest łatwa, dlatego powinieneś ustanowić jasne zasady dotyczące mieszania biznesu z przyjemnością. Nawet najszczęśliwsze pary nie zawsze zgadzają się ze wszystkim, co może być szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o pieniądze i biznes. Poniższe wskazówki mogą pomóc w stworzeniu bardziej harmonijnej współpracy ze współmałżonkiem, a nawet pomóc w tworzeniu silniejszego małżeństwa.

Bądź miły dla swojego partnera

Traktuj współmałżonka z takim samym - lub nawet wyższym poziomem uprzejmości i szacunku, jak każdy inny, z którym pracujesz.

Bądź elastyczny w swoich pomysłach i sposobach, i spodziewaj się kompromisu bardziej niż w przypadku niepowiązanego współpracownika. Wcześniejsze

Posłuchaj swojego partnera

Unikaj argumentów za pomocą tego prostego czynu. Nawet jeśli nie zgadzasz się z tym pomysłem, zawsze pozwól swojemu partnerowi dokończyć wyrażanie myśli. Jeśli go skrócisz lub szybko skrytykujesz, prawdopodobnie rozpoczniesz pojedynek.

Poznaj styl biznesowy swojego partnera

Czynnikiem przyczyniającym się do powstawania konfliktów może być różnica w podejmowaniu decyzji biznesowych przez partnerów. Można bardziej kierować się faktami niż emocjonalnymi komponentami, które często trzeba uwzględniać w decyzjach biznesowych podejmowanych przez rodzinę. Jeden z was może być dobry w rozwiązywaniu problemów. Drugi może mniej skłonić do kompromisów lub ustępstw wobec różnych rozwiązań. Pomimo sporu, spróbuj zrozumieć punkt widzenia i obawy partnera.

Pomóż swojemu partnerowi

Według Azrieli Jaffe, autorki "Permission to Prosper: Co żony pracujące pragną od mężów - i jak je zdobyć", pary są bardziej skłonne do odniesienia sukcesu, gdy jeden z małżonków po prostu pomaga innym, a nie wtedy, gdy role biznesowe są równe .

Jaffe szacuje, że tylko około 5 procent par, które wchodzą w pełną firmę partnerską, odnosi sukces.

Odłóż na bok czas wolny od pracy

Nie można "zostawić go w biurze", gdy twój dom jest twoim biurem. Ale nadal musisz spędzać czas, ciesząc się z bycia parą. Ważne jest, aby pamiętać, że jesteście razem z wielu powodów - nie tylko dla biznesu.

Miej zasady takie jak "nie rozmawiaj o interesach podczas kolacji" lub planuj cotygodniową randkę ze swoim współmałżonkiem, a jeśli Twoja firma jest w twoim domu, rozważ wynajmowanie przestrzeni biurowej, aby odróżnić pracę od domu.

Kiedy nie pracować ze współmałżonkiem

Jeśli twoje małżeństwo jest już skaliste, wspólna praca jest jak posiadanie dziecka w próbie odnowienia małżeństwa: To nie działa, a kończysz z jeszcze większymi komplikacjami i przyczynami, z którymi się nie zgadzasz.

Ponadto, jeśli już zmagasz się z biznesem, ściągnięcie współmałżonka, by uratować dzień, nie jest dobrym pomysłem. Ten ruch wywiera presję na współmałżonka, aby rozwiązać problemy, których ty nie mogłeś. Jeśli twój partner je rozwiąże, możesz nawet stać się urażonym, ponieważ twój małżonek odniósł sukces w czymś, czego nie udało ci się osiągnąć. Z drugiej strony, jeśli twój współmałżonek nie może rozwiązać problemu, możesz zrzucić winę gdzie indziej za bałagan, który stworzyłeś w pierwszej kolejności.

Współpracuj ze współmałżonkiem tylko dlatego, że planowałeś to zrobić i oboje chcesz współpracować. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci uratować swój biznes, zatrudnij konsultanta biznesowego lub znajdź mentora. Pozwól małżonkowi pomóc w innych obszarach, które nie dotyczą Twojego biznesu.