Określ cele finansowe, które napędzają Twoją firmę

Każda firma powinna mieć pisemną misję z jasno określonym celem, który odzwierciedla twoje podstawowe wartości. Twoja misja powinna być brana pod uwagę przy opracowywaniu biznes planu, a także celów biznesowych i celów. Stworzenie swojej misji jest ważne na początkowych etapach działalności firmy, więc zawsze masz pisemne przypomnienie, dlaczego robisz to, co robisz i jak powinieneś to robić.

Misje misji mogą ewoluować i zmieniać się z czasem, ale zawsze powinny być brane pod uwagę przy opracowywaniu krótko- i długoterminowych celów biznesowych. Jeśli twoja misja i cel znacząco się zmienią, twoje cele również będą musiały się dostosować, aby odzwierciedlić te zmiany.

Zdobywanie bogactwa nie powinno być twoim jedynym celem

Jeśli Twoim jedynym celem jest koncentracja na pieniądzach, a zyski finansowe to wszystko, na czym zawsze skupiasz się, możesz stracić swoją duszę na marketing, który jest podstępny lub niezgodny z podstawowymi wartościami, aby osiągnąć wysokie cele sprzedażowe. Po prostu zarabianie pieniędzy nigdy nie powinno być wyłącznym celem każdej firmy. Koncentrując się na zwiększaniu przychodów bez obaw o wizję marki i korporacji jest powszechnym błędem, a początkujący przedsiębiorcy w końcu robią, gdy ich początkowy sukces przyciąga inwestorów, którzy mogą oferować przyciągające sumy gotówki w zamian za swoje zdanie na temat tego, jak wprowadzać na rynek swój biznes.

Wraz z rozwojem firmy, bez pamiętania o celu i celach wspierających, łatwo można stać się nadmiernie podekscytowanym nadchodzącymi pieniędzmi i trudno oprzeć się pokusie zbyt szybkiej ekspansji (co jest częstą szkodą dla wielu właścicieli firm). Powiedzenie "duma" pojawia się przed upadkiem "ma rację, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji biznesowych - bycie zbyt pełnym własnych sukcesów może doprowadzić cię do ścieżki zbyt szybkiej ekspansji, która nie jest długotrwała.

Zły marketing i głośni inwestorzy mogą mieć negatywny wpływ na twoją markę, a gdy Twoja marka zostanie zmaltretowana, może być trudno wrócić na właściwe tory - zwłaszcza, jeśli inwestorzy mają wpływ na to, jak prowadzisz swoją firmę. Niezwykle ważne jest uwzględnianie celów i wartości, gdy ustalasz cele finansowe, aby inwestorzy nie mieli wiele do powiedzenia na temat tego, jak prowadzisz swoją działalność, a klienci i klienci postrzegają te wartości jako równoznaczne z Twoimi produktami i usługami.

Mniejsze cele biznesowe powinny być ułatwione w realizacji większych celów finansowych

Sprzedaż miliona dolarów to fajny cel, ale sam w sobie jest celem bez substancji, chyba że wyznaczyłeś inne cele, aby ułatwić tę sprzedaż. Jeśli tylko pieniądze są Twoją jedyną pasją do prowadzenia samochodu, wszyscy, twoi pracownicy i biznes ucierpią. W rzeczywistości badania nad dyscypliną, samokontrolą i sukcesem pokazują, że ciągłe wydawanie energii na osiągnięcie sukcesu może być dla ciebie niezdrowe.

Rozwijając konto bankowe swojej firmy, musisz także skupić się na powiększaniu swoich pracowników, bazy klientów i poprawie ogólnej wartości Twojej firmy, w tym popytu na produkty i konsumentów oraz pozytywnego brandingu. Sukces przychodzi w wielu stopniach, a ustalanie i osiąganie mniejszych celów, które prowadzą do realizacji większych celów, może być bardzo satysfakcjonujące.

Pomyśl o celach biznesowych jako o krokach do osiągnięcia większych celów

Każdy długoterminowy lub duży cel powinien mieć mniejsze cele lub kroki, które pomogą ci osiągnąć te większe cele. Na przykład, powiedzmy, że twoim głównym celem jest zarobienie miliona dolarów. Jak to zrobisz? Jakie kroki są konieczne, aby zwiększyć sprzedaż? Jak poradzisz sobie ze zwiększoną głośnością? Czy potrzebujesz nowych producentów?

W jaki sposób przygotujesz marketing do tego celu?

Udzielenie odpowiedzi na wszystkie te pytania pomoże ci opracować mniejsze cele, które wspierają twój główny cel, jakim jest zarobienie miliona dolarów. Spójrzmy na jeden z powyższych przykładów jako mały cel.

Jakie kroki są konieczne, aby zwiększyć sprzedaż ? Może być konieczne:

Wszystkie powyższe elementy wyglądają jak lista, ale w rzeczywistości są to cele, które musisz spełnić, zanim osiągniesz cel za milion dolarów. Bez wystarczającej ilości produktu, aby zaspokoić rosnący popyt lub zdolność do szybkiego i efektywnego przenoszenia produktów, sprzedaż prawdopodobnie nie zwiększy się wykładniczo w stosunku do tego, co już robisz.

Dlaczego planowanie mniejszych celów jest tak ważne dla rozwijającej się firmy

"Efekt Oprah" jest dość dobrze znanym przykładem dobrych intencji spotyka ślepych ambicji. Efekt Oprah to wyrażenie, które po raz pierwszy pojawiło się po tym, gdy zobaczyłem, że pojawienie się w Oprah Winfrey Show lub poparcie Oprah Winfrey miało wpływ na biznes. Drobni właściciele firm mom i pop pojawiali się w Oprah i nagle zostali zalani kolejnymi zamówieniami i wiadomościami e-mail, które zamknęły ich strony internetowe, telefony, które dzwoniły non-stop, i nocny wzrost popytu, którego nie można było zaspokoić.

Rozwijaj swoją firmę, wyznaczając właściwe cele

Wszystkie firmy nastawione na zysk generują dochód (zysk), a Twoje cele powinny dążyć do sukcesu finansowego, ale pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na opracowanie dodatkowych, niepieniężnych celów, które pomogą zbudować Twój biznes:

Silni przedsiębiorcy nie są tymi, którzy po prostu przynoszą duże pieniądze, ponieważ konsumenci mogą być zmienni, rynki mogą się zmieniać, a to, co zadziałało, może nie zadziałać po raz drugi. Solidnie zbudowane firmy mają siłę utrzymywania opartą na swojej reputacji - nie tylko swoje rezerwy finansowe.

Twórz cele, które koncentrują się na rocznym wzroście i pozytywnym ruchu do przodu, definiując cele, które inwestują w infrastrukturę Twojej firmy, markę, obsługę klienta, pracowników i programy lojalnościowe, a długoterminowe cele finansowe będą znacznie łatwiejsze do osiągnięcia. .