Pomysły na zbieranie funduszy, które nie wymagają nagości

Nagie kalendarze nie twoja rzecz? W porządku. Istnieją inne sposoby zbierania funduszy.

Fundraising jest czymś, z czym wiele organizacji unika przed ostatnią możliwą minutą lub ma problemy z pozyskiwaniem ludzi, by tworzyć komitety fundraisingowe, ponieważ zbieranie funduszy często przywodzi na myśl taktyki sprzedaży używanych samochodów. Chodzi o to, aby podwyższyć cenę produktu o więcej, niż jest to warte, lub wbić coś w czyjąś twarz - lub, co gorsza, trzeba kogoś błagać, błagając o desperacką sprawę. Poczucie to pogłębia fakt, że fundraiserzy często sprzedają produkty, których ludzie zwykle nie kupiliby, aby konsumenci nie zawsze czuli się dobrze z ich wkładem.

Konsumenci mogą również być nieco ostrożni wobec profesjonalnych fundraiserów - szczególnie telemarketerów. Konsumenci są dzisiaj o wiele bardziej doświadczeni niż jeszcze 25 lat temu i wielu z nich wie, że firmy zajmujące się pozyskiwaniem funduszy często zabierają ponad połowę, a nawet do 90 procent wszystkich darowizn i zysków ze sprzedaży. Często prowadzi to do sytuacji, w której klienci są przerywani w domu, aby usłyszeć tonację, aby poprosić o usunięcie z listy połączeń telefonicznych lub nawet pozostawić kwaśny smak swojej organizacji, tak aby stali się niechętni nawet bezpośrednim darowiznom.

Tak więc zbieranie funduszy jest naprawdę takie złe? Nie. W rzeczywistości może to być dobra zabawa i wspaniały sposób na poszerzenie marki i nawiązywanie nowych kontaktów, a także na zdobywanie pieniędzy.

Wybór fundraisera z właściwych powodów

Wybór odpowiedniego wydarzenia lub produktu do sprzedaży może być trudny, szczególnie gdy jesteś w komitecie, który próbuje wybrać to, co chcesz sprzedać, ponieważ każdy ma swoje gusty i przekonania.

Po prostu przeglądanie ładnych katalogów i szukanie ciekawych rzeczy nie jest w stanie wybrać produktów do sprzedania, które pomogą Ci zebrać pieniądze. Powinniście myśleć jak profesjonaliści z branży i podchodzić do tematu tak, jakby to była linia produktowa, którą zamierzaliście sprzedać - przeprowadzić badania rynku przed podjęciem decyzji o fundraiserze.

Dobrym przykładem unikalnej zbiórki pieniędzy, która może zbudować markę, są kalendarze przedstawiające osoby związane z organizacją w okresie nagości, ale nawet to stało się nieco bardziej powszechne, a wartość szoku uległa zużyciu.

Jednym z kluczy do wyboru odpowiedniej zbiórki pieniędzy jest poznanie jej przeznaczenia. Jeśli próbujesz zebrać fundusze na ratowanie koni, wiedz, że większość twoich zwolenników będzie miłośnikami koni i wybierze coś, czym będą zainteresowani. Jeśli zbierasz fundusze na pomoc dzieciom, należy skupić się na dzieciach, rodzicach, i opiekunów.

Społeczne pozyskiwanie funduszy poprzez sprzedaż produktów

Właściwa kampania zbierania funduszy powinna być przyjemna, łatwa i, miejmy nadzieję, opłacalna dla Twojej firmy. Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby mieć ochotników gotowych do pomocy, Twoje opcje mogą obejmować wydarzenia społecznościowe w twoim planie gromadzenia funduszy, a także sprzedaży produktów, broszur z kuponami. lub nawet bilety na wydarzenie.

Oprócz zwykłych myjni samochodowych wolontariusze mogą sprzedawać produkty - podobnie jak dzieci, aby zebrać pieniądze na szkoły. Mogą sprzedawać rodzinie, przyjaciołom, a nawet stacjonować wolontariuszy poza bankami, sklepami itp. (Sprawdź w lokalnym urzędzie miasta, ponieważ możesz potrzebować zezwolenia).

"How to Use Product Fundraising Right" to świetny artykuł z linkami do zasobów fundraisingowych. Zawiera również porady dotyczące oceny firmy i cen produktów.

Inne opcje pozyskiwania funduszy

Jeśli po prostu nie masz siły, by wyjść i podnieść fundusze, masz trzy inne opcje:

Usługi aukcyjne online