6 Super prostych sposobów na maksymalizację swojej pracy Szukaj produktywności

Zapewne już wiesz, że szukanie pracy zajmuje dużo czasu. Ale także wymaga dużego skupienia. Po kilku godzinach poszukiwania pracy - przejściu do ostatniej strony ofert pracy; napisania i ponownego napisania listu motywacyjnego po liście przewodnim - prawdopodobnie będziesz miał ochotę zmienić narzędzia i sprawdzić swój profil na Facebooku, przeczytać wiadomości lub przewinąć Instagram. Ale te minuty zmarnowanego czasu sumują się, a po kilku tygodniach mogą poważnie obniżyć swoją wydajność w poszukiwaniu pracy.

Na szczęście, poszukiwanie wymarzonej pracy nie musi być bolesnym doświadczeniem. Dzięki odpowiedniemu planowaniu możesz zmaksymalizować swoje wysiłki i maksymalnie wykorzystywać czas przeznaczony na poszukiwanie pracy. Oto jak.

6 Super prostych sposobów na maksymalizację swojej pracy Szukaj produktywności

1. Utwórz plan poszukiwania pracy. Nie szukaj pracy zawsze i wszędzie. Przeanalizuj swój tygodniowy harmonogram i znajdź okna czasu na szukanie pracy, a następnie zablokuj ten czas i trzymaj się harmonogramu. Jeśli jesteś bardzo zajęty, wiedz, że być może trzeba być kreatywnym w znalezieniu czasu na szukanie pracy. Być może możesz wymknąć się na godzinę przed śniadaniem, po kolacji lub w weekendy.

Pomocne może być również podzielenie procesu poszukiwania pracy na różne kategorie: na przykład w poniedziałek możesz szukać pracy przez dwie godziny; w środę sporządzasz i oceniasz swoje materiały i przesyłasz aplikacje; i używasz Fridays do dalszych działań.

Rozpocznij: 10 prostych sposobów na zorganizowanie poszukiwania pracy | 15 wskazówek dotyczących przygotowania się do poszukiwania pracy

2. Spraw, aby twój "dedykowany" czas poszukiwania pracy był naprawdę dedykowany. Gdy już znajdziesz to okno czasu, nie pozwól, by codzienne rozrywki rozpraszały się w nim. Jeśli to możliwe, załóż dziurę w bibliotece lub w kawiarni - w miejscu, w którym dwie godziny to naprawdę dwie godziny, a nie dwie godziny minus 30 minut na spacerowanie z psem lub 15 minut na lunch.

Szczególnie ważne jest, aby pracować w środowisku, w którym możesz się skupić, dzięki czemu możesz uniknąć głupich pomyłek (takich jak literówki w swoim CV, przesłania listu motywacyjnego, który napisałeś dla innej pozycji lub błędnego odczytania wymagań aplikacji), jeśli jesteś rozproszony.

3. Wypróbuj aplikację blokującą dystrakcję. Jeśli sprawcą są media społecznościowe (lub samodyscyplina), spróbuj aplikacji blokującej dystrakcję (ColdTurkey jest jedną z opcji), dzięki której możesz zablokować witryny, które będą się wysysać, takie jak Facebook, Buzzfeed, Pinterest i tak dalej. W ten sposób masz pewność, że wykorzystasz maksymalny czas, jaki odłożyłeś, by ubiegać się o pracę.

Podpowiedź: trzymanie telefonu w zasięgu (lub w trybie samolotowym) i wyłączanie telewizora jest również bardzo pomocne.

4. Skorzystaj ze śledzenia czasu. Kiedy masz tyknięcie zegara, jesteś bardziej skłonny do skupienia się i przejścia od razu do zadania. Ponadto zarządzanie czasem może również zapobiec wyczerpaniu się i wyczerpaniu. Wypróbuj technikę "Pomodoro", w której odłożysz 25-minutowe "sprinty", a następnie 5-minutową przerwę na filiżankę kawy, rozciągnięcie lub słuchanie piosenki. The Tomato Timer) to zegar online, który wykorzystuje technikę Pomodoro. Możesz go używać za darmo na swojej stronie internetowej.

5. Opracowywanie (i organizowanie) strategicznych materiałów do poszukiwania pracy. Szyfrowanie w celu napisania nowych listów motywacyjnych lub dostrojenia CV do każdej pracy, o którą się ubiegasz, jest ogromnym marnowaniem czasu, a także pozostawia wiele miejsca na błędy. Jednak ważne jest, aby personalizować i dostosowywać materiały aplikacji do każdej pracy, do której się stosuje. Możesz to łatwo osiągnąć, tworząc "rdzeń" listu przewodniego, który można szybko edytować dla pozycji, o którą się ubiegasz.

Jeśli aplikujesz o kilka różnych typów zadań, napisz list motywacyjny dla każdego typu i utwórz różne wersje swojego CV, aby z nimi współpracować. Następnie będziesz mieć je pod ręką, gdy będziesz gotowy do złożenia wniosku, a wszystko, co powinieneś zrobić, to zmienić kilka szczegółów.

Przechowuj je w zorganizowanych folderach (na komputerze lub na platformie, takich jak Dysk Google lub Dropbox) i stosuj jasne konwencje nazewnictwa, aby nie mieszać niczego.

Przeczytaj więcej: Jak dopasować CV do pracy | Jak dostosować list motywacyjny

6. Śledź, co robisz. Choć może się to wydawać stratą czasu, śledzenie, które z prac, do których się zgłosiłeś lub na które się ubiegasz, pomoże Ci na dłuższą metę. Korzystając z arkusza kalkulacyjnego, a nawet z prostej listy, która jest przydatna lub gdzieś w komputerze, można uniknąć dwukrotnego ubiegania się o tę samą pracę lub ciągłego czytania tego samego opisu zadania.

Będziesz mieć również pewien rodzaj rekordu, który możesz wykorzystać jako wskaźnik do określenia poziomu sukcesu (czyli liczby otrzymanych odpowiedzi lub zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne) z różnymi rodzajami zleceń lub firm.

Co jeszcze musisz wiedzieć: 10 rzeczy do zrobienia w poszukiwaniu pracy dzisiaj Jak rozpocząć wyszukiwanie pracy | 15 szybkich wskazówek, jak szybko uzyskać zatrudnienie