Co robić w College, aby uzyskać pracę po ukończeniu szkoły

Postępuj zgodnie z tymi strategiami, aby uzyskać płynny dostęp do pracowników

Coraz częściej ukończenie studiów jest warunkiem zatrudnienia. Niedawna ankieta przeprowadzona przez CareerBuilder wykazała, że ​​wiele firm zwiększyło wymagania edukacyjne dla pracowników.

W rzeczywistości 41 procent pracodawców poszukuje pracowników z wykształceniem wyższym na stanowiska, które wcześniej wymagały jedynie ukończenia szkoły średniej. Pracodawcy biorący udział w badaniu stwierdzili, że wykształcona na uczelniach siła robocza prowadzi do wysokiej jakości pracy, wydajności, komunikacji i innowacji oraz innych korzyści.

Ale posiadanie stopnia naukowego nie oznacza, że ​​zdobycie pierwszej pracy poza szkołą jest automatyczne lub łatwe. Oto siedem rzeczy, które możesz zrobić w college'u, aby zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdobycia pracy, a także spojrzeć na tytuły stanowisk na poziomie podstawowym oraz na pracę na stanowiskach kierowniczych.

Oto siedem praktycznych rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać posadowe posadowienie:

1. Wyjdź z klasy

Uczęszczanie do college'u pozwala odkrywać pomysły i zdobywać wiedzę. Rozkoszuj się tą możliwością - weź udział w zajęciach wykraczających poza wymagania twojego kierunku studiów, aby uzyskać pełne, wszechstronne wykształcenie. (Nigdy nie wiadomo: ta "niezwiązana" klasa, którą podejmiesz na drugi rok, może wywołać pasję, która zresetuje twoje aspiracje zawodowe.)

Ale zajęcia to nie jedyne miejsce, w którym możesz się uczyć - mogą one być bardzo przydatne, ale nie zastąpią doświadczenia w miejscu pracy. Prawie każda praca pomoże ci zdobyć twarde i miękkie umiejętności , poszerzy twoją sieć i pomoże ci odkryć, co kochasz (i jakich zadań wolałbyś unikać).

Wybierając pracę, szukaj sposobów, dzięki którym zdobędziesz najwyższe umiejętności, których poszukują pracodawcy w kandydatach, w tym silne umiejętności komunikacyjne i umiejętności rozwiązywania problemów.

Jeśli wiesz, jakiego rodzaju pracę chciałbyś mieć po ukończeniu studiów, poszukaj roli w tej branży - niezależnie od tego, czy jest to praca wolontariusza, staż czy praca w niepełnym wymiarze godzin.

Oto informacje o tym, jak znaleźć staż .

2. Znajdź mentora

Brzmi to bardzo oficjalnie. Nie daj się zastraszyć! Zaufany przyjaciel, rodzic lub profesor mogą wszyscy być doskonałymi mentorami. Mentor może pomóc ci przemyśleć, jakiego rodzaju pracę chcesz wykonywać, rozważyć opcje pracy na pół etatu, pomóc w wynegocjowaniu oferty, przeczytać list motywacyjny lub przeprowadzić wywiady. Jeśli już wiesz, na jakim polu chcesz pracować po ukończeniu studiów, szczególnie idealnym jest posiadanie mentora w branży. (Być może ktoś, kogo spotkałeś podczas jednej z twoich prac związanych z pracą w niepełnym wymiarze czasu lub na wakacjach, pasuje do rachunku!) Ale nawet jeśli wciąż zastanawiasz się, jaką pracę chcesz wykonywać i które branże interesują Cię najbardziej, pomocne mieć mentora do przemyślenia swoich opcji. Zobacz, jak znaleźć mentora .

3. Buduj przyjaźnie i związki

Pomiędzy klasami, wspólnymi posiłkami, grupami badawczymi, wydarzeniami społecznymi i kulturalnymi oraz akademikami (dla studentów mieszkających w kampusie) trudno jest nie zaprzyjaźnić się w czasie studiów. W rzeczywistości te relacje są jedną z wielkich zalet uczęszczania do college'u: tworzysz szeroką sieć ludzi, a dzięki mediom społecznościowym prawdopodobnie pozostaniesz w kontakcie z nimi przez całe życie.

Ci ludzie są przyjaciółmi, ale mogą również przedstawić ci inne pomocne kontakty lub pomóc Ci znaleźć pracę. Priorytetem budowania tych relacji, wraz z wykształceniem.

4. Poświęć czas na sieci

I oczywiście bardziej tradycyjne nawiązywanie kontaktów podczas całej kariery w college'u. Zacznij od utworzenia profilu na LinkedIn: To dobrze, jeśli nie masz na początku dużej ilości informacji o karierze - to przyjdzie. Wymień swoją edukację i nawiąż kontakt z osobami, z którymi się spotykasz (takimi jak odwiedzający wykładowcy, studenci, którzy kończą szkołę przed tobą itd.). Oto trzy powody, dla których profil LinkedIn jest przydatny i wskazówki, co dodać do swojego profilu . Możesz również utworzyć konto na Twitterze i używać go do dzielenia się nowościami z branży i śledzenia wpływów branży.

Kiedy zbliżasz się do ukończenia studiów, wyjdź poza Internet w swoich wysiłkach na rzecz networkingu: Ustal daty kawowe lub rozmowy telefoniczne z przyjaciółmi, którzy ukończyli studia kilka lat temu - zapytaj ich, co robią inaczej w poszukiwaniu pracy i jakie są najskuteczniejsze były strategie.

Weź udział w sesjach informacyjnych od firm, targach pracy i innych osobistych wydarzeniach. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby jak najlepiej wykorzystać targi pracy - i zawsze pamiętaj, aby kontaktować się z osobami, które spotkałeś osobiście na LinkedIn, i wysłać wiadomość z podziękowaniami do przedstawicieli firmy, z którymi rozmawiałeś.

5. Przygotuj swoje CV

Nigdy nie jest za wcześnie, aby napisać i udoskonalić swoje CV. Możesz napisać swój pierwszy rok studiów, a następnie aktualizować go co roku lub na koniec każdego semestru. Każdy honor, jaki otrzymujesz (na przykład zdobycie listy Dziekana), jest warty uwzględnienia w twoim CV, podobnie jak wszystkie pozycje, które posiadasz, zarówno płatne, jak i nieopłacone. Przejrzyj te artykuły, aby rozpocząć tworzenie CV:

6. Przejdź na wywiady informacyjne

Może być przytłaczająca, aby ubiegać się o pracę zaraz po ukończeniu college'u. Tytuły stanowisk mogą wydawać się zagmatwane, a wiele stanowisk powie "poziom początkowy", ale wymaga również dużej ilości doświadczenia w miejscu pracy. Wywiady informacyjne mogą być doskonałym pomocnikiem w ustaleniu, które stanowiska pracy są uzasadnione, a które nie. To ważne, ponieważ są to prawie nieskończone ilości zleceń publikowanych w Internecie i chcesz kierować swoje wysiłki, abyś mógł zastosować tylko do odpowiednich, możliwych do zdobycia ról.

Oprócz udzielania cennych informacji, które pomogą Ci w wyszukiwaniu pracy i otrzymasz informacje w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, wywiady informacyjne są okazją do nawiązania kontaktów z firmą i jej pracownikami. Jeśli zabłysniesz podczas wywiadu informacyjnego, możesz zostać uznany za stanowisko na później.

7. Zamelduj się w biurze karier w szkole

Rozważ to, jeden z plusów swojego doświadczenia w college'u. Twoje biuro kariery może połączyć Cię z absolwentami, aby przeprowadzić wywiady informacyjne, pomóc w ćwiczeniu umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej, przejrzeć CV, połączyć się z testami kariery i wiele więcej. Zobacz więcej informacji na temat tego, w jaki sposób twoja sieć absolwentów może pomóc w trakcie poszukiwania pracy .

Wspólne pierwsze oferty dla absolwentów szkół wyższych

Nowi absolwenci uczelni zazwyczaj rozpoczynają pracę na stanowiskach podstawowych. W przypadku tych ról na poziomie podstawowym często używane są tytuły takie jak "associate", "assistant" lub "coordinator". Na 2016 r. LinkedIn wymienił niektóre z najpopularniejszych miejsc pracy jako projektant graficzny, menedżer konta i księgowy pracowniczy. Oczywiście opcje pracy będą się różnić w zależności od wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Przejrzyj te listy gorących zleceń według głównych:

Wskazówki dla nowych absolwentów szkół wyższych: jak wyświetlić listę uczelni w swoim CV | Jak wylądować pierwszą pracę po college'u