Jak znaleźć mentora kariery

Mentorem kariery jest ktoś, kto dzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Ci w wyznaczaniu celów, rozwiązywaniu problemów i dokonywaniu dobrych wyborów na ścieżce kariery . Miałem przywilej mieć mentorów kariery, którzy pomogli mi w całej mojej karierze.

Pierwszy był moim przełożonym wiele lat temu. Nauczył mnie wszystkiego, co wiem o biznesie i skutecznej komunikacji z ludźmi.

Pomógł mi też awansować do szczebla kariery w naszej firmie, pomógł mi w poszukiwaniu pracy i nadal udzielał porad, kiedy się przeprowadziłem.

Inną osobą, która mnie wspierała, jest ktoś z dużym doświadczeniem w pisaniu o karierze. Kiedy ona i ja po raz pierwszy się spotkaliśmy, niedawno przerzuciłem się z zasobów ludzkich i podzieliłem się jej radą i mądrością. Z biegiem lat pomagała również promować moją wiedzę, moje książki i inne moje prace. Nie byłoby mnie tam, gdzie jestem dzisiaj bez ich pomocy.

Dobry mentor kariery, tak jak moi mentorzy, dobrowolnie zapewnia tę poradę i pomoc. Relacja, jaką będziesz mieć ze swoim mentorem, będzie trwała, a twój mentor może Cię prowadzić przez całe życie. To związek, który może trwać bardzo długo. Mentor może być nieodzowny zarówno wtedy, gdy zaczynasz, jak i gdy podnosisz się po szczeblach kariery.

Jak znaleźć mentora? To może być łatwiejsze niż myślisz.

Brian Kurth, założyciel, VocationsVacations Career Mentorship Experiences i autor Test-Drive Your Dream Job: Przewodnik krok po kroku znajdowania i tworzenia pracy, którą kochasz, dzieli się wskazówkami i poradami na temat znalezienia mentora kariery:

Kto i jak poprosić o pomoc

Być może najważniejszym krokiem w realizacji wymarzonej pracy jest znalezienie kogoś, kto już pracuje w tej dziedzinie, który może zaoferować wskazówki i porady w miarę postępowania.

Wiem, że to brzmi groźnie, ale nie musi tak być. Wierzcie lub nie, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wielu ludzi obawia się, że poprosi o pomoc potencjalnego mentora, który może być zupełnie obcy. Dlaczego w końcu mieliby ci pomóc? Odpowiedź jest prosta: ludzie lubią pomagać innym!

Poproszenie przyszłego mentora o pomoc, zasadniczo dajesz im znać, że są podziwiani za to, co robią i że ich kariera jest popyt. To dobre uczucie i wielu ludzi chce wiedzieć, że ich doświadczenia i spostrzeżenia są cenne dla innych.

Oczywiście nie jest to uniwersalne i nie wszyscy to widzą w ten sposób. Możesz napotkać osobę, która może być kandydatem na mentora, który nie dba o to, co ludzie myślą i nie jest zainteresowany pomaganiem ci na ścieżce kariery. Ale zobaczysz, że kiedy zaczniesz pytać, będziesz zaskoczony tym, jak bardzo wielu jest otwartych.

Oczywiście nie wszyscy kandydaci na mentorów będą obcymi. Możesz mieć byłego szefa, profesora, lub członkowie Twojej rodziny lub przyjaciele mogą znać kogoś, kto może ci pomóc.

Wskazówki dotyczące znalezienia dobrej kariery Mentor

Nawet z kilkoma słowami zachęty, pomysł poszukiwania i znalezienia mentora kariery może wydawać się przerażający, więc oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Wskazówki i porady dobrego mentora kariery mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby poprowadzić Cię przez kolejne etapy kariery.

Powodzenia i kto wie? Może pewnego dnia ktoś skontaktuje się z tobą, aby zostać ich mentorem.