Jak zdobyć wymarzoną pracę za 30 dni

Czasami poszukiwanie pracy może być przytłaczające, szczególnie jeśli potrzebujesz pracy od razu. Często wydaje się, że jest tak wiele rzeczy, które trzeba zrobić, aby uzyskać zatrudnienie w tak krótkim czasie.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym stresem i usprawnienia poszukiwania pracy jest przełamanie procesu w małe, łatwe do opanowania kroki. Przełożenie wyszukiwania zadań na etapy może pomóc Ci w odczuciu, że każdego dnia wykonałeś mały fragment wyszukiwania.

Wykonując trochę pracy w poszukiwaniu pracy na co dzień, będziesz powolny i stały postęp w kierunku swojego celu znalezienia pracy.

Nasza seria "30 dni na znalezienie wymarzonej pracy" oferuje 30 prostych, praktycznych kroków dla osób poszukujących pracy w celu przygotowania się do rynku pracy i podjęcia pracy. Jeśli czytasz i aplikujesz jedną porcję dziennie, możesz skończyć z wymarzoną pracą za miesiąc - a nawet wcześniej!

Trzydzieści wskazówek jest zorganizowanych w taki sposób, aby przenieść Cię z pierwszych etapów poszukiwania pracy (pisanie CV, dotarcie do kontaktów w Twojej branży) do końcowych etapów (przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, przesłanie podziękowania , przyjęcie lub odrzucenie pracy).

Każda wskazówka sugeruje, co możesz zrobić w tym dniu, aby pomóc w poszukiwaniu pracy. Robiąc jedną rzecz każdego dnia, poczujesz się spełniony i będziesz bliżej znalezienia dla ciebie odpowiedniej pracy.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat organizacji serii i jak korzystać z serii, aby znaleźć wymarzoną pracę.

Jak organizowane są porady

"30 dni na znalezienie wymarzonej pracy" zawiera 30 kroków, które pomogą Ci znaleźć pracę swoich marzeń. Wskazówki są zorganizowane w określonej kolejności, zaczynając od porady dotyczącej rozpoczęcia poszukiwania pracy, a kończąc na wskazówkach, jak podjąć decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu oferty pracy.

Istnieje wiele etapów do każdej podróży po pracy.

Wskazówki z tej serii podzielono na sześć części, które obejmują sześć unikalnych etapów w procesie poszukiwania pracy.

Najpierw jest etap "Rozpocznij" . To jest ważny etap, na którym przygotowujesz siebie - i swoje CV - do poszukiwania pracy z wyprzedzeniem. Porady zawierają porady dotyczące rozpoczęcia poszukiwania pracy, w tym odświeżania CV i rozwijania niezbędnych umiejętności .

Drugi etap to "Przygotowanie do pracy w sieci". Networking jest kluczowym elementem poszukiwania pracy - kontaktując się z osobami kontaktowymi, możesz uzyskać porady dotyczące wyszukiwania, a nawet usłyszeć o otwarciu ofert pracy, które mogą być dla Ciebie odpowiednie. Te porady oferują różnorodne strategie na dobre nawiązywanie kontaktów, w tym korzystanie z LinkedIn , tworzenie wizytówek i aktywne działanie na Twitterze.

Sekcja trzecia, "Rozpocznij swoje polowanie", to miejsce, w którym poszukiwania pracy rozpoczynają się na serio. Po konsultacji z doradcą zawodowym , zawęzić wyszukiwanie pracy, tworząc listę docelową pracodawcy i znajdując kontakty w tych firmach.

Czwarta sekcja "Wykorzystaj swoją sieć" zawiera więcej porad na temat korzystania z sieci, od kontaktu z rodziną i przyjaciółmi po przeprowadzanie wywiadów informacyjnych .

Piąta sekcja " Znajdź oferty pracy" oferuje porady dotyczące znalezienia pracy, zarówno online, jak i za pomocą innych środków (takich jak targi pracy ).

Zapewnia także porady dotyczące tego, jak zorganizować poszukiwanie pracy .

Wreszcie ostatnia sekcja, "Wywiad i kontynuacja", koncentruje się na przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej i śledzeniu kolejnych wywiadów.

Jak korzystać z serii

Wskazówki są najlepiej zorganizowane, gdy są przestrzegane. Możesz jednak przejść do przodu, jeśli pewne wskazówki Cię nie dotyczą, i przejdź do konkretnej wskazówki, z którą chcesz uzyskać pomoc. Nie ma złego sposobu na wykorzystanie serii!