Weź udział w targach pracy

Dzień 19 30 dni na wymarzoną pracę

Podczas gdy niektóre osoby uznają targi pracy (zwane również tar- gami kariery) za stresujące lub przytłaczające, są one w rzeczywistości doskonałym sposobem na wzmocnienie poszukiwania pracy.

Targi pracy to idealne miejsce na spotkania z przedstawicielami różnych firm jednocześnie.

Możesz współpracować zarówno z pracodawcami, jak i innymi osobami poszukującymi pracy w Twojej branży. Nawet jeśli nie zakończysz pracy, możesz uzyskać informacje wewnętrzne o wielu branżach i rozszerzyć swoją sieć.

Dzisiaj masz zamiar znaleźć nadchodzące targi pracy. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby znaleźć najlepszą pracę dla siebie i jak najlepiej wykorzystać swoje uczciwe doświadczenie zawodowe.

Znajdź odpowiednie targi pracy

Istnieje wiele rodzajów targów pracy . Wiele z nich to wieloosobowe targi, odbywające się osobiście, zwykle w dogodnej lokalizacji, takiej jak hotel lub centrum konferencyjne. Istnieją także targi pracy online.

Często targi organizowane są przez branżę lub odbiorców (np. Women for Hire, która organizuje internetowe targi kariery dla kobiet).

W całym kraju odbywa się wiele regularnych targów kariery. Na przykład National Career Fairs organizuje ponad 400 corocznych targów kariery w miastach w USA

Szukając odpowiednich warunków pracy , sprawdź targi w swoim mieście lub stanie lub pomyśl o wirtualnym targu.

Wskazówki dotyczące sukcesu w targach pracy

Ubierz się profesjonalnie. Będziesz spotykał się z różnymi rekruterami i przedstawicielami firmy, więc musisz odpowiednio się ubrać.

Noś profesjonalny strój, który nosisz na rozmowę kwalifikacyjną . Pamiętaj jednak o noszeniu wygodnych butów, ponieważ będziesz wstawał przez długi czas.

Przynieś swoje CV. Przynieś kilka kopii swojego CV, aby dać je przedstawicielom. Weź również wizytówki ( które zrobiłeś w dniu 10 ), aby wymienić się zarówno z przedstawicielami, jak i innymi poszukującymi pracy, których spotykasz na targach.

Zachowaj również pod ręką notatnik i papier, na wypadek gdybyś chciał robić notatki.

Przygotuj swoją mowę windy. Podaj krótki, 1-2-zdanie zdanie, które określa twoje doświadczenie i umiejętności . Będzie to przydatne, gdy przedstawisz się przedstawicielom; to krótko wyjaśni, kim jesteś i do jakiego rodzaju pracy idealnie pasujesz. Rozważ użycie formy oświadczenia promującego markę ( utworzonego w dniu 2 ) jako mowy windy.

Ćwicz pytania z wywiadów i odpowiedzi. Za każdym razem, gdy spotykasz przedstawiciela firmy, bierzesz udział w mini-rozmowie. Przygotuj się na te mini-wywiady, ćwicząc odpowiedzi na typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, takie jak pytania dotyczące twoich celów zawodowych i odpowiednich umiejętności. Zadaj też kilka pytań, aby poprosić przedstawicieli firmy o wykazanie zainteresowania każdą z firm.

Sieć. Targi pracy są nie tylko miejscem spotkań pracodawców, ale także innych osób poszukujących pracy. Rozmawiaj z ludźmi, których spotykasz w kolejce lub na różnych stoiskach. Podaruj i zbieraj wizytówki. Nawet jeśli nie dostaniesz pracy na targach pracy, nadal będziesz rozwijał swoją profesjonalną sieć, co może doprowadzić do możliwości zatrudnienia w dalszej części.

Nadtrzymaj swoją energię. Chcesz zostawić rekruterów z pozytywnym wrażeniem, więc pamiętaj, aby uśmiechać się i utrzymywać ciepły, przyjazny ton w rozmowach.

Nawet jeśli czujesz, że twoja energia jest opóźniona (szczególnie pod koniec targów), staraj się zachować pozytywne nastawienie - to będzie długa droga.

Powiedz dziękuję. Poświęć trochę czasu, aby wysłać krótką notatkę z podziękowaniami lub e-mail do przedstawicieli, których spotkasz na targach pracy. To wzmocni twoje zainteresowanie firmą i przypomni Ci, dlaczego jesteś silnym kandydatem.