Napisz swój celowy list motywacyjny

Dzień 23 z 30 dni na wymarzoną pracę

Pracodawcy często muszą przejrzeć setki wniosków o pracę, aby wypełnić stanowisko. Aby się wyróżnić, musisz napisać ukierunkowany list motywacyjny na każde przesłane podanie o pracę.

Bez silnego listu motywacyjnego skierowanego na konkretną pozycję, aplikacja nie uzyska drugiego spojrzenia. Dzisiaj dowiesz się, jak napisać ukierunkowany list motywacyjny i zastosujesz te wskazówki do swoich aplikacji.

Wyślij list motywacyjny

Zawsze wysyłaj list motywacyjny, nawet jeśli pracodawca go specjalnie nie prosi. Docelowy list motywacyjny może sprawić, że różnica między uzyskaniem wywiadu a pomijaniem.

Wybierz format listu motywu

Wybierz prosty format listu motywacyjnego . Pod względem treści większość listów motywacyjnych powinna zawierać informacje kontaktowe i co najmniej trzy akapity:

Pierwsza powinna wyjaśnić, o jaką pracę ubiegasz się i jak znalazłeś ofertę pracy. Drugi akapit powinien wyjaśniać umiejętności / doświadczenia, które masz do zaoferowania, które odnoszą się bezpośrednio do listy zadań. Ostatni akapit powinien powtórzyć twoje zainteresowanie pracą i wyjaśnić, jak będziesz postępować.

Pod względem prezentacji należy użyć prostej, 12-punktowej czcionki, która jest łatwa do odczytania (np. Times New Roman, Arial lub Verdana). Pozostaw także spację między poszczególnymi akapitami, aby strona nie wyglądała na zbyt zagraconą.

Zachowaj list motywacyjny na nie więcej niż jednej stronie.

Spersonalizuj swój list

Zaadresuj list motywacyjny do menedżera ds. Zatrudnienia. Jeśli na wniosku o pracę nie ma kontaktu, postaraj się znaleźć imię i nazwisko osoby, do której aplikacja się dostanie. Spójrz na stronę firmy lub zadzwoń do firmy, aby poprosić o nazwisko menedżera ds. Zatrudnienia.

Poświęcenie czasu na znalezienie nazwiska indywidualnego menedżera ds. Rekrutacji świadczy o tym, że interesujesz się tym stanowiskiem. Jeśli nie możesz znaleźć osoby kontaktowej, istnieją inne opcje adresowania listu motywacyjnego .

Wyjdź poza CV

Upewnij się, że list motywacyjny nie przywraca CV. Twój list motywacyjny powinien rozwinąć się po twoim CV, koncentrując się na twoich konkretnych umiejętnościach i doświadczeniach związanych z pracą.

Dopasuj

Przejrzyj listę zadań i zapisz wymagania dotyczące pracy. Następnie przygotuj listę swoich umiejętności i doświadczeń, które odpowiadają wymaganiom. Wybierz dwie lub trzy umiejętności, które najlepiej pasują do wykonywanej pracy. W treści listu motywacyjnego wyjaśnij, w jaki sposób każda z tych umiejętności lub doświadczeń kwalifikuje Cię do danego stanowiska pracy .

Uwzględnij słowa kluczowe

Dołącz słowa kluczowe z listy ofert pracy w liście przewodnim. Wybierz słowa z wykazu, które odnoszą się do konkretnych umiejętności lub innych wymagań związanych z pracą. Umieszczając je w swoim liście przewodnim, zademonstrujesz na pierwszy rzut oka, że ​​odpowiadasz wymaganiom stanowiska.

Edytować

Zawsze dokładnie edytuj listy motywacyjne pod kątem błędów gramatycznych i ortograficznych oraz dla ogólnej jasności. Każda wysłana litera powinna być wyraźnie napisana i wypolerowana.

Oto wiele przykładowych listów przewodnich, których możesz używać jako szablonów do własnych listów przewodnich.