10 karier technologicznych, które nie angażują kodowania

Chcesz zaangażować się w rozwijającą się scenę techniczną, ale nie wiesz, jak kodować? Nie bój się. Istnieje mnóstwo możliwości rozwoju kariery w dziedzinie technologii, które nie wymagają pisania kodu.

Poniżej znajduje się lista dziesięciu lukratywnych karier w dziedzinie technologii, wraz z mini-profilami i krajową średnią pensją dla każdego. Należy pamiętać, że wszystkie informacje dotyczące wynagrodzenia zostały uzyskane z PayScale.

 • 01 Projektant User Experience

  Projektanci User Experience (UX) tworzą produkty z myślą o użytkowniku końcowym. Zasadniczo ich głównym celem jest zwiększenie zadowolenia użytkowników.

  Pole UX jest bardzo zróżnicowane. Niektórzy UX-owie koncentrują się wyłącznie na badaniach użytkowników, podczas gdy inni mogą być bardziej zaangażowani w prototypowanie produktów.

  Niemniej jednak niektóre kluczowe obowiązki obejmują:

  • Badania użytkowników : poznanie użytkowników za pomocą wywiadów lub innych metod, takich jak sortowanie kart
  • Architektura informacji : znajomość najbardziej efektywnych sposobów strukturyzowania treści w witrynie lub aplikacji
  • Projektowanie oparte na danych : wybór projektu w oparciu o analizę danych
  • Wireframing i prototypowanie : budowanie wersji testowych stron internetowych / aplikacji internetowych

  Średnia krajowa wynagrodzenie dla projektantów UX: 72 780 USD

 • 02 Projektant interfejsu użytkownika

  Podobne do UX, ale projekt interfejsu użytkownika (UI) kładzie większy nacisk na projektowanie interfejsu.

  Projektanci interfejsu użytkownika określają wygląd interfejsu oprogramowania. Projektanci interfejsu użytkownika często odpowiadają za:

  • Projekt wizualny na każdym etapie od burzy mózgów po inżynierię
  • Jasna komunikacja pomysłów i instrukcji dla użytkowników dzięki dobrze zaprojektowanym modelom wireframe, storyboardów, przepływów użytkowników i map witryn
  • Uczynienie interfejsu spójną całością poprzez celowe projektowanie każdego elementu witryny lub aplikacji internetowej, aby zapewnić, że wszystkie one działają razem

  Średnia krajowa wynagrodzenie dla projektantów interfejsu użytkownika: 61 308 USD

 • 03 Tester jakości oprogramowania

  Tytuł brzmi tak, jak się wydaje: przed uruchomieniem testujesz jakość oprogramowania, upewniając się, że działają one poprawnie przed upublicznieniem.

  Pole jest związane z zapewnieniem jakości (QA), ale jest od niego oddzielone.

  Zasadniczo uruchamiasz różne typy testów, próbując "złamać" oprogramowanie. Testy obejmują testy funkcjonalne, scenariusze klientów, testy warunków skrajnych, testy skalowalności i inne.

  Celem końcowym jest wyeliminowanie wszelkich błędów i poprawa jakości końcowego produktu.

  Średnia krajowa wynagrodzenie za testerów jakości oprogramowania: 53 646 USD

 • 04 Analityk danych

  "Big data" to takie modne hasło, ale nie bez powodu. Praca związana z naukami o danych ma świetlaną przyszłość - została nazwana najseksowniejszą pracą XXI wieku!

  Zadania analizy danych są idealne, jeśli uwielbiasz analizować zestawy danych, dostrzegać trendy i przekazywać wyniki w języku, który każdy może zrozumieć.

  Jednak w zależności od pracy i firmy może być wymagana znajomość programowania.

  Bez wątpienia umiejętności matematyczne są ważne, jeśli chodzi o bycie analitykiem danych, w szczególności znajomość statystyk. Powinieneś mieć mocne umiejętności analityczne i móc zbierać i organizować duże zbiory danych.

  Średnia krajowa wynagrodzenie dla analityków danych: 52 981 USD

 • 05 Specjalista ds. Optymalizacji wyszukiwarek

  Pozycjonowanie w wyszukiwarkach (SEO), choć często jest klasyfikowane pod patronatem marketingowym, z pewnością ma aspekty techniczne. Przecież SEO zajmuje się zdobywaniem pozycji w wyszukiwarkach - które są robotami!

  Specjaliści SEO mogą współpracować z programistami i projektantami stron internetowych, aby zapewnić stosowanie najlepszych praktyk SEO w całej witrynie / aplikacji internetowej.

  Inne typowe obowiązki dla specjalistów SEO obejmują:

  • Badanie słów kluczowych
  • Praca z zespołami ds. Treści w celu zwiększenia SEO w tworzeniu treści
  • Optymalizacja kopii na stronach w celu poprawy rankingu w wyszukiwarkach
  • Śledzenie, raportowanie i analizowanie analityki internetowej oraz kampanii PPC

  Przeciętne wynagrodzenie dla specjalistów ds. SEO: 40 750 USD

 • 06 Web Analytics Specialist

  Analityka internetowa odnosi się do SEO i marketingu cyfrowego. Specjalista zazwyczaj robi pomiary ruchu w witrynie, ustawia cele dla elementów witryny, wizualizuje doświadczenia użytkowników za pomocą Google Analytics i monitoruje sukces zmian witryny za pomocą testów A / B.

  Zwykle będziesz współpracować z agencją, która ma wielu klientów, więc będziesz obsługiwać więcej niż jedną stronę internetową (choć być może nie wszystkie naraz - zależy to od wielkości i przebiegu pracy agencji!).

  Ta pozycja jest porównywalna z pozycją analityka danych, ale jest o wiele bardziej szczegółowa, ponieważ analityka internetowa zajmuje się tylko odwiedzającymi stronę.

  Przeciętne wynagrodzenie dla specjalistów ds. Analityki internetowej: 62 464 USD

 • 07 Hacker wzrostu

  Znany również jako "specjalista pozyskiwania użytkowników", jest to kolejna pozycja związana z marketingiem. Hakerzy wzrostu są powszechnie stosowane w startupach.

  Hakerzy wzrostu łączą marketing, technologię i rozwój biznesu, ale koncentrują się wyłącznie na pozyskiwaniu użytkowników. Opracowują plany, intensywnie eksperymentują, mierzą wyniki, a następnie dostosowują plany, jeśli to konieczne, lub całkowicie je zrzucają. Muszą być elastyczni i reagować na wyniki.

  Przeciętne średnie wynagrodzenie dla hakerów wzrostu: według SimplyHired średnia pensja to 60 000 $. Jednak niektóre inne źródła podały wyżej - do 150 000 $ na wyższym szczeblu.

 • 08 Sprzedaż oprogramowania dla przedsiębiorstw

  Nie popełnij tego błędu: możesz zarobić mnóstwo pieniędzy na sprzedaży oprogramowania dla przedsiębiorstw. Podobnie jak w przypadku wielu zadań sprzedaży, wyjątkowa wydajność zapewni Ci prowizje i premie.

  Tutaj sprzedajesz oprogramowanie jako usługę, zazwyczaj biznes-do-biznesu (B2B).

  Najlepsi wykonawcy mogą zarobić 400 000 USD - przynajmniej w Oracle i innych czołowych firmach, takich jak SAP i EMC - lub nawet do 500 000 USD w danym roku.

  Jest to jednak ryzykowna kariera. Jeśli nie osiągniesz kwot, możesz stracić pracę. Jest to praca wysokociśnieniowa i trudna do zrobienia, jeśli masz rodzinę, ponieważ wiąże się ona z dużą ilością podróży.

  Według Glassdoor średnia pensja to 111,638 USD. Jak już mówiłem, może się to zmieniać w zależności od sprzedaży.

  Średnia krajowa sprzedaż oprogramowania dla przedsiębiorstw: 72,325 USD

 • 09 Specjalista ds. Wsparcia technicznego

  W przypadku niektórych rodzajów zadań wsparcia technicznego potrzebujesz dyplomu, zwłaszcza jeśli wsparcie, które oferujesz, jest wysoce techniczne. Dla innych nie.

  W tej dziedzinie istnieje duża elastyczność; czasami możesz nawet pracować z domu. Tak długo, jak jesteś w stanie współpracować z klientem i pomagać mu w problemach technologicznych, nie zawsze jest ważne, czy jesteś w kabinie czy na kanapie.

  Niezależnie od przypadku, musisz znać szeroką gamę produktów i problemów technicznych oraz mieć dobre umiejętności komunikacyjne.

  Przeciętne wynagrodzenie dla specjalistów technicznych: 40.335 USD

 • 10 Technical Recruiter

  Rekruterzy techniczni to osoby odpowiedzialne za zatrudnianie pracowników technicznych, takich jak programiści i programiści .

  Oznacza to, że mimo że nie współpracujesz z technologią lub kodowaniem, musisz porozmawiać z nim i przynajmniej zrozumieć podstawowe pojęcia.

  Musisz również reprezentować firmę i upewnić się, że wybierasz osobę, której zestaw osobowości i umiejętności najlepiej odpowiada ich potrzebom.

  Umiejętności komunikacyjne są kluczowe dla technicznego rekrutera. Doświadczenie w pracy w dziedzinie technologii to bonus, podobnie jak dojrzała i pewna siebie osobowość.

  Przeciętne średnie wynagrodzenie dla rekruterów technicznych: 45 064 USD

 • Wniosek

  Jeśli próbujesz zdobyć doświadczenie w świecie technologii, nie myśl o tym, że musisz natychmiast uzyskać pracę w pierwszej dziesiątce. Praca w firmie technologicznej, nawet jeśli robisz coś w rodzaju marketingu, który nie jest bezpośrednio związany z technologią, nadal będzie dostarczać ci doświadczenia i połączeń, które są potrzebne, abyś mógł się później przenieść. Pamiętaj też, że nie musisz spełniać wszystkich wymagań przy składaniu podania o pracę, więc nawet jeśli nie spełniasz kilku kryteriów, nie pozwól, by zniechęcały cię one do szukania odpowiedniej pozycji. To jest życie - uczysz się, jak idziesz!