Logistyka telepracy w niepełnym wymiarze godzin

Coraz więcej pracodawców zezwala teraz na pracę w niepełnym wymiarze czasu pracy dla swoich pełnoetatowych pracowników. Pracownicy ci mogą wybrać określony czas pracy w niepełnym wymiarze godzin w określonych dniach w tygodniu lub mogą pracować w domu od czasu do czasu, gdy jest to konieczne lub pożądane. Chociaż może się wydawać, że jest to świetna sytuacja - i tak naprawdę może być - z tym typem układu wiążą się konkretne wyzwania.

Organizowanie pracy na część etatu

W przeciwieństwie do etatowego telepracownika, którego domowe biuro jest stałym elementem domu, telepracownik w niepełnym wymiarze godzin prawdopodobnie przenosi kluczowe elementy swojego domowego biura tam iz powrotem.

Tak więc, aby upewnić się, że wszystko zostanie przetransportowane z jednej lokalizacji do drugiej płynnie, lista kontrolna jest koniecznością. Na początku zapisz lub skorzystaj z listy kontrolnej Telepraca na część etatu, aby rozwinąć własną. Z czasem możesz mieć możliwość śledzenia tej listy kontrolnej w swojej głowie. Jednak za każdym razem, gdy pracujesz w domu, możesz potrzebować różnych przedmiotów. W przeddzień planowania telepracy zanotuj wszystko, co niekoniecznie na liście kontrolnej, czyli notatki z dzisiejszego spotkania personelu lub raport, który czytasz.

Oprócz listy kontrolnej, rutyna może pomóc ci uniknąć pozostawienia przedmiotów. Na przykład, umieść swój telefon komórkowy w tym samym miejscu w domu, aby pamiętać, aby zabrać go do biura. Po odłączeniu laptopa w biurze, połóż mysz na nim. Jeśli używasz karty klucza do dostępu do biura, pozostaw ją w torbie podróżnej, gdy pracujesz w domu. W domu trzymaj wszystkie swoje prace razem i spraw, by była to jedna z podstawowych zasad pracy w domu, której nikt nie może "pożyczyć".

Przedmioty, które mogą być potrzebne do pracy w niepełnym wymiarze czasu - Telepraca

Aby odnieść sukces w niepełnym wymiarze czasu, musisz być dobrze wyposażony zarówno w domu, jak iw pracy. Rzeczy, których potrzebujesz, aby odnieść sukces w niepełnym wymiarze godzin, różnią się w zależności od osoby i stanowiska. Ta lista urządzeń do telepracy w niepełnym wymiarze godzin pomoże Ci uporządkować pytania, takie jak:

Konfigurowanie domowego biura

Ustawienie biura domowego zależy od tego, jak często planujesz pracować w domu. Jeśli jest to tylko okazjonalnie, możesz ograniczyć czas i pieniądze, które zainwestujesz w swoim biurze. Jednak możesz czuć się inaczej, jeśli będziesz często pracował z domu.

Tak czy inaczej, będziesz potrzebować miejsca, aby zadzwonić do własnego podczas pracy w domu. Jako pracownik umysłowy w niepełnym wymiarze czasu możesz nie być w stanie zarezerwować miejsca przeznaczonego wyłącznie do użytku zawodowego, ale w dni, w których korzystasz z domowego biura, wszystko powinno być sprawą biznesową.

Jeśli korzystasz z domowej linii telefonicznej, upewnij się, że używasz profesjonalnej etykiety telefonicznej, tj. Odpowiadasz w sposób profesjonalny, zmieniasz automatyczną sekretarkę, upewniasz się, że nikt jej nie używa itd. Ale lepiej mieć oddzielną linię telefoniczną dla biznesu lub użyj telefonu komórkowego, jeśli twój odbiór jest wystarczająco dobry.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku domowego biura pracownika pracującego w niepełnym wymiarze godzin, jest to, że zasady dotyczące jego odliczenia podatkowego są inne niż dla niezależnych kontrahentów. Przeczytaj więcej o tych zasadach podatkowych.

Planowanie kopii zapasowych

Gdy już dojedziesz do pracy, a twoje biuro w domu zorientuje się, będziesz musiał zmierzyć się z jednym z największych problemów, z jakimi borykają się telepracownicy w niepełnym wymiarze czasu: Zapominając o czymś ważnym zarówno w domu, jak i w biurze.

Najprawdopodobniej stanie się to dla ciebie. Przyjedziesz do pracy tylko po to, aby zorientować się, że Twoja mysz została w twoim domowym biurze. Albo podejdziesz do przerażającego wniosku, że musisz wrócić do biura, ponieważ zostawiłeś tam kluczowy wydruk.

Lista kontrolna i procedury mogą zminimalizować prawdopodobieństwo tego, ale potrzebujesz planu, aby sobie z tym poradzić, jeśli tak się stanie. Rozważ następujące pytania: Jeśli musisz iść do biura, czy masz rezerwową opiekę nad dzieckiem ? Czy masz w biurze współpracownika, który byłby chętny do wysłania ci faksu lub pomocy w innym zadaniu? Czy masz inną pracę, którą możesz wykonać w domu, jeśli nie jesteś w stanie ukończyć tego, co zaplanowałeś?