8 powodów, dla których warto pracować w domu

Praca w domu ma swoje nagrody.

Praca w domu ma swoje wzloty i upadki, ale dla większości z nas zalety przeważają nad wadami pracy w domu . Podczas gdy nasze ścieżki kariery, konfiguracje biur domowych i ustalenia dotyczące opieki nad dziećmi mogą się znacznie różnić, powody, dla których telepracownicy pracują w domu, są bardziej spójne.

 • 01 Spędzaj więcej czasu ze swoimi dziećmi.

  Getty / Sean Justice

  Praca w domu pozwala ci być częścią codziennych czynności twoich dzieci; nie tylko rano, wieczorami i weekendami. Możesz wziąć przerwę na lunch z dzieckiem i usłyszeć wiadomości z całego dnia, kiedy wracają ze szkoły. Rodzice pracujący w domu nie mają nieograniczonego czasu ze swoimi dziećmi, ale mają częstsze możliwości bycia ze swoimi dziećmi.

 • 02 Zwiększ lub utrzymuj swoje dochody.

  Matki, które zakończyły karierę wychowawczą, mogą wracać do pracy, pracując w domu. Praca w domu może oznaczać podjęcie pracy konsultingowej lub założenie firmy, przy jednoczesnym zastosowaniu praktycznego, codziennego stylu rodzicielskiego. Lub pracujący rodzice, którzy przenoszą się z biura poza domem do telepracy, mogą utrzymać dochody, spędzając więcej czasu w domu i oszczędzając na wielu kosztach w miejscu pracy .

 • 03 Zrezygnuj z dojazdów.

  Getty / Betsie Van Der Meer

  Kiedy podróżujesz do pracy, nie pracujesz ani nie spędzasz czasu z rodziną. Praca w domu eliminuje to marnowanie czasu, pozostawia więcej czasu dla obu. Poza tym dojeżdżanie nie tylko jest kosztowne. Zaoszczędzisz pieniądze na gazie, kosztach transportu publicznego i / lub ubezpieczeniu samochodu i konserwacji, pracując w domu.

 • 04 Elastyczne godziny pracy.

  Getty

  Chociaż osoby pracujące na własny rachunek często cieszą się większą elastycznością niż pracownicy zatrudnieni na odległość, zwykle mają większą kontrolę nad harmonogramami. Wiele osób pracujących w domu wybiera godziny wczesnym rankiem lub po tym, jak dzieci położyły się spać.

 • 05 Zdobądź poczucie kontroli i zadowolenia.

  Getty / Sam Edwards

  Znajdź czas dla siebie i swojej rodziny, oszczędzając czas pracy w domu. Zwłaszcza osoby samozatrudnione zyskują poczucie kontroli nad własnym losem, ale telepracownicy, którzy żonglują obowiązkami domowymi i zawodowymi, bardziej skutecznie zyskują poczucie równowagi. Plus dochód generowany przez pracę w domu może mieć wpływ na luksusy, które w przeciwnym razie można by pominąć.

 • 06 Zaoszczędź na kosztach opieki nad dziećmi (ewentualnie).

  Getty / Peter Dazely

  Nie dotyczy to wszystkich, ale niektórzy rodzice pracujący w domu, w zależności od pracy i wieku swoich dzieci, mogą zarabiać na życie w niepełnym wymiarze godzin lub nie mieć na zewnątrz opieki nad dziećmi. Określanie, ile opieki nad dzieckiem i jakiego rodzaju opiekę nad dzieckiem potrzebujesz, a następnie przepracuj to w swoim budżecie.

 • 07 Ucieczka od społecznej dynamiki biura.

  Getty / MECKY

  Ten przecina w obie strony. Niektórzy ludzie, którzy zaczynają pracę w domu, nie dostrzegają społecznych aspektów biura, ale inni czują, że rozproszenie niepotrzebnych spotkań, spotkań towarzyskich lub niezaplanowanych rozmów w chłodnicy obniży ich wydajność, przedłużając czas z dala od rodziny.

 • 08 Oszczędzaj pieniądze na ubraniach i lunchach.

  I chociaż nie jest dobrym pomysłem praca w PJ, szczególnie w przypadku dzieci, które wyglądają na przykład, prawdopodobnie wydasz mniej na ubrania robocze, pracując w domu. Jeśli nie pakujesz swojego własnego lunchu (jeśli tak, to jest jedno zadanie z twojej listy!), Kwota wydana na obiady i przerwy kawowe zmniejszy się.

 • 09 Brzmi świetnie, ale jakie są wady pracy w domu?

  OK, teraz wszyscy jesteście gotowi zrezygnować z wyścigu szczurów (lub dołączyć do niego, jeśli jesteś rodzicem pozostającym w domu). Ale tutaj jest jeszcze kilka innych kwestii do rozważenia. 6 Możliwe wady pracy w domu .