Dowiedz się, jak rozpocząć samodzielne prowadzenie firmy piorącej dla psów

Samoobsługowe myjnie dla psów są obecnie bardzo popularne, umożliwiając tym samym w branży domowych sprzątanie, dosłownie iw przenośni. Dostałem świetne wskazówki do rozpoczęcia mycia psów od Dave'a Grassa. Ten nowojorski autor "Start Your Own Self-Serve Dog Wash" jest również właścicielem SelfServeDogWash.com, producenta Poly Pet Tub i dystrybutora sprzętu do prania psów i materiałów eksploatacyjnych, i działa w branży od 15 lat.

Rozmawiałem również z Johnem Tobiasem, menedżerem marketingu Kleen-Rite Corporation, firmy z siedzibą w Pensylwanii, która sprzedaje i dystrybuuje materiały do ​​mycia samochodów od ponad 50 lat i dostała się do branży mycia psów Kleen-Pet osiem lat temu.

Trudność:

Łatwo

Wymagany czas:

To zależy od tego, jak wyrafinowane chcesz dostać.

Czego potrzebujesz:

Dowiedz się, gdzie i jaki rodzaj myjni zostanie skonfigurowany

Istnieją dwa rodzaje myjni dla psów: całkowita samoobsługowa obsługa monetami (system Kleen-Rite oferuje) i samoobsługa z nadzorem na miejscu (system obsługuje SelfServeDogWash.com), który może również oferować dodatkowe usługi dla zwierząt domowych, takie jak jako uwodzenie .

Pies myjący na monety automatycznie dozuje wodę i szampon i działa na zegarach, podobnie jak automatyczne myjnie samochodowe. System nie oparty na monetach polega na tym, że ktoś zabiera pieniądze klientów, bez określonego limitu czasowego. (Chociaż klienci nie powinni być zachęcani do zawiązywania wanny na czas nieokreślony, zwłaszcza jeśli inni klienci czekają na swoją kolej.)

Istnieją również samodzielne myjnie dla psów; dodano myjnie dla psów, aby urozmaicić istniejące firmy dla zwierząt domowych, takie jak przedszkola i budy dla psich psów i osoby związane z myjniami samochodowymi. Niezależnie od tego, zarówno Grass, jak i Tobias zdecydowanie zalecają posiadanie kogoś, na wypadek gdyby klienci mieli pytania, aby utrzymać obiekt w czystości i aby zapewnić sprawne działanie.

Upewnij się, że masz odpowiednią przestrzeń

Oprócz odpowiedniej ilości miejsca, będziesz mieć również dostęp do odpowiedniej instalacji hydraulicznej i innych narzędzi. Jeśli posiadasz myjnię samochodową, możesz rozważyć wyznaczenie istniejącej już dziury. Osoby prowadzące ośrodek opieki nad psami lub budy hodowlane mogą ustawić to w istniejącej wolnej przestrzeni lub najemcy w tym celu.

Jeśli nie masz miejsca do mycia psów, możesz kupić w pełni wyposażony moduł mycia psów od Kleen-Rite. Przede wszystkim każda przestrzeń do mycia powinna być wyjątkowo bezpieczna, czysta i dobrze utrzymana przez cały czas.

Określ koszty początkowe

Koszty mogą się znacznie różnić w zależności od wybranej trasy. Według Tobiasza uruchomienie systemu monetarnego może wynosić od 7500 $ za podstawowy pakiet wyposażenia dla tych, którzy mają miejsce na myjnię dla psa, do 35 000 $ w przypadku modułowego budynku.

Grass, który nie zajmuje się praniem w monetach, mówi: "Największy udział kosztów początkowych nie jest zwykle sprzętem, to zakładanie zakładu". W międzyczasie, Poly Pet Tub, który zawiera rampę, drzwi i cały sprzęt do wanny (jednostka natryskowa, zestaw instalacyjny do kranu, uchwyt rozpylacza, podwójne rury spustowe i rura spustowa) wynosi 2 290 USD; 1 890 USD bez sprzętu.

Dzięki temu możesz otrzymać trzy w pełni wyposażone wanny i trzy suszarki za mniej. Tak jak powiedziałem, wszystko zależy od rodzaju operacji, którą chcesz skonfigurować. Należy również uwzględnić bieżące dostawy i koszty użytkowania, w tym wodę i energię elektryczną.

Sprawdź cenę

Różni się to również w zależności od tego, co dany rynek może znosić, a system mycia psa działa. Na niewielkiej, wiejskiej powierzchni koszt systemu na monety może wynosić 5 USD za 10 minut. W bardziej zaciętej lokalizacji cena może wynosić 12 USD przez 10 minut.

W Bark 'N Bubbles, operacji mycia psów w Wirginii, która nie jest obsługiwana na monety i oferuje zarówno samoobsługowe, jak i kompleksowe usługi (klienci mogą myć swoje psy sami lub mają taką obsługę), pies robiący to sam paczka myjnia waha się od 18 USD dla psów 10 funtów lub mniej do 27 USD dla dużych pooches.

Ceny są rzeczywiście na całej mapie. Warto więc przeprowadzić pewne badania i określić profil twojego rynku.

Uzyskaj odpowiednie ubezpieczenie

Zarówno Grass, jak i Tobias zgodzili się, że nie jest to przedsięwzięcie o dużym zakresie odpowiedzialności.

"Ludzie są odpowiedzialni za swoje zwierzęta", powiedziała Grass. "Dopóki zakład zostanie bezpiecznie ustawiony, nie ma dużej szansy na odpowiedzialność".

"Większość ludzi, którzy zabierają swoje zwierzęta do myjni psów, jest odpowiedzialna" - dodał Tobiasz. "Dlatego rzadko pojawia się problem."

Obaj eksperci stwierdzili, że wystarczające jest przyzwoite ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Określ, jak wykorzystać potencjał handlowy

Oprócz oferowania podstawowych artykułów, takich jak szampony, dodatkowy potencjał handlowy z myciem psów jest praktycznie nieograniczony.

Istnieje wiele ciekawych przedmiotów, które możesz zaoferować w przypadku zakupów praktycznych i impulsowych, takich jak psikusy, woda kolońska, produkty dentystyczne dla psów, szczotki, odzież, jednorazowe plastikowe ponczo, które właściciele psów mogą nosić, aby nie zamoczyć ... to ty.

Kleen-Rite podjął tę koncepcję jeszcze dalej, oferując automaty sprzedające monety, które dozują różne artykuły, od mięty do chusteczek do uszu i oczu. To tutaj możesz stać się kreatywny, jednocześnie zwiększając zyski.

Upewnij się, że masz prawdziwą sympatię dla zwierząt i ludzi.

"To jest jeden ważny wymóg", powiedział Grass.

Tobias zgadza się. W rzeczywistości powiedział, że Kleen-Pet ma swój początek właśnie dzięki właścicielowi swojej firmy macierzystej, Mike McKonly, uwielbia psy.

Tak długo, jak posiadasz te kluczowe cechy i przyzwoitą wartość dla biznesu, powinieneś natychmiast się posprzątać!