11 wskazówek dotyczących zdalnej pracy podczas podróży

Praca poza biurem, czy to w domu, czy w podróży, może być kluczową okazją do poznania nawyków pracy i zwiększenia wydajności.

Niezależnie od tego , czy właśnie poprosiłeś o zdalną pracę , jesteś w trakcie testu, aby udowodnić swoją produktywność, czy też podróżujesz i poszukujesz pracy w tym samym czasie, te wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać zdalną pracę.

Jak pracować online i szukać pracy w podróży

Przygotuj plan połączenia z Internetem. W Stanach Zjednoczonych ci z nas, którzy pracują z naszych komputerów lub poszukują pracy online, są przyzwyczajeni do wejścia do kawiarni i osiedlenia się na cały dzień.

Ale kiedy podróżujesz po całym świecie, nie zawsze możesz polegać na rogu Starbucks. Jeśli opanowałeś szybkość Wi-Fi w Starbucks w Stanach Zjednoczonych, połączenie może być jeszcze bardziej nękające za granicą. Co więcej, nie każde miasto ma "kulturę kawiarnianą", która uwzględnia paradygmat jednego zakupu za godzinę pracy, który istnieje w większości amerykańskich kawiarni. Wykonaj swoje badania przed podróżą w celu znalezienia Wi-Fi w miejscu docelowym i przygotuj plan zapasowy, czy to kupowanie karty SIM przez Internet, czy zabezpieczenie miejsca w przestrzeni roboczej.

Noś ze sobą notatnik i długopis. Nadejdzie dzień, kiedy nie będziesz mógł połączyć się z WiFi, gdy zapomnisz pobrać konwerter do ładowarki do laptopa, gdy znajdziesz się w miejscu, które nie jest wystarczająco bezpieczne, aby wyciągnąć komputer za tysiąc dolarów. Ale rozwiązanie jest proste: wsuń Moleskin do torby i trzymaj długopis zahaczony o pokrywę. Zawsze będziesz mieć miejsce, w którym możesz zanotować swoje pomysły i możesz być po prostu wdzięczny, gdy w przypadkowych momentach uderzy inspiracja.

Sprawdź, kiedy i jak, pracujesz najlepiej. To brzmi jak podana, ale jeśli możesz osiągnąć rutynę, która maksymalizuje twoją wydajność, postaraj się ją trzymać. Na przykład, jestem najbardziej produktywny, gdy pracuję w krótkich, dwugodzinnych seriach z półgodzinną przerwą pomiędzy. Wiem, że najlepiej zrobię, gdy zamykam jakieś zewnętrzne okna - co oznacza, że ​​w tle nie ma czatu na Facebooku - i podłączam słuchawki.

Wiem też, że moja produktywność jest na najwyższym poziomie, gdy mam nieprzerwany strumień muzyki, który nie wymaga od mnie zmiany piosenki lub wielokrotnego uderzenia w shuffle. Zdziwiłbyś się, ile minut tracisz, szukając piosenek na YouTube, przewijając się przez Spotify szukając nowej muzyki lub odpowiadając na czaty na Facebooku.

Utwórz listę odtwarzania. To powiedziawszy, jeśli wiesz, że dobrze sobie radzisz z muzyką, skonfiguruj playlistę, zanim zagłębisz się w listę rzeczy do zrobienia. Pamiętaj, że Twoja sieć Wi-Fi może nie mieć wystarczającej ilości soku, aby załadować teledyski na YouTube lub strumieniować Spotify, co również nakłada ograniczenia na użytkowników słuchających za granicą bez konta premium. Kiedy jestem połączony z przyzwoitym połączeniem WiFi, lubię korzystać z 8 ścieżek, w których można znaleźć wstępnie przygotowane listy specjalnie przygotowane do wykonania pracy.

Zainwestuj w parę wysokiej jakości słuchawek. Zaufaj mi, będziesz ich potrzebować. Chociaż standardowe słuchawki douszne firmy Apple lub ich generyczne odpowiedniki są wygodne do spakowania, nie są najlepsze do blokowania szumów. Nawet przy pełnej głośności, stwierdziłem, że moje wkładki douszne Apple'a nie robią świetnej roboty, blokując hałas w tle, zwłaszcza gdy jest to hałaśliwa rozmowa w języku rosyjskim lub dron motorów przechodzących obok.

Bose jest najbardziej znaną marką słuchawek redukujących hałas, ale moje douszne słuchawki douszne Symphonized NRG wykonują całkiem niezłą robotę za ułamek ceny.

Kupuj przejściówki do gniazdek międzynarodowych przed wyjazdem. Oczywiście, możesz odebrać je na lotnisku, ale zapłacisz mniej, jeśli zamówisz online z witryny takiej jak Amazon, która ma ogromny wybór konwerterów. Jeśli używasz produktów Mac, zestaw Apple World Traveler Kit to dobra inwestycja. Za jedyne 40 USD dostarczane są wtyczki do Ameryki Północnej, Japonii, Chin, Wielkiej Brytanii, Europy, Korei, Australii i Hongkongu. A ponieważ po prostu przełączasz wtyczkę na istniejącą ładowarkę do laptopa lub iPhone'a, zamiast dołączać ją do konwertera, zapewnia ona bezpieczniejsze źródło zasilania i mniejsze ryzyko uszkodzenia urządzenia.

Rozmieść kanały komunikacyjne przed wyjazdem. Jeśli pracujesz z innymi osobami lub spodziewasz się szukać pracy i umawiać się na wywiady podczas podróży, poświęć kilka minut na skonfigurowanie systemów przesyłania wiadomości przed wyjazdem.

Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz korzystać z internetowej platformy przesyłania wiadomości, takiej jak WhatsApp lub Viber, ponieważ tego typu aplikacje zwykle wymagają potwierdzenia za pomocą wiadomości MMS, która nie zadziała po przejściu do trybu samolotowego i wyłączeniu usługi komórkowej. Jeśli zamierzasz komunikować się za pośrednictwem wideo, skonfiguruj i przetestuj Google Hangout i Skype przed wyjazdem.

Dzięki wielu usługom przesyłania wiadomości internetowych, od wieloplatformowych aplikacji, takich jak WhatsApp i Viber, po aplikacje iMessage i Gchat, Google Hangout i Skype, większość ludzi może się obejść bez płacenia za międzynarodowy abonament telefoniczny. Możesz odebrać tani telefon z klapką i kartę SIM do użytku w innym kraju lub kupić kredyty Skype, aby połączyć się z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi na całym świecie za pośrednictwem konta Skype. Oto więcej wskazówek na temat umówienia się na międzynarodowy wywiad telefoniczny .

Planuj z wyprzedzeniem wideokonferencje lub spotkania wideo. Nie chcesz się w ostatniej chwili wstawiać, jeśli masz Skype'a z ważnym szefem lub zrobić wywiad wideo na nowe stanowisko. Na przykład dobrym pomysłem jest wrzucenie fajnej góry do wywiadu wideo. I upewnij się, że czytasz, jak przeprowadzić udany wywiad wideo .

Bądź elastyczny, ale także z góry . Kiedy komunikujesz się ze specjalistami z innych krajów, musisz być elastyczny w radzeniu sobie z różnymi strefami czasowymi. W tym samym czasie powinieneś być z góry. Jeśli wiesz, że będziesz mieć trudności z nawiązaniem połączenia z Internetem z określonej lokalizacji lub jeśli zamierzasz być w transporcie przez kilka dni, poinformuj o tym innych z wyprzedzeniem.

Bądź świadomy różnic czasowych. Śledź strefy czasowe, aby nie wywołać potencjalnego pracodawcy lub innego ważnego kontaktu o 3 nad ranem, nie zdając sobie z tego sprawy. Większość smartfonów pozwala ustawić zegar na inną strefę czasową lub pobrać aplikację do śledzenia.

Jeśli przebywasz gdzieś z poważną różnicą czasu, powinieneś również uwzględnić rozbieżności w datach. Na przykład, gdy byłem na Bali, obudziłbym się wcześnie rano w sobotę rano z obszerną listą zadań do wykonania, ponieważ było to piątkowe popołudnie w Stanach, a mój szef i współpracownicy pakowali swoje prace na cały tydzień. Ale w tym samym czasie poniedziałki były dobrym momentem na rozpoczęcie kariery, ponieważ w Stanach była jeszcze niedziela. Gdy poczujesz różnicę czasu, możesz strategować, aby działał na Twoją korzyść.

Czytaj więcej: 10 najczęściej zdalnych zadań do pracy

Powiązane artykuły: Dlaczego firmy powinny rozważać zdalną pracę jako opcja dla pracowników